Kosmetika testovaná na zvířatech
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b26b1af3564ca27c0bc812a65de8e115Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
z.pepa
321-600
321-600


Založen: 4.4.2009
Příspěvky: 381

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 8:10 am    Předmět: Citovat

Zdenek L.


To je v pořádku, člověk může přestřelit, je vidět, že sis to uvědomil, tak to s tebou nebude tal zlé Wink

Jinak k tématu, já se snažím používat výhradně kosmetiku netestovanou na zvířatech, ne vždy se mi to ovšem daří. Třeba pleťovku používám Mary Kay a Oriflame, vlasovou Loreal o Lorealu jsem nenašel jednoznačné info, ono jde asi o to, že část tohoto kolosu netestuje a část ano, jinak si neumím vysvětlit rozporuplné informace.

Co mám,ale informace, tak zrovna vlasovku testuje in vitro...

Zaujala mě informace, že jsi členem PETA, neplánuje se udělat stránky i v češtině? Anglicky neumím a tak se z nich moc nedozvím Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 9:03 am    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:
Protože jestlii existuje nějaká skutečná pomoc zvířatům, tak pak ta přímá - ta v tvém okolí. Tím, že si budu kupovat jen nějakou netestovanou kosmetiku a sem tam zajdu na demonstraci se vůbec nic nevyřeší.
Znám lidi kteří zvířatům obětovali život, a nějaká kosmetika je to poslední, čím by se zabývali. Proč? Protože jsou prostě v jednom kole. A pomoct toulavému zvířeti v okolí nebo podpora útulku je mnohem důležitější než to, že si koupím netestovaný krém. Exclamation


Psala to už Wen a já s ní souhlasím, myslím naopak, že to smysl má. Připadá mi naopak dost divné, pokud by člověk, který se aktivně zabývá záchranou zvířat, věnuje se té problematice do hloubky, kašlal na nějakou kosmetiku, protože pomoc konkrétnímu zvířeti je důležitější. To mi připadá jako takový zvláštní dvojí metr. Ta zvířata, co přímo nevidí nebo nemá v dosahu ho nezajímají?
Jasně, že nejlepší by bylo, pokud by se každý člověk, kterému to vadí, mohl nějak zasadit třeba ve legislativním procesu, aby to řešil důsledně nějaký zákon, ale přiznejme si upřímně, že pro většinu je to minimálně hodně obtížné. Tak alespoň "zdola" něco na tom změnit, tím, že se nebudu podílet na podpoře testujících společností koupí jejich výrobků.
Navíc si myslím, že se dá zvládnout pomoc zvířeti i koupě netestované kosmetiky... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 11:17 am    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:


Psala to už Wen a já s ní souhlasím, myslím naopak, že to smysl má. Připadá mi naopak dost divné, pokud by člověk, který se aktivně zabývá záchranou zvířat, věnuje se té problematice do hloubky, kašlal na nějakou kosmetiku, protože pomoc konkrétnímu zvířeti je důležitější. To mi připadá jako takový zvláštní dvojí metr. Ta zvířata, co přímo nevidí nebo nemá v dosahu ho nezajímají?
Jasně, že nejlepší by bylo, pokud by se každý člověk, kterému to vadí, mohl nějak zasadit třeba ve legislativním procesu, aby to řešil důsledně nějaký zákon, ale přiznejme si upřímně, že pro většinu je to minimálně hodně obtížné. Tak alespoň "zdola" něco na tom změnit, tím, že se nebudu podílet na podpoře testujících společností koupí jejich výrobků.
Navíc si myslím, že se dá zvládnout pomoc zvířeti i koupě netestované kosmetiky... Wink

Já nepíšu, že kupování netest. kosmetiky nemá vůbec žádný smysl. Jenže na toto téma vedou často diskuse lidé, kteří svou pomoc staví jen a pouze na kupování netestované kosmetiky a to mi v porovnání s lidmi, kteří skutečně přímo konkrétním zvířatům pomáhají přijde nesrovnatelné. Chápu, že ne každý má příležitost se angažovat přímo. Ale já vidím rozdíl v tom, že někdo kupuje netestovanou kosmetiku, ale to je tak vše, co dělá, a druhý, který má několik výrobků testovaných, ale kolem zvířat běhá od nevidím do nevidím a zařizuje jim nový domov. V tom pro mě prostě rozdíl je. V tom, kdo je více užitečný.
Znám oba tyto konkrétní typy lidí a proto mám takový názor.
Je perfektní, kolik lidí kupuje netestovanou kosmetiku. To je skvělé. Já tomu fandím. Jen prostě existuje ještě něco víc. Nicméně jako "pomoc zezdola" je to fajn.
- - - - - - - - - -
LOREAL - to by mě zajímalo taky, jak to je. Ale jak psal pepa, tak některé sekce pravděpodobně testují a některé ne. Co se týče vlasové kosmetiky, ta přestala testovat na zvířatech v roce 2003 (údajně). Lékárenská v roce 2008. Logické by to bylo, protože rozjeli to testování na lidské tkáni, ale stejně si myslím, že ještě něco testují, tkáň je drahá a králík údajně stojí okolo 18 korun...
kdo má více informací o tomto, napište prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 12:34 pm    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:

