školááá
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=60ae1574e295dc64dfdcb19704eaa28cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Yoko
161-320
161-320


Založen: 4.5.2012
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: so červen 08, 2013 8:22 pm    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:
Ono je to s tím známkováním jak kde, někde nejdou pod nejhorší navrženou známku, ale na jednom svém oboru jsem zažila úplně druhý extrém, kde jedné holce řekli, že diplomka dobrá, ale obhajoba tragická, takže si tu obhajobu zopákne v dalším termínu. To jsem se naštěstí dozvěděla až po své obhajobě, jinak bych se jim tam stresem snad rozbrečela.
Naopak i ze známky "nedoporučuji k obhajobě" se to dvěma mým spolužákům povedlo vytáhnout na trojku.


No uvidím...téda, já pořád žila v představě, že pokud mi to nedoporučí k obhajobě, tak k ní ani nemůžu jít a musím to předělat, dokud to nebude aspoň na 3 Shocked Very Happy No ale stejně to musí bejt hardcore jít tam s tím, že v posudku mám, že je mých 50 stránek dobrých akorát jako toaletní papír...Obhajoby se fakt bojím - mám problém přeblekotat před lidma referát, natož prezentovat něco, čemu nevěřím a co mi všichni ti kandidáti věd a doktoři zkritizujou... Zajdu za bylinkářem, ať mi namíchá nějakej hodně silnej dryák na nervy...ideálně něco, po čem budu místo komise vidět třeba tančící růžový slony Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: so červen 08, 2013 8:46 pm    Předmět: Citovat

No, na těch mých oborech to člověka nechali aspoň zkusit obhájit. Nemusí to tak být všude, to je kdyžtak dobrý si zjistit, ale snad k tomu u tebe nedojde Wink
A já jsem taky šílený nervák, potím se, klepou se mi ruce a vždycky si musím udělat kartičku s body, o čem budu mluvit - jednak, abych měla co držet v těch rukou a tolik se mi netřásly, a jednak abych nezapomněla, co mám vlastně říkat. O to víc mě překvapilo, když jsme si zkoušeli obhajobu na semináři (vybrali jsme si nějakou starou bakalářku a dělali jsme, že je to naše vlastní) a pak když jsem obhajovala tu svou práci před komisí a dalšíma třema spolužákama, tak po obojím mi řekli, že jsem působila profesionálně a měla jsem to fakt parádní. Já si z toho přitom pamatuju jenom to, jak jsem se snažila stát rovně, aby nebylo vidět, jak se mi třesou kolena. Takže někdy může zdání klamat, třeba kdybys měla možnost si to vyzkoušet před publikem, zjistila bys, že tvůj projev není zas tak špatný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yoko
161-320
161-320


Založen: 4.5.2012
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: so červen 08, 2013 9:01 pm    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:
No, na těch mých oborech to člověka nechali aspoň zkusit obhájit. Nemusí to tak být všude, to je kdyžtak dobrý si zjistit, ale snad k tomu u tebe nedojde Wink
A já jsem taky šílený nervák, potím se, klepou se mi ruce a vždycky si musím udělat kartičku s body, o čem budu mluvit - jednak, abych měla co držet v těch rukou a tolik se mi netřásly, a jednak abych nezapomněla, co mám vlastně říkat. O to víc mě překvapilo, když jsme si zkoušeli obhajobu na semináři (vybrali jsme si nějakou starou bakalářku a dělali jsme, že je to naše vlastní) a pak když jsem obhajovala tu svou práci před komisí a dalšíma třema spolužákama, tak po obojím mi řekli, že jsem působila strašně profesionálně a měla jsem to fakt parádní. Já si z toho přitom pamatuju jenom to, jak jsem se snažila stát rovně, aby nebylo vidět, jak se mi třesou kolena. Takže někdy může zdání klamat, třeba kdybys měla možnost si to vyzkoušet před publikem, zjistila bys, že tvůj projev není zas tak špatný.


