školááá
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2bf5f51d24a54e88d8c2d038b60ae342Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Arachnida
0-7
0-7


Založen: 9.2.2013
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne červen 09, 2013 5:19 pm    Předmět: Citovat

Ty jo koukám jak puk, můj vedoucí diplomky má jednu bakalářku, dvě magisterky (jedna sem já a budu končit příští rok a jednu co končí teď) a tři doktorandy který sou taky odstupňovaný. Takže mu najednou nekončí víc jak dva studenti a v pohodě stíhá opravovat a připomínkovat. A většina spolužáků je na tom stejně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: po říjen 07, 2013 7:33 pm    Předmět: Citovat

Chci se zeptat, je tu mimo mě ještě někdo, komu je 27 a víc, studuje a nějakou dobu ještě bude? Případně někdo, kdo si třeba dodělává (nebo dodělával) doktorát v pozdějším věku, než se tak běžně dělává? Asi bych si o tom potřebovala s někým popovídat, ve svém okolí nikoho takového nemám a mám nějakou existenciální krizi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: po říjen 07, 2013 7:37 pm    Předmět: Citovat

Já teda už skončila, ale Mgr jsem si dodělala velice těsně před osmadvacetinama. Spolužák, který končil stejně, momentálně rozběhl doktorandská studia v Brně (interně, ale má to tak jeden den v týdnu, takže to v pohodě kombinuje s částečným úvazkem na svém domovském gymplu).
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: po říjen 07, 2013 7:53 pm    Předmět: Citovat

To jsem si myslela, že jsi mladší - podle fotek tak vypadáš Smile
Jinak mně bude 28 za pár dní a teď jsem nastoupila na druhého "magistra" (pokud to dodělám, budu Ing.), a i když je to ještě relativně daleko, prostě mě to celou dobu táhne do vědy, což by ale znamenalo udělat si doktorát - v mém případě bych končila tak ve 34 letech. Nevím, jestli je to dobrý nápad, protože už teď jsem kvůli věku na trhu práce dost diskvalifikovaná, natož až dodělám tohohle druhého magistra. Na druhou stranu ani na tu vědu to není moc dobrá startovní pozice, prostě mi tam těch 5 let, co jsem strávila na první škole, chybí.
Nějak nevím, jak to celé vyřešit.

(Jinak teda neočekávám, že mi tu někdo řeknete, co mám dělat, spíš bych si s někým potřebovala pokecat o tom, jaké to bylo studovat takhle dlouho, jak jste to dělali s případným přivýdělkem, nebo jak jste se pak uchytili v praxi/vědě. Ve škole bych se asi mohla zeptat mého vedoucího, ale nechci to vytahovat, dokud nebudu mít za sebou aspoň rok magistra, zatím jsem tam fakt chvilku.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deirdre
81-160
81-160


Založen: 8.8.2007
Příspěvky: 145

PříspěvekZaslal: po říjen 07, 2013 9:09 pm    Předmět: Citovat

Nevím, jestli to k něčemu bude, ale spolužaččina maminka si ve středním věku právě udělala pátého bakaláře. Má čtyři děti a pracuje, takže asi nebude tak zoufale nemožné dlouho studovat a pak/během toho se uchytit i v pracovní sféře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: po říjen 07, 2013 9:35 pm    Předmět: Citovat

Ono je něco trochu jiného, když se dá studovat dálkově. To ten můj obor bohužel nejde... (Jinak teda smekám před každým, kdo si dodělá školu, když má práci a děti, udělala to tak i moje máma, takže vím, jaký to je záhul.) Právě to v té škole musím všechno odsedět. A k tomu se nějak živit. A k tomu začít chodit do laboratoře. Upřímně, ještě pořád nevím, jak to všechno budu zvládat. Ale hrozně mě láká na škole zůstat. Ach jo, city mě táhnou napravo a rozum nalevo Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: po říjen 07, 2013 10:17 pm    Předmět: Citovat

Škola? Smile U mě zatím neexistuje, protože mě příliš děsí. Heh. Zase. Co se mnou je?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: út říjen 08, 2013 6:30 am    Předmět: Citovat

Nevím, jestli to nebude úplně mimo mísu, ale doktoráty se dělají často později, většinu lidí co znám, tak už mají přes 30, i ke 40, takže u doktorátu ten věk vlastně nehraje vůbec žádnou roli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út říjen 08, 2013 6:40 am    Předmět: Citovat

porcelainswan: A dělají ho prezenčně, nebo dálkově? A pracují na uninverzitě, nebo (i) někde jinde?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: út říjen 08, 2013 7:26 am    Předmět: Citovat

Meesha: mám kamaráda (27 let), který je kousek před doktorátem - dodělává si ho při zaměstnání. Vyučuje běžně na gymplu a asi dvakrát do týdne jezdí přednášet na univerzitu. Sem tam napíše nějaký článek, který po něm chce katedra. Nevím, jestli to má přesně vymezené jako dálkové či prezenční studium, ale zřejmě se to takhle dělat dá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.