školááá
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 25, 26, 27
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e9aef2dc0b742d1592eae229a42e431bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út říjen 08, 2013 8:13 am    Předmět: Citovat

astrid napsal:
Meesha: mám kamaráda (27 let), který je kousek před doktorátem - dodělává si ho při zaměstnání. Vyučuje běžně na gymplu a asi dvakrát do týdne jezdí přednášet na univerzitu. Sem tam napíše nějaký článek, který po něm chce katedra. Nevím, jestli to má přesně vymezené jako dálkové či prezenční studium, ale zřejmě se to takhle dělat dá...


Kdyby měl prezenční, tak se to takhle dá dělat právě jen s úvazekem ve škole, který není 8-16.30. V běžném zaměstnání ti nebudou dávat každý týden den volna. Ale i dálkově se doktorát dá dělat v pohodě - měli jsme na Mgr. jednu překladatelku, co nás učila jeden předmět týdně, jako hlavní práci měla soudní tlumočení a ty překlady a doktorát si dělala dálkově. Ono na to pak člověk má delší dobu.

A pak jsme měli ještě vyučujícího, který nás měl na semináře z literatury, doktorát si dělal externě v Brně, vedl nějaký zaplivaný klub v Těšíně a v našem předposledním roce se oženil a pořídil si děcko. Takže stíhat se dá leccos.

Jinak, Meesho, myslím, že jestli nemůžeš to druhé Mgr dálkově, tak to holt bude chtít najít aspoň nějakou brigošku, jestli to budeš stíhat s rozvrhem. Jestli nebudeš a nemá tě kdo živit (a nevystála bys život bez vlastních prachů,což je na palici), tak asi spíš pech, no.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: út říjen 08, 2013 8:06 pm    Předmět: Citovat

Meesha: Já mám jednu kamarádku, které už je určitě 30, ještě stále dělá doktorát, dělá ho prezenčně (i když teď už má problém jen s disertací). Ale je fakt, že u toho dělá asistentku na katedře a učí tam... Ale jinou práci nemá. Její přítel to má úplně stejně. Nedostávají tam rozhodně moc, ale vyžít se z toho asi dá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út říjen 08, 2013 9:04 pm    Předmět: Citovat

Odpovím asi tak nějak hromadně Smile Brigádu mám, během celého svého studia jsem několikrát dlouhodoběji pracovala (když to teda šlo, někdy to moc skloubit nešlo, tak jsem jela z rezerv a podpořili mě rodiče). Právě doufám, že během toho doktorátu bych dostala aspoň nějaký úvazek na katedře, kde bych působila (i když to hodně závisí i na tom, kde chce člověk ten doktorát dělat - někde na to peníze mají, někde ne). No a to moje studium jde fakt dělat jen prezenčně - jak bakalář, tak magistr, i doktorát. Takže pokud to vyjde, čekají mě 2 roky školy + příležitostných brigád. Popravdě mě to už v mém věku docela štve, ale na druhou stranu, když si představím, že vyměním 2 roky určitého odříkání za zbytek života v práci, která mě nebude bavit tak, jako ta, na kterou dosáhnu, když to dostuduju, vyhrává to studium. Ten doktorát, to je ještě jeden velký otazník, zatím nemám hotové ani to magisterské... Je mi jasný, že v žádným případě si nebudu moct finančně moc vyskakovat. Spíš budu mít na výběr, jestli dělat to, co mě baví (za pár let), nebo něco úplně jinýho (třeba od zítřka).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 25, 26, 27

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.