No Poo mytí: Jogurt (maska/pečující šampon)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=313ba6dfd10af747bf9e0efa8ce68c65Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Zkoušeli jste masku/šampon?
Ano a vyhovuje.
57%
 57%  [ 8 ]
Ano, ale nevyhovoval(a).
14%
 14%  [ 2 ]
Ne a ani to nemám v plánu.
28%
 28%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 14

Autor Zpráva
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po duben 25, 2016 12:31 pm    Předmět: Citovat

Wnaty, zkus mrknout do Top tématu http://dlouhevlasy.cz/top-tema/top-tema-domaci-recepty.html. Tam se snad něco najde.

Veero, jestli si to dobře pamatuju, tak med měl pomáhat hydratovat. A tak nějak intuitivně bych řekl, že trochu pomáhá i mytí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: po duben 25, 2016 4:59 pm    Předmět: Citovat

Tak nakoupeno! Mám tři 150ml BIO jogurty od Olmy, což je asi vážně příliš Very Happy. Myslím že jeden určitě zbyde Smile. Dále jsem si koupila tea tree olejíček 25ml od Dr.Popova za nelidských 210 Kč! Hned vedle byl jeden za 50, myslím že od Salus, nějak se mi ale nezdálo, že by mohl mítza tu cenu slibované účinky. Tak přidám pár kapek (na jeden jogurt 5?). Zároveň ho hodlám později zamíchat i do henny pro celou červenější odstín, jak jsem se někde dočetla.
Držte palce, snad mi neslezou vlasy Very Happy!
Ještě dotaz! Na suché nebo na mokré vlasy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po duben 25, 2016 7:47 pm    Předmět: Citovat

Jde i na suché i na mokré. Když dáš na suché, tak to zaschne a můžeš s tím třeba i chodit po bytě (nevyzkoušeno, holky to psaly). Já dávám na mokré, ale to už chce ve vaně - bude to trochu stékat. Na mokré se ovšem aplikuje mnohem snáz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: po duben 25, 2016 8:35 pm    Předmět: Citovat

Tak je po všem. A víte co? Já nevím, zda s tím experimentováním už neskončit.
Téměř žádný olej mým vlasům nesvědčil, ani v malém množství, ani ve velkém v podobě olejových zábalů. Mastnota se ve vlasech i po několik intenzivních umytích šamponem na několikrát neustále držela ve vlasech, ty však byly suché a drhly. Jediný olej který mi sedí je meruňkový, toho používám opravdu jen kapičku do vlhkých konců po umytí, aby se bez problémů vsákl.

Tak jsem tedy doufala, že mi bude svědčit jiný typ masek. A po dnešní zkušenosti? Těžko říct.
V hrnečku jsem si připravila směs 150ml Bio jogurtu Olma a pár kapek tea tree oleje, myslím že jich mohlo být tak 10. Tu jsem měla připravenou ke kořínkům, kde se vlasy více mastí. Dočetla jsem se, že tea tree olej spíše odmašťuje a vysušuje a proto jsem ho do délek a na konce aplikovat nechtěla. S hrníčkem a dvěma dalšími jogurty jsem zamířila do sprchy. Směs jogurtu a oleje jsem aplikovala ke kořínkům, na pokožku a suché vlasy. Do délek a na konečky jsem naplácala oba čisté jogurty.

A teď co se dělo. Po chvíli mě začala jakoby hřát pokožka hlavy, jak mi občas směs s olejíčkem stekla na krk, opět jsem cítila teplo až dokonce jakési pálení. Nebylo to příliš intenzivní, tak jsem tomu nepřikládala větší význam. Vlasy byly u kořínků po pár minutkách na dotek příjemně jemné a kluzké. V délkách a u konečků tomu bylo jinak. Tam kde nebyl tea tree olej, tam byly vlasy na omak hrubé, suché a drhly. Dávala jsem tomu ještě pár minut a věřila tomu, že vlasy budou na dotek stejně parádní, jako tomu bylo u kořínků. Pak mi na čele vylezlo akné.. normálně mám jen hrubší čelo, když si po něm přejedu prsty cítím nedokonalosti, ale na pohled není prakticky nic znát. Teď mi čelo zrůžovělo a pupínky zčervenaly a opravdu vylezly. Po tomhle šoku jsem si řekla, že asi fakt něco nebude v pořádku a maska šla dolů. Ve vlasech jsem ji měla deset minut. Vlasy jsem umývala na dvakrát, spíše pro jistotu, šamponem u kořínků, kondicionérem v délkách a koncích , po umytí jsem je jako obvykle lehce vysušila a do konců aplikovala meruňkový olej.

Takže výsledek byl takový: kde byl jogurt s tea tree olejem, tam byly vlasy hladké, na druhou stranu se objevila výše popisovaná reakce na čele (teď už je zas vše v pořádku). A tam, kde olejíček nebyl, tam byly vlasy vysušené.
Po uschnutí z vlasů cítím tea tree olej, u kořínků jsou odmaštěné, jemné, hladké a lesklé, konce jsou jen o trošku hrubší (myslím ale, že nebýt kondicionéru a toho meruňkáče na závěr, byly by vážně nezvykle přesušené). Nevím zda je to jen světlem a nebo se stihl olejíček za těch pár minut projevit, ale zdá se mi, že mám i trochu červenější vlasy (hennu). Jak je to ale skutečně, to se dozvím až ráno.

