Vlasy krásné až druhý den po umytí
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e2bdfe5d2c029576651dda31eedaa8a0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2015 1:00 am    Předmět: Vlasy krásné až druhý den po umytí Citovat

Tak jsem prošel všechno možné (a leckde neodolal a okomentoval), ale nějak jsem nenašel téma, kam bych zapasoval svůj dotaz:

Taky se vám někomu stává, že v den umytí vlasy vypadají tak nějak splihle, bez objemu a vůbec divně?

Mně vlasy totiž extrémně pramínkují. Což je u kudrnatých asi normální a hlavně je to tak v pořádku. Ale v den umytí jsou ty pramínky "scuclé" do naprosto minimálního objemu. Akorát přes noc se to tak nějak rozleží a srovná a další den už vypadají v pohodě.
Nejvtipnější je, že je jedno, jestli myju ráno nebo večer. A je jedno, jak dlouho v noci spím (asi - zrovna tohle jsem příliš aktivně nesledoval). Prostě k světu to vypadá až druhý den...

Máte podobné zkušenosti? Chápu dobře, že je to celkem normální jev u kudrnatých vlasů? A dá se s tím něco dělat, nebo takový je osud nás, kudrnatých?

Díky za veškeré reakce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2015 12:22 pm    Předmět: Citovat

sice nemam kucery, ale vlnite vlasy. a je pravda, ze ak ich nevysusim fenom, ale spim s mokrymi, tak na druhy den su sami pramienok a je ich hrozne malo...na pohlad. ale den potom uz su lepsie a nepramienkuju tolko Smile tak by som povedala, ze to bude normalna vlasova vlastnost Very Happy
_________________
Ak sa nechce?? c???????????­ti?? s??m, o??e?? sa. Ak sa nechce?? c???????????­ti?? smutn??, opi sa. Ak nechce?? by?? nikdy zraden??-zadov???? si psa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2015 3:49 pm    Předmět: Citovat

Já mám taky vlasy jen vlnité a přesně tohle mi dělají, když jednou za čas použiju tuhý šampon, když je ale s ním umeju 2x za sebou, už se to pak nezlepší... Very Happy
U tebe se to tak dělalo i se šamponama i se shikakai?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2015 7:05 pm    Předmět: Citovat

Vždycky. Někdy víc, někdy míň (co do objemu pramínků) - asi v závislosti na složení.
Mám pocit, že někdy se to zlepšovalo i víc dní (když ty pramínky byly extrémně slepené, že mezi vlasy v nich nebyl sebemenší kousíček místa).

Vlastně když nad tím přemýšlím, tak nejlepší to vždycky bylo s nějakým šampónem "na zvětšení objemu účesu", protože to v první chvíli nějaký objem udrželo a naopak v dalších dnech to objem udržovalo na uzdě (pak to byl spíš šampón na zmenšení objemu...). Ale tohle jsou příliš dávné vzpomínky, než abych věděl podrobnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 10:25 am    Předmět: Citovat

Tak už asi tuším, čím to bude. Ve vlákně o silikonech jsem se dočetl, že Mythic oil (od l'Oréalu) obsahuje silikon. Teda, že to nějaké oleje obsahuje až na posledních místech jsem tušil, ale že je to až tak hrozné... A já debil to tu intenzivně dopatlávám, protože mi bylo líto to prostě vylejt. Embarassed
Takže včera jsem se na to vykašlal (jogurtová maska je vážně dobrá - normálně bych bez kapky oleje nerozčesal) a už během schnutí vlasy postupně nabývaly na objemu. Paráda. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2015 11:27 am    Předmět: Citovat

Portosi, nevylejvej ho. Chvíli vysaď, to jo, ale pak se může jednou za čas hodit. Wink

Jinak k tématu- mně přijde, že mám první den nejlepší vlasy jako celej, nadýchaný u hlavy. Druhej den jsou hladší v délkách, u hlavy se začínají mastit. Třetí den by byly od poloviny do konce hezký, ale u hlavy jako lůj. Takže asi tak.
Edit: rovné, mastné, jemné... Ne jako vy šťastní.. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2015 12:30 pm    Předmět: Citovat

Jenže problém je, že to potřebuju patlat nahoru na hlavu, aby to pomohlo rozčesání. A někde tady jsem četl, že ty silikony na pokožce hlavy udělají neprostupný film, přes který se pak nedostanou nově rostoucí vlasy. A taky že jo. Vlastně od doby, co to používám mám vlasy nahoře na hlavě stále řidčí - při přípravě na focení do galerie mě málem kleplo, když jsem viděl, jak mi už i na temeni prosvítá kůže. Ale pleš to není, protože ty vlasy rostou všude. Jen jsou řídký.
Tak právě doufám, že důkladné vymytí silikonů pomůže. A vylít jsem to chtěl hlavně proto, abych měl dávkovač na mandlový olej, co by šel místo toho Mythic oilu.

Na druhou stranu mám dojem, že v dýlkách to opravdu celkem krotilo tu přirozenou neplechu... Kde jsou ty zlatý časy, kdy člověk neřešil, co na hlavu patlá a ty vlasy to i tak celkem slušně přežívaly. Ach jo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2015 3:48 pm    Předmět: Citovat

Portos: A co mýt hlavu nějakým přírodním (popř. snesitelně chemickým Wink) šamponem, a pak uhladit a hydratovat kondicionérem jen ty nezkrotné délky ? Kůže na hlavě zůstává v pohodě a zbytek jde dobře učesat...

Ad téma: taky jinak patřím k těm, pro které je vlasově slušivější až ten druhý den po umytí - ale spíš z důvodu, že všechny ty napůl ulámané vlasy, co mi rozčepýřeně poletují kolem hlavy, přes noc pěkně slehnou a drží se u hlavy. Confused Tenhle syndrom "vlasy krásné až zítra" se nevyhýbá ani rovnému typu vlasů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2015 7:30 pm    Předmět: Citovat

Já právě nedávno přešel na přírodno, ten Mythic oil byly poslední zbytky k dopatlání. Tradiční problém vždycky byl, že i po prstovém rozčesání při mytí byla po mytí zapotřebí kapka nějakého oleje (i nahoru), aby se to dalo dorozčesat hřebenem. Hlavně proto, že prstama dokonale nerozčešu horní vrstvy.
Ale je pravda, že po posledním experimentu s jogurtovým zábalem to šlo rozčesat i tak (ale asi hlavně díky tomu, že jsem ho zkusil vymýt jen vodou). Jinak mně se vlasy moc nemastí, takže nepotřebuju nic moc silného (momentálně mi stačí samotná shikakai i bez reethy).

No, ještě zaexperimentujeme a uvidíme...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2015 8:14 pm    Předmět: Citovat

A co bezsilikonový kondicionér už k hlavě? Někteří kondicionérem myjí, tak by to nemuselo vadit... a česat tangle teezerem, ten mi hodně usnadňuje práci, zkrátil česání tak o 60%. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.