To máš ještě dobrý, že při tom udržíš v ruce ten papír... my měli na seminář z psychologie referát s tím, že vyučující-psycholožka hodnotila nejen obsah, ale i to, jak jsme stáli, co jsme dělali s rukama, jaký se nám opakují slova, kam se díváme...no hledala na nás blechy a byla dost kritická. Měla jsem to na papíře, ale nemohla jsem se do něj dívat, protože by bylo vidět, jak se mi třesou ruce, takže jsem papír položila a jela z patra - jo třás se mi hlas, čekala jsem, že mě za to ukamenuje, ale dostala mě - zeptala se, jestli nemám za sebou nějaký školení na mluvenej projev, že se nemám proč nervovat, když je to tak dobrý - nechápala jsem... Shocked ale teď to bude horší, protože ono je něco jinýho přeblekotat naučenej text a něco jinýho reagovat na otázky... mn většinou napadaj úžasný argumenty, až když je po všem- to pak vím, co bych řekla na to a tamto, na místě ze sebe nevymáčknu nic nebo úplnou pitomost..no a cejtím, že ta práce moc dobrá není, třeba jsem na sebe moc tvrdá, ale nejsem s ní spokojená a zároveň už nemám ani čas ani sílu ji nějak závratně vyšperkovat...no co, už se dostávám do tý svý flegmatický fáze, takže - NĚJAK TO DOPADNE Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: so červen 08, 2013 9:19 pm    Předmět: Citovat

No vidíš, tak to máš dobrý základ Smile Když zvládneš přednést tu část, co se můžeš naučit, tak je pěkně naladíš a pak u otázek určitě nebudou k tvému projevu tak kritičtí. Ono je dobré si to představení bakalářky a případně odpovědi na otázky oponenta (pokud ti nějaké položí) natrénovat doma, a pokud máte časové omezení, tak si to i změřit. Nám na semináři radili, ať se ten začátek klidně naučíme zpaměti, že se tak líp rozjedeme a líp se nám podaří překonat tu velkou počáteční nervozitu. A taky ať u toho nezapomenem dýchat Very Happy což se mi zdálo jako vtipná připomínka, ale je fakt na místě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yoko
161-320
161-320


Založen: 4.5.2012
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: so červen 08, 2013 9:45 pm    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:
No vidíš, tak to máš dobrý základ Smile Když zvládneš přednést tu část, co se můžeš naučit, tak je pěkně naladíš a pak u otázek určitě nebudou k tvému projevu tak kritičtí. Ono je dobré si to představení bakalářky a případně odpovědi na otázky oponenta (pokud ti nějaké položí) natrénovat doma, a pokud máte časové omezení, tak si to i změřit. Nám na semináři radili, ať se ten začátek klidně naučíme zpaměti, že se tak líp rozjedeme a líp se nám podaří překonat tu velkou počáteční nervozitu. A taky ať u toho nezapomenem dýchat Very Happy což se mi zdálo jako vtipná připomínka, ale je fakt na místě.


Je pravda, že tenkrát ten referát byl na téma, který mě zajímalo a umla jsem o něm mluvit i zpaměti, bakalářku píšu na téma, který znám z vlastní zkušenosti a taky mě dost zajímá, takže to je jistá výhoda. Určitě si to doma vyzkouším - nejdrív mi bude dělat publikum třeba náš zvířecí ušatec, pak to zkusím před svým drahým (ten je dost upřímnej oponent, třeba teď mi vyvrací závěr,ke kterýmu jsem došla v první kapitole, na kterým já si ale trvám), největší překážkou je ta moje fóbie z prezentací, ale jak říkáš, když si to člověk vyzkouší a třeba naučí nazpaměť, cítí se jistější. Díky za rady a podporu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: so červen 08, 2013 9:57 pm    Předmět: Citovat

Není zač Smile Až přijde na lámání chleba, budu ti držet palce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: ne červen 09, 2013 9:59 am    Předmět: Citovat