Tak nevím, zda ještě pokoušet štěstí a zkusit vyladit poměry a aplikaci. Možná bych do příště směs, kterou jsem měla u kořínků mohla aplikovat jako balzám do délek a do konečků a vrchní polovinu vlasů úplně vynechat. Ostatně, já chci vyživit hlavně ty konečky a u hlavy potřebuju trochu objemu, kterého s opravdu hladkými vlasy docílit nejde. A nebo ještě zkusit krom takové masky na délky a konce ke kořínkům aplikovat pouze pár kapek toho tea tree oleje, a vmasírovat (pro odmaštění a podporu růstu vlasů), když to mám zase strach z té šílené reakce. A vůbec, težko říct, jestli to za to stojí a jestli ty pozitivní účinky neměla právě vlasová kosmetika, kterou používám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po duben 25, 2016 11:04 pm    Předmět: Citovat

Podle mě by med v tom jogurtu opravdu napomohl hydrataci.
A to hřání a pupínky jsou od tea tree. Tenhle olej (aspoň mně) extrémně vysušuje a má ohromné protizánětlivé účinky. Taky na něj můžeš být citlivá. Tohle mám u jiného oleje (resp. je to směska více olejů), kdy mi to po aplikaci pronikne pod kůži, začne to nesnesitelně pálit a kůže zrudne a začne úplně topit (hřát je slabé slovo).

Takže být tebou dalším experimentům bych se nebránil. Jen to chce ozkoušet, jak snášíš ten tea tree.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út duben 26, 2016 1:21 pm    Předmět: Citovat

Jak píše Portos - to pálení bych taky viděla na ten TTO, on dokáže být pěkně dráždivej (a pokud ho máš třeba dýl, tak se tenhle účinek může stupňovat). Já si ho teda občas přidávám do henny, tak patnáct kapek, ale rozhodně ho neaplikuju primárně na pokožku hlavy ale na celý vlasy a je vůbec celkově naředěnější, a stejně to teplo z něj taky cítím, i když nemám tak brutální reakci jako ty. K pokožce hlavy mám daleko radši třeba šalvějovej, rozmarýnovej nebo cedrovej EO, ale tak tři, maximálně čtyři kapky (smíchaný s nějakou maskou, ať už jogurtovou, nebo jinou). Prokrvení ukořínků je sice fajn, ale vocamcaď pocamcaď.
A jinak ten rozdíl ve vlasech v tý části, kam přišel tea tree a v tom zbytku bych asi viděla spíš v tom, že prostě vlasy ublíž ke kořínkům jsou ještě živý a nejsou tak suchý, protože k nim ještě dosahuje výživa "zevnitř" - kdybys aplikovala ten tea tree s jogurtem do dýlek, tak je nejspíš víc hydratovaný mít nebudeš, spíš na opak.
Ale jinak doufám, že jsi na experimentování nezanevřela, jako samozřejmě se to nemusí dělat pořád, ale občas je fajn vyzkoušet něco novýho a zjistit, že třeba právě po tom háro už dlouho prahlo.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: st duben 27, 2016 7:04 am    Předmět: Citovat

Wnaty, u těchhle metod se mi někdy stane, že mam vlasy vysušený nebo (jak píšeš o oleji) se to jakoby nedá vymýt. Víš, jsme zvyklí na okamžité výsledky s komerčními výrobky. Tohle většinou funguje až na poněkolikáté. A taky je pravda, že když mi z experimentu vylezou divný vlasy a dám jim den, samo se to srovná. V podstatě to mám tak, že jsou vlasy pěkný buď po umytí, nebo po jednom dni...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: st duben 27, 2016 11:20 am    Předmět: Citovat

Problém ale je, že mě se vlasy do původního stavu vrátí třeba do 4 dnů a žádná změna se nekoná. Co víc, konkrétně olejovým zábalům jsem dávala šanci několikrát, vždy se stejným výsledkem. Je s tim práce, je z toho nepořádek a výsledek negativní.
Zkoušet ale budu dál.. na jogurty jsem úplně nezanevřela, každopádně v nejbližší době mám v plánu zkusit nějaké bylinky, tak snad mě nezklamou Smile. A s hennou se taky kamarádím a tam se dá kouzlit parádně Smile!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st duben 27, 2016 11:19 pm    Předmět: Citovat

Wnaty, ne každému oleje sednou. Mně právě spíš vyhovuje ten jogurt, protože zmastí tak nějak přiměřeně (a není to jen o zmaštění). Taky můžeš zkusit přidat pár kapek oleje do kondicionéru (nebo masky).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: čt duben 28, 2016 6:12 pm    Předmět: Citovat

ještě by se dala použít nějaká pejskokočičková inspirace.. třeba do jogurtu, trošku oleje a trošku kondicionéru. daleko líp se to pak vymývá.

a pokud se bojíš vajca, dej jen žloutek a třeba i bez té povrchové blanky, ať tam nezůstanou žádné cucky. samo o sobě (nebo s medem) to funguje jako šampon, tak s vymytím by neměl být problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.