První rok s hennou a já:)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=61c2b9361d2781f68c51ce619040d50dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LaArdilla
0-7
0-7


Založen: 4.11.2013
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2015 1:07 pm    Předmět: První rok s hennou a já:) Citovat

Jsem na DV přihlášená už dlouho, ale protože jsem na RD, tak nebyl čas se tu víc zorientovat. Teď už je to trochu volnější, tak píšu své zkušenosti s hennou a ráda se dozvím, jak dál.
Asi 10 let jsem si nechala vlasy barvit v kadeřnictví na zrz. Moje přírodní barva je světle hnědá. V zrzavé jsem se cítila skvěle. Jednou jsem si zkusila dát hnědý přeliv a zjistila jsem, že se v tom vůbec necítím a že to vůbec nejsem já. Měděná je prostě ta pravá. Jenže už jsem té chemie měla dost, snažím se v kosmetice jít přírodní cestou, tak jsem vyzkoušela hennu. Pořídila jsem si Khadí, čistou hennu. Na ty chemicky barvené to chytlo skvěle. Hennovala jsem vždycky tak po čtvrt roce. Vlasy se mi ozdravily, šediny jsou taky skryté, jen ten odstín už není to, co bych chtěla, jsou docela tmavé a pro mě to už není ono. Ráda bych, aby vlasy byly víc zrzavé, než tmavočervené, tak přemýšlím, jak toho docílit, jak smíchat různé odstíny henny a jak barvit. Budu ráda za vaše zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2015 10:37 pm    Předmět: Citovat

Nikdo neodpovídá, tak zkusím něco napsat. Ne, že bych sám měl s hennou zkušenosti, ale z toho, co se tu psalo, mám pocit, že světlejších odstínů se dosahovalo ředěním henny cassií. A taky se doporučovalo časem hennovat jen odrosty a ne celou délku (protože s každou další vrstvou to tmavlo víc).

Něco k tomu je např. tady: http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=1130&start=3500
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st květen 06, 2015 9:17 pm    Předmět: Citovat

Jojo, Portos má pravdu (sorry, jsem teď zavalená prací, tak se sem nedostávám tak často) - chce to míchathennu s cassií, případně dobarvovat vždycky párkrát jenom odrosty a jenom jednou za čas celý vlasy. Ale hlavně - jestli to teď máš moc tmavý, tak zkusit ještě zabrousit do vlákna o zbavování se henny a zkusit nějakým šetrným způsobem ty přebytky co nejvíc vymejt (olejový zábaly, jogurtový zábaly, trocha sody do šamponu atd.) a až potom se pustit do dalšího barvení, protože každá další vrstva henny ti tam ty stávající zafixuje ještě víc. A pak začít se směskama, kde je třeba jenom lžíce henny a zbytek cassie, protože při příštím barvení se dá s hennou vždycky přidat - je to daleko jednodušíí, než se zbavovat příliš tmavýho odstínu. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LaArdilla
0-7
0-7


Založen: 4.11.2013
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2015 12:30 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za tipy. Nakonec už jsem nevydržela čekat a v pátek se pustila do barvení. Odrosty jsem napatlala trochou červené henny, do které jsem přidala šťávu z mandarinek (neměla jsem po ruce citron). Nechala jsem to na vlasech asi půl hodiny, a pak jsem na to a na zbytek vlasů namatlala světle hnědou opět s mandarinkami a nechala zas půl hodiny. Musím říct, že to vypadá na sluníčku dobře. Časem to vidím na mix té červené s bezbarvou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.