No Poo mytí: Jogurt (maska/pečující šampon)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=739495696b9bf13df49b431ebf69e1edZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Zkoušeli jste masku/šampon?
Ano a vyhovuje.
57%
 57%  [ 8 ]
Ano, ale nevyhovoval(a).
14%
 14%  [ 2 ]
Ne a ani to nemám v plánu.
28%
 28%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 14

Autor Zpráva
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: čt duben 28, 2016 8:39 pm    Předmět: Citovat

Určitě chci něco takového zkusit.. zatím testuji spíš samostatně složky a ty vyhovující bych pak ráda namíchala do jedné masky. Pár favoritů už mám, tak uvidíme časem Smile. Před příštím mytím budu zase něco zkoušet, jen si musím rozmyslet, co to bude tentokrát Twisted Evil Smile!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá duben 29, 2016 11:51 am    Předmět: Citovat

Wnaty, ono to zní logicky, zkusit napřed jednotlivý složky a pak případně namíchat ty, co se osvědčily nejvíc, ale musím říct, že mi to nefungovalo. Třeba masky ze samotnýho oleje moje vlasy prostě odmítaly a byly pak ještě vysušenější, zatímco když jsem přidala trochu oleje k dalším ingrediencím (vajíčko, jogurt, med plus případně trochu amly nebo nimby), tak si to vyloženě pochvalovaly... Prostě jak se ty ingredience smíchaly, vlasy byly najednou schopný vděčně přijmout, co jindy odmítaly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út srpen 02, 2016 9:43 pm    Předmět: Citovat

Nejdřív nový objev ve zkratce - víc medu v jogurtu víc myje (používám jen jogurt a med, bez žloutku).
A teď podrobnosti: Před časem jsme tu někde s Titanií řešili, jestli je žloutek v jogurtovém šamponu na výživu, nebo na mytí (on je vlastně na obojí). Já totiž měl jogurt s medem jako náhradu sebum only (tedy jako jemný zamašťovač), zatímco Titania tvrdila, že jí totéž dokáže vlasy umýt a mastné je to nezanechá.
Už tehdy jsem měl jisté podezření, že její poměr bude výrazně příznivější pro med než ten můj. A teď se podezření potvrdilo - minulá dvě mytí zanechala vlasy mastnější a splihlejší než jindy. Už jsem skoro uvažoval nad těžkým kalibrem (umytím kondicionérem), ale řekl jsem si, že zkusím dát víc medu. A ono to pomohlo. Vlasy jsou stále jemně mastné (pořád používám 3/4 kelímku jogurtu a medu nemůžu vyplácat půl flašky na jedno mytí), ale je to mnohem lepší. Až tak, že už bych na vlasy snad nikdy nemusel použít nic jiného než jogurt a med. Very Happy

Tzn. že jogurtový šampon se opravdu může skládat jen z jogurtu a medu a přesto perfektně umýt. Tedy aspoň přiměřenou mastnotu, předpokládám, že s nějakým těžším kalibrem by si to neporadilo. Jediné, co je zapotřebí, je dát dost medu (na toho 3/4 půlkilového kelímku jsem dal asi 3 lžíce medu a na opravdu dobré umytí by to chtělo ještě tak lžíci nebo dvě - ale normálním vlasům by tý hmoty mělo stačit i mnohem míň).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st srpen 03, 2016 11:42 pm    Předmět: Citovat

Tak super, že ses posunul ještě blíž dokonalý metodě pro svoje vlasy! Cool
Ale ono je to fakt vlasy od vlasů, já třeba musím do čehokoli dávat med spíš symbolicky, jinak mám z vlasů přesušenou koudel...
Ale jinak soudím, že moje vlasy jsou prostě náladový, zmlsaný potvory - zhruba před měsícem jogurt only, krásně umytý vlasy, minulej tejden opět jogurt only (stejnej jogurt, zhruba stejný množství) a vlasy dost děs. Prostě zkoušej moji trpělivost... Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2016 9:10 am    Předmět: Citovat

Nj, mrchy náladový. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwlanche
41-80
41-80


Založen: 18.7.2016
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: pá říjen 21, 2016 2:46 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem na svý vlnitý jemný vlasy zkoušela šampon (3 lžíce jogurtu, žloutek, lžíce medu) a musím říct, že úžasný. Cool Po umytí se zdály furt mastný (ale náramně se zvlnily), tak jsem použila trochu suchýho šamponu a dlooouho kartáčovala. Vlasy jsou hydratovaný, mají mega objem, zdaj se hustší a hrubší a suprově se vlněj i po učesání. Co víc si přát? Laughing
Myslíte, že by šel ten jogurt míchat místo žloutku a medu s lávovou zemí? Protože ne vždy jsou vajíčka nebo nálada... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: pá říjen 21, 2016 5:33 pm    Předmět: Citovat

Titania přidávala jogurt do shikakai (aspoň myslím, že kromě kondicionéru zmiňovala i jogurt), tak proč ne. Zkusit to můžeš, kdyžtak se to neosvědčí...
Ale musím upozornit, že s lávovkou žádné zkušenosti nemám.

edit: Jinak pokud se zdály furt mastný, tak jsi to buď nechala příliš krátce na hlavě, nebo to příště bude chtít žloutek navíc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwlanche
41-80
41-80


Založen: 18.7.2016
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: so říjen 22, 2016 6:22 pm    Předmět: Citovat

Díky, asi to chtělo ještě žloutek nebo tak... Myla jsem až po asi 6 dnech a to bych mohla stáčet vlastní vlasovej olej. Laughing
S tou lávovkou zkusím a kdyžtak se pak podělím jak to dopadlo. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwlanche
41-80
41-80


Založen: 18.7.2016
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: čt březen 09, 2017 6:31 pm    Předmět: Citovat

Poslední dobou dost bojuju s (ne)vlnitostí svejch vlasů, nevlní se tak, jak bych chtěla, nevlní se skoro vůbec. Až do teď!!! Laughing Předevčírem jsem se trochu nudila, tak jsem do mycích bylinek pro jemné vlasy od khadí dala něco jogurtu a trošku medu a naplácala si to ke kořínkům a do délek dala jen jogurt a med. Nechala jsem to tak 20 min. a umyla a ještě dala hydratační masku a pak do konečků trochu meruňkového oleje. Prostě sranda no! Laughing Čekala jsem, že to bude splihlej děs, ale ouha! Vlasy totálně vlnitý,jako bych vyběhla z lesa, objem taky dost slušnej, konečky byly trochu mastné, ale to se do 1 dne ztratilo. Vlásky měkký, hydratovaný, fakt úžo... Takže už vím, jak na vlnitost! Hydratovat, hydratovat, hydratovat! A to jsem myslela, že když se mi vlasy přirozeně mastí, že se mě to netýká. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt březen 09, 2017 8:16 pm    Předmět: Citovat

Gratuluju!
(Zajímavý je, že mně se nejvíc kudrnatily, když byly suchý...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.