Práce, brigáda -ve školce
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6132312437933a04fed9bd91da159ff0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2014 9:59 am    Předmět: Práce, brigáda -ve školce Citovat

Zdravím ve spolek, tak jsem tu vš nedobojovala a musím shánět každou korunu a praxi. Tedka mě vzali jako lektorku kroužku angličtiny do školky. Nemáte nějaké rady a zkušenosti na předání? Já se nějak pořád nemůžu vžít do mentality dětí ve školce, připravovala jsem si nenačisto hodinu a s tím, že je naučím spelování, ale prý ještě neumí písmenka. S prací je to tady fakt blbý a kor, když máte jen gympl a téměř žádnou praxi. byla bych vděčná za předání nějakých rad, at maminek a nebo někoho, kdo dělal s dětmi. Díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2014 10:40 am    Předmět: Citovat

No, jsem jenom maminka. A klidně mě totálně ignotuj, protože o pedagogice nic nevím Very Happy Ale co začít tím, co znají? Teda pojmenovávat anglicky to, co už umí? Máma, táta, děda...zvířátka, barvy... Sehnat k tomu nějaké barevné obrázkové kartičky. Případně to "proložit" malováním nebo nějakou tvorbou (ve školce to asin ebude o tom, aby se děti hodinu biflovali slovíčka)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2014 5:29 pm    Předmět: Citovat

Na dvd pro předškoláky začínají normálně jednoduchými větami (rabbit is jumping, frog is jumping, sun is yellow, a tak). S maňásky by to mělo jít docela dobře. Nebo začít s pozdravy a seznamováním. Musíš z toho udělat hru. Třeba že budete skákat jako žáby. Spíš třeba netuším, jak se udělá tak jako celková koncepce. Písmena a čísla opravdu nejdou, spousta dětí to neumí ještě ani při nástupu do školy. Oni nebudou tu angličtinu používat, spimš jde o to, aby pochytili slovíčka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2014 6:46 pm    Předmět: Citovat

Já právě taky nevím, vím, že to mám udělat formou hry. Mám nějaký knížky, tak právě nevím. Vzali mě tam bezproblémů a to jsem fakt ani nečekala. Napadlo mě koupit barevný balonky a učit barvy. Nebo mám teda vzít plyšáky a povídat pohádku? Vzala jsem to, protože tady žádná práce není, já nemám skoro žádnou praxi, nedodělanou vš s gymplem a nemám řidičák. Bude to jenom na 45 min. pak vezmu básničky, ale nevím, jak je to naučím, jedině repeat after me.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2014 6:50 pm    Předmět: Citovat

Nebo písničky a že se naučíme text a udělám to jako party? problém je, že prostě musím skočit do toho, že asi nic neumí. A nějak potřebuju se dostat do jejich mentality. Nechci je nudit, nebo trápit, že jim to nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2014 7:02 pm    Předmět: Citovat

Básničku nevím, bude to chtít něco jednoduchého, malý má třeba úplnou stupiditu -monkey says hello, hippo says hello, dogs says haf, cat says mňau, a to jsou v první třídě ve škole. Bude to chtít fakt nějakou hru, aby se při tom vyběhaly. Můžou skákat, běhat, říkat u toho jednoduché věty. Nebo vzít plyšáka, říct ahoj, já jsem ten a ten, kdo jsi ty, můžou si plyšáka podávat a mluvit jeden s druhým, ale i to už chce dost vyzrálé děti. Básničkou bych třeba začínala nebo končila, a spojila bych to s jednoduchými cviky (vzpažit, upažit, zatočit se dokola, udělat dřep, vyskočit). Ono ti to uteče jako nic, protože nebudou dělat, co po nich chceš, a budou se stydět, i to můžou bojkotovat. Oni tam zrovna nadšení nebývají,. Zažila jsem maminku, která odváděla dítě a mluvila na něj jen anglicky. Dlabal na ni a buď jí odpovídal česky nebo vůbec. Na každé "english, pleeeease" na ni vyplázl jazyk. Připrav si tak tři skupiny her, takhle malé děti potřebují střídat činnosti. Když budeš mít štěstí, vystačíš se dvěma hrama, když budeš mít smůlu, i sedm bude málo;-). Koukala jsem ti do galerie, myslím, že se nemusíš bát, děti tě budou milovat. Hlavne úsměv a klid. Nenechat se od těch spratků vyprovokovat, to tě může stát místo spíš než třeba to, že je nic nenaučíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2014 7:15 pm    Předmět: Citovat

http://clanky.rvp.cz/clanek/s/P/16017/VYUKA-ANGLICTINY-U-PREDSKOLNICH-DETI---ANO-ALE-JAK.html/ Jsem zvědavá, jestli mi ta paní dá nějaké materiály a víc mi řekne. Tak mě napadlo stáhnout nějaké anglické písničky pro děti a vymyslet já nevím nějaký pohyb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2014 7:19 pm    Předmět: Citovat

Já se vyprovokovat nenechám, mám cvik z vš Very Happy Ale aby se mě taky nebály. Jsem vysoká, tak nevím. Jako zkusím to, když mě vyhodí, co se dá dělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hawkey
321-600
321-600


Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 395

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2014 7:35 pm    Předmět: Citovat

Neboj, budeš jim připadat jako princezna Smile. Kdyžtak si sedni nebo klekni na podlahu, budeš hned menší. Zkus se kouknout na youtube n ababy english, je to hrozná blbárna, ale na děti to kupodivu funguje. Akorát že tam jsou na to dva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2014 7:51 pm    Předmět: Citovat

Hawkey: Si vezme na pomoc manaska a hned budou dva Laughing

Zacni tim, co deti znaji z cestiny ... veci, priroda, rodinni prislusnici, jidlo, cinnosti, barvy ... a postupne to zacit spojovat. Sun is shining, Cow eats grass, grass is green ... mother makes cake, father loves mother ... atd atd.

Je dobry, pokud mas neco takoveho, vzit si s sebou detska leporela; cim barevnejsi tim lepsi. Ani ne tak kvuli pribehu, ale kvuli obrazkum ... a zase: slunicko sviti, voda je modra, ryba plave, zabka jede na kole, prasatko ridi traktor, kun zere travu ... krava dava mleko ...

Jednoduchy veci Smile Cim jednodussi a "stupidnejsi" tim lepsi ... zapomen na nejaky vetny konstrukce nebo tak, jde vylozene predevsim o slovicka a o to "dostat jim anglictinu do usi a do pusy". A jak uz bylo zmineno vyse, pokud mozno formou hry Smile hlavne zadny drill ... Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.