Kosmetika testovaná na zvířatech
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 27, 28, 29  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=844ad80aeb474982c040b4663e9caceaZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 7:43 am    Předmět: Re: Omyl Citovat

Zdenek Lark napsal:
Káťa napsal:
Tak rybí tuk mi ani tak nevadí, protože jím ryby.
Jo a ještě- nevíte někdo, jestli jelení lůj opravdu obsahuje něco z jelena, nebo se tomu jen tak říká?
Já chápu, že někteří jsou na ropu alergičtí, ale myslím, že by se našla i jiná náhražka...ale ona je ropa vlastně taky přírodní, že...


Exclamation Vorvaň není ryba, ale mořský savec! Předpokládam, že jsi z vetší části vegetariánka, pokud tedy odmítáš jíst maso ze suchozemských savců a nechceš podporovat smrt těchto zvířat, neměla bys podporovat produkty z velryb. Vorvaň, ze kterého je vyrobena vorvaňovina, je ve skutečnosti zabitý pro maso. Navíc používáním výrobků s vorvaňovinou, podporuješ vyhynutí těchto krásných obrovských mořských savců...

Podporuj například LUSH Cosmetics (http://www.lushcz.cz/), jejich výrobky nejsou testované na zvířatech (ani složky těchto výrobků), patří mezi přírodní kosmetiku a neměly by obsahovat produkty z velryb.

http://zachrana-zvirat.blogspot.com/ Arrow


Chtěla bych jen něco uvest na pravou míru. Káťa tím asi nechtěla říct, že vorvaň je ryba, ale v zhledem k tomu , že jí ryby, nevadí jí třeba rybí tuk v kapslích nebo mastích. Ale byla to jen takova poznamaka....to neznamena , že prohlasila vorvaně za rybu.

Káťo ano ropa se těží z přírody, vyrabí se z ní s pousty věcí, třeba benzín nebo kerosín, plasty....ty by sis asi na kuži neaplikovala...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 9:46 pm    Předmět: Citovat

viem ze to tu niekde v utrobach vlakna bude, ale nejak nemam energiu hladat.
zaujma ma, ci je pravda, ze oriflame netestuje. maju to na katalogu stale napisane, aj to ze nepouzivaju ziadne komponenty, ktore sposobuju zvieratam utrpenie alebo smrt. sem tam som ale zacula nieco protirecive, avsak to mohli byt len chyry.
takze testuje oriflame alebo nie? mozem im verit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 10:03 pm    Předmět: Citovat

Dřív to bylo tak, že netestovali hotové produkty, ale brali ingredience od výrobců, kteří nezaručovali netestování. Bohužel se mi nikdy nepodařilo zjistit, jestli se to změnilo. Ta samá situace je Yves Rocher.
Obě kosmetiky používám v dobré víře. Tak snad....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: čt únor 04, 2010 8:46 am    Předmět: Citovat

no ja to kupujem tiez v dobrej viere...
nevies nejaku kozmetiku, co je v podobnej cenovej relacii ako oriflame a naisto netestuje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: čt květen 20, 2010 11:48 am    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Ta samá situace je Yves Rocher


Už není, Yves Rocher získal HCS Smile Dobrá víra se zdá se vyplatila.
http://www.svobodazvirat.cz/novinky/yves-rocher-ziskal-hcs.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: čt květen 20, 2010 12:06 pm    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:
Nicole napsal:
Ta samá situace je Yves Rocher


Už není, Yves Rocher získal HCS Smile Dobrá víra se zdá se vyplatila.
http://www.svobodazvirat.cz/novinky/yves-rocher-ziskal-hcs.htm


jsem ráda, že další firma získala HCS, ale co mi na YR vadí, že přírodní nejsou ani zdaleka, i když se tak velice tváří Mad to stejně třeba oriflame Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: čt květen 20, 2010 12:10 pm    Předmět: Citovat

To jo, už je to takový dobrý zvyk u některých velkých chemických podniků, tvářit se jako čistě bio Smile Ale mě to zas tak nevadí, ono taky spousta přírodních líčidel jsou dobré šméčka. A že by měl jejich přívlastek "čistě přírodní" být jako argument na to, že nefungujou? Smile
To snad ne..
Ale to už jsem OT, omlouvám se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merci
161-320
161-320


Založen: 29.1.2010
Příspěvky: 320

PříspěvekZaslal: čt květen 20, 2010 2:38 pm    Předmět: Citovat

porcelainswan napsal:
Déscantes napsal:
Nicole napsal:
Ta samá situace je Yves Rocher


