No Poo mytí: Jogurt (maska/pečující šampon)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1d10d314649915851229c3a4b362fd16Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Zkoušeli jste masku/šampon?
Ano a vyhovuje.
57%
 57%  [ 8 ]
Ano, ale nevyhovoval(a).
14%
 14%  [ 2 ]
Ne a ani to nemám v plánu.
28%
 28%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 14

Autor Zpráva
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2015 2:39 pm    Předmět: Citovat

Já dávám minimálně půlku velkého (1/2 kg) kelímku. A dokážu udat i víc. S tvojí délkou bych klidně vzal celej.

Já vím, že bych na střídání něco mít měl, ale netuším co. Jak jsem zjistil až s jogurtovým šamponem, ty klasické mi vlasy vysušovaly (nebo-li nikdy nebyly tak krásné a hydratované jako teď). Uvažuju nad tou žitnou moukou nebo tak něčím, ale s tím na hlavě zase nerozčešu. Sad Tak se snažím uchlácholit tím, že jogurt, med a žloutek nejsou věci, které by časem měly začít vadit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heather
161-320
161-320


Založen: 20.9.2013
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2015 3:52 pm    Předmět: Citovat

Mě překvapilo, jak jsou ty vlasy hydratované, krásně jdou rozčesat, ani s kondicionérem mi ty vlasy nešly bez trhání rozčesat.

Podobný účinek pozoruji jen čistě po henně a amle. Tak možná na prostřídání amla? Ale po tomhle jsou ty vlasy prostě nádherné a já doufám, že si nezvyknou, ten pocit je návykový... Embarassed

Žitná mouka byla fajn, vlasy se lépe rozčesávaly než po lávě, ale amla z toho co se týče rozčesávání vychází nejlépe. Ale mám jen zkušenost po uschnutí Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po červen 29, 2015 5:52 pm    Předmět: Citovat

Mně amla strašně slámovatěla vlasy a rozčesávání právě zhoršovala jako máloco. Ale já mám jen zkušenost za mokra... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 12:56 pm    Předmět: Citovat

Mám dva dotazy:

Dáváte masku na suché vlasy, nebo je předtím navlhčíte? X let jsem nic podomácku vyrobeného nezkoušela, tak to prubnu Smile

K čemu je dobrý ten citron? Já mám z citronu vždy pocit, že brutálně musí vysoušet, aspoň dle reakce, když se mi šťáva dostane na kůži třeba na rukou. V maskách na vlasy ho vídám často, ale neměla jsem nikdy odvahu ho plácnout do vlasů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 1:38 pm    Předmět: Citovat

Na suché jsem to nikdy nezkoušel.

Jinak ten citron mi (aspoň jsem měl ten dojem) opravdu trochu vysoušel. Myslím, že měl dodávat lesk, ale žádné zázraky jsem v tomto směru nepozoroval. Každopádně už ho nepoužívám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raketka
321-600
321-600


Založen: 19.6.2010
Příspěvky: 474

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 2:31 pm    Předmět: Citovat

To já zase dávám na suché. Vubec mě nenapadlo namáčet. Prostě napatlu na vlasy hodinu před mytím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 3:07 pm    Předmět: Citovat

Portosi - a co na to prostřídání zkusit občas umýt jenom nějakým přírodním, bezsilikonovým kondicionérem? Jako spotřeba je na to celkem velká, ale u mně to byl jeden ze způsobů, který nevysušovaly (naopak mi pak vlasy podstatně míň dredovatěly) - a Tvoje vlasy by si to podle mě mohly celkem užívat.
(Akorát ani při Tvojí hřívě to neradím používat moc často, mně to jeden čas vyhovovalo tak moc, že jsem to asi měsíc a půl s ničím moc nestřídala (teda střídala jsem jednotlivý kondiše), jenže ty moje zmlsaný potvory se nějako "přežraly" a posléze začaly plihnout.) Ale samozřejmě mám úplně jinej typ vlasů - nicméně tuhle inspiraci jsem kdysi našla na jednom zahraničním fóru a vychvalovaly si to tam hlavně holky s vlnitýma a kudrnatýma vlasama, takže tvýmu háru by se to mohlo fakt líbit.

Porcelainswan: Když už tuhle směsku nepoužívám jenom jako šampon, ale jako masku, dávám buď na suchý, nebo na umytý (to když jsem mezi mytíma používala hodně stylingu, tak aby se maska měla kudy dostat do vlasů) - ale už víceméně suchý. Ona je sama o sobě celkem tekutá, kdybych jí ještě dala na hodně vlhký vlasy, bude brutálně stýkat. Na vlhký/mokrý vlasy dávám jenom čistě olejový zábaly (když už je teda dávám).
A s tím citronem - já po něm mívám ty vlasy lesklejší, navíc mi příjemně voní. Nemám pocit, že by vysušoval (ale taky ho nedávám v bůhvíjaký koncentraci). Nicméně to je podle mě celkem individuální, zrovna citron mi sice nevysušuje, ale třeba po kokosovým oleji, kterej si spousta lidí na vlasy pochvaluje, mám na hlavě přesušený roští.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 4:16 pm    Předmět: Citovat

Titanie, díky. Zní to zajímavě. (Třeba se i někdy dokopu něco takového pořídit. Laughing )

Jinak s tím stékáním je to pravda. Mně to tak vyhovuje, akorát mi zrovna nedošlo, že bych na to měl upozornit. (A já si říkal, jak je možný, že vám to na vlasech i zaschne. Ale tak nějak naivně jsem to připisoval spíš tomu kakau... Embarassed Laughing )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 4:59 pm    Předmět: Citovat

Díky všem za odpovědi. Já dávám oleje vždy do vlhkých vlasů (teda už jsem dlouho nedávala Laughing ). Ten citron asi zkusím, protože jak píše Titania, já mám po kokosáku taky nejhorší vlasy, takže třeba mi citron sedne Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 6:03 pm    Předmět: Citovat

Portosi - zkus, uvidíš. Wink Co si pamatuju, dost mi vyhovovaly alverďácký kondicionéry (a dokonce jsem zkoušela i ten alverďáckej balzám s avokádem a taky byl fajn), pak jsem zkoušela Urtekram (aloe) a ruský kondiše/balzámy bábušky Agáty (tu používám i teď), dokonce i chemičtější Balea (ale taky bezsilikonová).
Porcelainswan - tak uvidíme, jestli jsme vlasový dvojčata. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.