Ad vedoucí prací Twisted Evil

Jsou totálně k hovnu!!! A to jsem si myslela, jak dobrou vedoucí jsem si vybrala. Nechápu, k čemu jsou, když stejně neřeknou úskalí, která práce může skrývat. Ono vypadá, že to koriguje a člověk se pak u obhajoby nestačil divit, co mu vytýkali, přitom stačilo, aby mě vedoucí na to upozornila a bylo by to v cajku Twisted Evil Na druhou stranu mě potěšila, že se mě u obhajoby dost zastávala. Ale tak nějak pochybuju o úloze vedoucích. Den před mou obhajobou vyhodili slečnu (na magisterském), ptala jsem se vedoucí proč - prý to bylo totálně tragické (ignorace shoda podmětu a přísudku, a tak - u studentky bohemistiky docela problém). Tak jsem se zeptala, co na to řekla její vedoucí - prý už tu její práci pak ani nečetla. Tak co to sakra je? To těm lidem nemůžou říct hned, je to hrozné, přepracujte to, a k obhajobě běžte jindy? Ale ne, oni se na studenta totálně vykváknou a pak ho v tom nechají vymáchat...Otázkou je, jestli není něco špatně, když se ona výše zmiňovaná slečna dostala až k magisterským státnicím, když neumí shodu přísudku s podm. Twisted Evil

U nás teda horší známky než byla nejhorší navržená nedávali, ale faktem je, je většinou dávali tu horší známku. Přede mnou obhajovala slečna, co měla od vedoucího trojku, od oponenta čtyřku, takže skutečně to jde, jít obajovat, přestože nevyhověl. Ale slečna to teda neobhájila a opět v tom vidím chybu vedoucího.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yoko
161-320
161-320


Založen: 4.5.2012
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: ne červen 09, 2013 10:10 am    Předmět: Citovat

Porcelianswan: U nás to bylo tak, že jsme si měli vybírat vedoucí z naší katedry - jedna řekla, že si vezme jen asi 7 prací, protože by víc nestíhala, pak se z ní stala externistka, takže si z těch 7 nechala jen dvě nebo tři, pak záleží na tématu - to pro mě připadali v úvahu dva, ten jeden měl odjet na nějakej výzkum, tak jsem si řekla, ok, radši si vyberu toho druhýho, ten se alespoň bude víc vyskytovat na univerzitě - nakonec ten co jel na výzkum bez problému komunikuje přes mail a ten můj spíš neodpovídá než odpovídá...no a protože on je ten, kterej bere všechny ty práce, který se moc nehodí k zaměření zbytku vedoucích, tak nás tam má chudák asi 12, alespoň už ubyli ti, co odevzdávali v březnu, ale stejně - k někomu jsme jít museli, vzhledem k tomu, že nás bylo necelých 40 v ročníku, tak na něho zbylo nejvíc...taky si říkám, že to ani nemůže stíhat číst...no na konzultacích mi vždycky celkem pomohl, ale štve mě ta komunikace a taky to, že prostě nefunguje nějaký průběžný čtení tý práce...pak se z toho zblázním, až mi těsně před odevzdáním řekne, že to mám celý blbě...
Na jednu stranu je mi ho líto, že toho má tolik, na druhou stranu je mi taky pěkně líto mých nervů, protože já vlastně vůbec nevím, jestli ta práce k něčemu je a spíš mám pocit, že to je brak... no uvidíme. Každopádně nic podobnýho už v budoucnu psát nehodlám Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne červen 09, 2013 10:12 am    Předmět: Citovat

No u nás se celý ročník vyjma mě a dalšího spolužáka rozhodl psát u vedoucího katedry. To máme osm magisterek. Plus nevím kolik dalších bakalářek. To při běžném provozu prostě nemůže stihnout přečíst, ani kdyby se rozkrájel.

Mě díkybohu vedoucí aspoň reagovala na maily, když už nic (a to jsem na konzultacích byla celkem asi třikrát jenom). Pak jsem ještě poprosila o jazykovou korekturu jednu doktorku a měla jsem to v pohodě.

Nicméně u toho vedoucího katedry se stává celkem běžně, že jak to nestíhá číst, tak to prostě schválí a stačí, aby člověk dostal blbého oponenta a už se veze. Ale nevidím z toho cestu ven, když je toho tolik, kmenových učitelů máme na katedře celé tři kusy, zbytek jsou externisti, nebo lidi, co nemají ještě vzdělání na oponenturu. Ani uhánět ho nepomůže, protože on na to prostě nemá kdy, dělá tam všecko.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: ne červen 09, 2013 11:27 am    Předmět: Citovat

Máte pravdu, že vedoucí mají těch prací hodně. Holt jsem byla naivní a představovala jsem si, že to bude probíhat jinak.

Ale ať se pak sakra zkidní oponenti Twisted Evil Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.