Už není, Yves Rocher získal HCS Smile Dobrá víra se zdá se vyplatila.
http://www.svobodazvirat.cz/novinky/yves-rocher-ziskal-hcs.htm


jsem ráda, že další firma získala HCS, ale co mi na YR vadí, že přírodní nejsou ani zdaleka, i když se tak velice tváří Mad to stejně třeba oriflame Laughing


Jj, taky mi to udělalo radost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merci
161-320
161-320


Založen: 29.1.2010
Příspěvky: 320

PříspěvekZaslal: čt květen 20, 2010 2:45 pm    Předmět: Citovat

tanka777 napsal:
no ja to kupujem tiez v dobrej viere...
nevies nejaku kozmetiku, co je v podobnej cenovej relacii ako oriflame a naisto netestuje?


Nevím o tom, že by se u Oriflame něco změnilo. Tvrdí, že netestují, ale žáedné potvrzení na to nemají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merci
161-320
161-320


Založen: 29.1.2010
Příspěvky: 320

PříspěvekZaslal: čt květen 20, 2010 3:17 pm    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:
Klarusa napsal:


Psala to už Wen a já s ní souhlasím, myslím naopak, že to smysl má. Připadá mi naopak dost divné, pokud by člověk, který se aktivně zabývá záchranou zvířat, věnuje se té problematice do hloubky, kašlal na nějakou kosmetiku, protože pomoc konkrétnímu zvířeti je důležitější. To mi připadá jako takový zvláštní dvojí metr. Ta zvířata, co přímo nevidí nebo nemá v dosahu ho nezajímají?
Jasně, že nejlepší by bylo, pokud by se každý člověk, kterému to vadí, mohl nějak zasadit třeba ve legislativním procesu, aby to řešil důsledně nějaký zákon, ale přiznejme si upřímně, že pro většinu je to minimálně hodně obtížné. Tak alespoň "zdola" něco na tom změnit, tím, že se nebudu podílet na podpoře testujících společností koupí jejich výrobků.
Navíc si myslím, že se dá zvládnout pomoc zvířeti i koupě netestované kosmetiky... Wink


Já nepíšu, že kupování netest. kosmetiky nemá vůbec žádný smysl. Jenže na toto téma vedou často diskuse lidé, kteří svou pomoc staví jen a pouze na kupování netestované kosmetiky a to mi v porovnání s lidmi, kteří skutečně přímo konkrétním zvířatům pomáhají přijde nesrovnatelné. Chápu, že ne každý má příležitost se angažovat přímo. Ale já vidím rozdíl v tom, že někdo kupuje netestovanou kosmetiku, ale to je tak vše, co dělá, a druhý, který má několik výrobků testovaných, ale kolem zvířat běhá od nevidím do nevidím a zařizuje jim nový domov. V tom pro mě prostě rozdíl je. V tom, kdo je více užitečný.
Znám oba tyto konkrétní typy lidí a proto mám takový názor.
Je perfektní, kolik lidí kupuje netestovanou kosmetiku. To je skvělé. Já tomu fandím. Jen prostě existuje ještě něco víc. Nicméně jako "pomoc zezdola" je to fajn.
- - - - - - - - - -
LOREAL - to by mě zajímalo taky, jak to je. Ale jak psal pepa, tak některé sekce pravděpodobně testují a některé ne. Co se týče vlasové kosmetiky, ta přestala testovat na zvířatech v roce 2003 (údajně). Lékárenská v roce 2008. Logické by to bylo, protože rozjeli to testování na lidské tkáni, ale stejně si myslím, že ještě něco testují, tkáň je drahá a králík údajně stojí okolo 18 korun...
kdo má více informací o tomto, napište prosím


Kdo je víc užitečný? Já myslím, že oba. Každá pomoc je důležitá a každá snaha se cení.

L´Oreal je velká firma a té to může být jedno, protože všichni od ní stejně jak stádo ovcí budou nakupovat dál. Že něco prohlásí, ještě přece nic neznamená. Takové ty ústní sliby Petě jsou na nic, každý si může prohlásit, co chce a většina lidí to stejně nevnímá. Finální výrobky netestují, to je zakázáno úplně, ale vyvíjejí nové výrobky, takže některé složky určitě testují či berou od dodavatelů, kteří testují. Pokud by celá firma netestovala, tak by se to určitě vědělo, neboť by se s tím jistě náležitě pochlubili a pokud testují jen některé sekce, tak je to přece jedno, tu firmu podporuješ nákupem jako takovou. A pod L´Oreal patří i Garnier a Rimmel (snad jsem to nezaměnila s Maybelline)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 27, 28, 29  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.