Počítač a my
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=15862dd2c23183e126801f32c4756307Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 4:41 pm    Předmět: Citovat

tak to ja s radosti na net dojdu do knihovny nebo to prislusne ucebny Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 11:15 am    Předmět: Citovat

dana napsal:
...ale taky je to velký zabiják času (myslím, že horší než televize). ...

Nikolivěk. Zabiják času sice ano, ale lepší a nikoliv horší Smile Protože tolik nepodporuje pasivitu. Na televizi člověk jen čučí, zatímco u počítače má šanci alespoň něco dělat, i když to zdaleka ne vždy je užitečné. A vybírá si, co chce, aby na něj monitor chrlil, zatímco v televizi leckdo jen konzumuje to, co mu je servírováno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 11:23 am    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:
dana napsal:
...ale taky je to velký zabiják času (myslím, že horší než televize). ...

Nikolivěk. Zabiják času sice ano, ale lepší a nikoliv horší Smile Protože tolik nepodporuje pasivitu. Na televizi člověk jen čučí, zatímco u počítače má šanci alespoň něco dělat, i když to zdaleka ne vždy je užitečné. A vybírá si, co chce, aby na něj monitor chrlil, zatímco v televizi leckdo jen konzumuje to, co mu je servírováno.

No já nevím, samozřejmě, že si můžeš vybrat, co budeš dělat, ale u většiny lidí (třeba u mě) to stejně zase skončí pasivitou (třeba dvouhodinovým čučením na dv.cz). A mezi klikáním myší a klikáním dálkovým ovladačem televize už zase takový rozdíl není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 12:28 pm    Předmět: Citovat

dana napsal:
No já nevím, samozřejmě, že si můžeš vybrat, co budeš dělat, ale u většiny lidí (třeba u mě) to stejně zase skončí pasivitou (třeba dvouhodinovým čučením na dv.cz). A mezi klikáním myší a klikáním dálkovým ovladačem televize už zase takový rozdíl není.



Laughing Laughing Laughing tak tak, svatá pravda Laughing Laughing Laughing dv.cz dv.cz dv.cz - pořád dokola Embarassed Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2007 6:13 pm    Předmět: Citovat

dana napsal:
No já nevím, samozřejmě, že si můžeš vybrat, co budeš dělat, ale u většiny lidí (třeba u mě) to stejně zase skončí pasivitou (třeba dvouhodinovým čučením na dv.cz). A mezi klikáním myší a klikáním dálkovým ovladačem televize už zase takový rozdíl není.

Já tam rozdíl vidím.
1.) Důležitá je už sama ta možnost výběru. Je jedno, co si nakonec vybereš, ale vybereš si to dobrovolně s tím, že máš tisíce jiných možností. U televize - pokud je používána jako kulisa nebo "zabiják" času, ty možnosti nemáš (nakonec je v těch desítkách stejně vždy jen pár programů, mezi nimiž člověk přepíná), a více či méně konzumuješ to, co náhodou zrövna dávají.
2.) Sledování televize je konzumace cizích myšlenek bez možnosti se vyjádřit či je ovlivnit. Popřípadě sledování cizích životů ve všemožných filmech, opět bez možnosti k tomu něco dodat. Zato třeba dv.cz a mnoho jiných míst na netu sice taktéž dodávají očím spoustu všeho možného, ale je možno do toho zasahovat, vyjadřovat se, diskutovat...
3.) Jistě, dá se tím zabít hodně času a třeba i úplně zbytečně. Ale přecejen je větší šance, že to úplně zbytečně nebude Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2007 6:28 am    Předmět: Citovat

Vlkoni, máš samozřejmě v mnohém pravdu, ale mně ty rozdíly připadají jen nepatrné (nebo jak to vyjádřit?). Samozřejmě vycházím ze svojí zkušenosti člověka s tendencí k pěstování návyků, ať už na čokoládě nebo internetu. Pak bych taky řekla, že spoustě lidí ta pasivita vyhovuje. Nebo ještě jinak - ti, co jsou schopní sedět před telkou a cvakat z jednoho kanálu na druhý, budou mít taky tendence na internetu jenom klikat a koukat na ty obrázky, co se tam objevují. No a nakonec tu máme možnost sledování filmů a seriálů na počítači, což ty rozdíly opět trochu zmenšuje (jasně, můžeš si vybrat, na co budeš koukat, ale...už jste někdy místo učení zkoukli celou séri nějakého seriálu? Já jo, mockrát Crying or Very sad ).
Abych to shrnula, uznávám, že počítač a internet může pro mnoho lidí být příležitost k tvůrčí činnosti, ale já k nim bohužel nepatřím Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: čt červenec 12, 2007 9:32 pm    Předmět: Komentar Citovat

Tak uz jsem se dockal a mam onen zapujceny notes, ktery mi tu nechala kamaradka... Takze si zvykam na novou "klavesnici", doted jsem psaval jen na pc. Internet v byte je, zatim jen v pokoji pani domaci - profesorky francouzstiny. Dnes me nechala jit do sve pracovny a pouzivat jeji notes, protoze u me v pokoji neni zadny wifi signal a ona ma internet od Telefonicy zavedeny jen k sobe... Snad se to vyresi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: so červenec 14, 2007 10:00 pm    Předmět: Citovat

dana napsal:
...Pak bych taky řekla, že spoustě lidí ta pasivita vyhovuje...

Tož to ano. Kdo CHCE pasivitu, najde si jí kdekoliv. Ten rozdíl holt existuje především pro ty, kteří nemají sklon k pasivitě sklouzávat. (Tedy alespoň někdy.)


Naposledy upravil Vlkun dne ne červenec 22, 2007 10:36 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: so červenec 21, 2007 4:56 am    Předmět: Citovat

Zkusili jste někdy nacpat do bytu 3+1 o 72m2 3 počítače a 2 nootbuky a mít vše zasíťováno ? Pokud ne, tak Vám sděluji, že je to přímo šílené... kam se člověk podívá, tam se válí něco k počítači nebo s počítačem spojené... když synátor přinese ještě nějaký PC na opravu nebo nějaký staví, tak je to u nás v bytě jak na nějakém počítačovém pracovišti... takže pokud mohu radit, do bytu 3+1 maximálně 1 počítač... Laughing Laughing Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nastassja_von
161-320
161-320


Založen: 14.4.2007
Příspěvky: 213

PříspěvekZaslal: so červenec 21, 2007 9:57 am    Předmět: Citovat

Já už jsem tu taak dlouho nebyla...
Nebyla jsem totiž v čr ale pryč, no nedávno jsem se vrátila a ted musím chodit na brigádu Crying or Very sad
no ale když jsem doma tak jsem na počítači mooc často,,,,
hlavně hraji hry. Nejraději mám The Sims 2... to hraji vždy celé hodiny,,, Embarassed
až se za to stydím a je mi z toho blbě Very Happy Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.