Migranti
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a7badd32257b693741c500e1a18542ceZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2015 8:25 pm    Předmět: Migranti Citovat

Aký máte názor na prijímanie utečencov? A čo hovoríte na plánované kvóty pre migrantov? Posledné dni sú toho plné správy aj internet, tak ma zaujíma, ako to beriete vy
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2015 10:57 pm    Předmět: Citovat

Beriem to tak, že je hanba, že musíme dostať kvóty na to, aby sme boli vôbec ochotní pomôcť aspoň malej časti ľudí, ktorí sa ocitli v kritickej situácii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2015 5:52 am    Předmět: Citovat

Mě se líbí tenhle článek, zakopla jsem o něj na FB http://sichtarova.blog.idnes.cz/c/466145/jak-na-imigranty.html Paní má dosti rozumné názory.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2015 6:07 am    Předmět: Citovat

To je z větší části i můj názor (ad nezabudka)... Na druhou stranu, nevidím řešení v tom, že se problém přesune z jejich území na naše. Nemyslím si, že by tu ti (převážně) mladí migranti zakotvili a byli schopni vydělat tolik, aby zajistili slušnou situaci svým příbuzným doma, kde se po jejich odchodu bude krize akorát prohlubovat. Jenže na dlouhodobější (a poctivé) strategie, jak řešit konflikt přímo v jejich původních vlastích, už je přeci jen asi pozdě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2015 8:11 am    Předmět: Citovat

Já bych chtěla jen něco dodat k porodnosti. Je jasné, že průměrný člověk v ČR má jedno nebo dvě děti, protože pokud si chce udržet určitý standard v bydlení a životní úrovni (jednou za rok na dovolenou), víc dětí si bohužel dovolit nemůže. Když se podívám na výplatní pásku, co mi stát strhne za daně a pojištění je mi zle. V práci jsem 10 hodin denně když počítám i čas, než se dostanu do práce. Bohužel jako pracující člověk platím na děti druhých (na ty, co se přizpůsobilli až moc dobře a stačí jim nízká životní úroveň) a nemám pak na vlastní.
A jak se tohle týká migrantů? Bohužel u nich nevidím reálnou možnost, že budou všichni zaměstnaní a spíš se stanou další skupinou lidí, co já budu živit na dávkách. Jejich životní styl se dost liší od našeho a při pohledu do jiných států vidím, že nemají snahu se zcela přizpůsobit a začlenit (jako určitá skupila obyvatel u nás).
Popravdě se bojím, v jakém prostředí budou vyrůstat moje děti, když se podívám, co se ději např. ve Francii, kde už v některých přístavních městech nemůžou vyjít ženy bez šátku.
O takových věcech by mělo rozhodovat veřejné referendum, protože jsme to my, kdo je bude živit a kdo s nimi bude sdílet svůj domov.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2015 8:18 am    Předmět: Citovat

Souhlas s článkem od Morganny

Naposledy upravil wensdy dne pá červen 19, 2015 10:37 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2015 10:11 am    Předmět: Citovat

Chjo. Tak už i na DV... Rolling Eyes
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2015 12:29 pm    Předmět: Citovat

S kvótami nesouhlasím (ale to z principu, nesouhlasím s kvótami na cokoli), ale víc než migranti mě děsí ta davová psychóza a hysterie. Viz http://blog.aktualne.cz/blogy/dalibor-spok.php?itemid=25401#utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_term=position-2 přesně to o čem ten pán píše mám každý den na FB Rolling Eyes I lidi, kteří se v životě k politice nevyjadřovali najednou sdílí ve velkém (jenže z různých obskurních webů, popř. přímo ze stránek např. Tomia Shocked ). A Konvička (nevím, jestli holky ze SK znají, je to u nás lídr sdružení Islám v ČR nechceme) mě svými otevřeně xenofobními (a v poslední době už i homofobními, ačkoli celou dobu na netoleranci islámu vůči jiným menšinám včetně sexuálních nadává) názory taky děsí víc než těch 1320 lidí, které bychom "museli" přijmout, což myslím, že se ani nestane, resp. k tomu vláda tuším nemůže být EU donucena, když nechce, nehledě na to, že loni v ČR požádalo o azyl jen přes 400 lidí, letos je to sice už skoro 700, což mi ale pořád nepřijde jako číslo, které "zničí naši civilizaci". Je mi z toho blbě, co se teď kolem toho děje Rolling Eyes
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2015 1:39 pm    Předmět: Citovat

Bone: chápem, že niekoho nepoteší vidieť akurát túto tému aj tu na fóre, ale predpokladám, že na DV nehrozí, že sa debata zvrtne na slovné prestrelky, hádky a slovné urážky, ako to je zvykom v diskusiách pod článkami a blogmi

Morgyš: článok dobrý, ale nemyslím si, že neposkytovanie príspevkov niečo vyrieši, ono keď už budú v európe, časť nich budú tvoriť aj takí, čo migrujú z ekonomických dôvodov, a ak nebudú dostávať dávky, tak čakám výrazný nárast najmä násilnej kriminality, pretože zo vzduchu nevyžijú a povedzme si rovno, koľkí z nich si dokážu nájsť prácu alebo iné uplatnenie? máme rekordne vysokú nezamestnanosť, navyše bude väčšina migrantov nekvalifikovaná, čo ich na trhu práce ešte viac znevýhodňuje... iste, títo postupne zrejme prestanú prichádzať, ale ako dlho potvrá, kým ten prílev ustane? navyše sa bude nejako treba vysporiadať s ekonomickými migrantmi, ktorí už v európe sú, ale bez zrušených príspevkov a bez práce nebudú mať z čoho žiť...
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2015 3:59 pm    Předmět: Citovat

Naprosto souhlasím se zetonkem, líp bych to asi ani nenapsala. Přikládám i dost výstižný video, který, řekla bych, uhodilo hřebíček na hlavičku.
https://m.youtube.com/watch?v=Q9OHapuhzs4

Článek od Morgyš taky vystihuje to, co si myslím.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 17, 18, 19  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.