Já nepíšu, že kupování netest. kosmetiky nemá vůbec žádný smysl. Jenže na toto téma vedou často diskuse lidé, kteří svou pomoc staví jen a pouze na kupování netestované kosmetiky a to mi v porovnání s lidmi, kteří skutečně přímo konkrétním zvířatům pomáhají přijde nesrovnatelné. Chápu, že ne každý má příležitost se angažovat přímo. Ale já vidím rozdíl v tom, že někdo kupuje netestovanou kosmetiku, ale to je tak vše, co dělá, a druhý, který má několik výrobků testovaných, ale kolem zvířat běhá od nevidím do nevidím a zařizuje jim nový domov. V tom pro mě prostě rozdíl je. V tom, kdo je více užitečný.
Znám oba tyto konkrétní typy lidí a proto mám takový názor.
Je perfektní, kolik lidí kupuje netestovanou kosmetiku. To je skvělé. Já tomu fandím. Jen prostě existuje ještě něco víc. Nicméně jako "pomoc zezdola" je to fajn.


No, vycházela jsem z této věty "tím, že si budu kupovat jen nějakou netestovanou kosmetiku a sem tam zajdu na demonstraci se vůbec nic nevyřeší." - což aspoň na mě působilo jakože to nemá smysl. Pokud to tak nebylo myšleno, beru zpět Wink
Nicméně stejně mi připadá divné sortovat lidi takto. Beru to jako aspoň něco, když už někdo nemá z nejrůznějších důvodů možnost postarat se o nějaké zvíře. Navíc, když někdo pomůže konrétnímu zvířeti, ale na druhé straně podporuje firmy, co testují, tak nevím, zda je ten jeho pozitivní přínos až tak jednoznačný Question Není to tak černobílé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 1:48 pm    Předmět: Citovat

Pozitivní přínos = užitečnost zvířatům - tak tu já vidím větší u lidí, kteří pomáhají přímo. To je vše. Máš pravdu v tom, že nic není černobílé - to ani netvrdím.
Jenže ta pomoc "nákupem" může celkem mást. Koho jsem zachránila? Koho konkrétně? Asi všichni ušetříme životy nějakého množství králíků a jiných zvířat, když od teď budeme kupovat jen netestovanou kosmetiku. Ale kolika? Záleží počet testovaných králíků na množství kupní síly? Nebo jsou nějaká standartní čísla, která se používají vždy, bez ohledu na to, kolik lidí výrobek koupí?
To by mě právě zajímalo.
Je jasné, že když vzrůstá tlak na výrobce, tak jim nezbyde než se podle toho zařídit. Ale zrovna ti největší hráči jako Procter a Gamble a Unilever, kteří patří mezi největší vivisektory, nedostatkem zákazníků jen tak trpět nebudou. A k té kosmetice, to je vážně jen malá část, jestli má něco význam, tak trh s čistícími prostředky, ten jim vydělává nejvíc a na ten jsou ještě stále v EU povoleny testy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 1:58 pm    Předmět: Citovat

No někde se začít musí. Wink

A každý volí podle svého nač se cítí. Stejně asi neznám člověka, který by se zajímal o netestovanou kosmetiku, a přitom nemohl nějakému zvířeti, má-li příležitost.
Pokud jde o ty čisticí prostředky, tak ty se ale přece taky prodávají i netestované (pokud výrobci nekecají). Zase aspoň něco, když to ještě není ze zákona Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 2:11 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
No někde se začít musí. Wink

To souhlasím.
Klarusa napsal:
Pokud jde o ty čisticí prostředky, tak ty se ale přece taky prodávají i netestované (pokud výrobci nekecají). Zase aspoň něco, když to ještě není ze zákona Wink

Určitě jsou, třeba Ecover nebo Sodasan. Mají ale jednu nevýhodu, často vyšší cenu než ty obyčejné. Zas se ale dobře rozloží.
Kdo hledá něco dobrého na nádobí, tak Frosch, je ekologicky odbouratelný, netestovaný a seženete ho třeba v Dm za 40 korun Smile je to takový velký zelený "jar".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 2:23 pm    Předmět: Citovat

No, právě ty jsem měla na mysli. Zas pokud jde třeba o prášek do myčky, tak pokud člověk jinak nekupuje vyloženě nějaké laciné šunty, tak ten cenový rozdíl u toho ekologičtějšího není až tak obrovský a celkem vydrží Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdenek L.
8-20
8-20


Založen: 9.8.2009
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 2:56 pm    Předmět: Citovat

....

Naposledy upravil Zdenek L. dne ne leden 10, 2010 12:42 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 3:13 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
pokud člověk jinak nekupuje vyloženě nějaké laciné šunty, tak ten cenový rozdíl u toho ekologičtějšího není až tak obrovský a celkem vydrží Wink

To je pravda. Sice nemáme myčku, ale kupujeme od těchhle přírodních eko firem věci na praní a taky bych řekla, že se to celkem vyplatí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.