Dlouhodobé používání jednoho šamponu - alergie?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1b9f0ac7db409b8ffeb09c320df715a5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
_Janča_
0-7
0-7


Založen: 17.6.2014
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 12:16 pm    Předmět: Dlouhodobé používání jednoho šamponu - alergie? Citovat

Zdravím všechny, četla jsem, že při dlouhodobém používání jedné značky a odstínu barvy na vlasy může dojít k alergii. (U henny to předpokládám neplatí Very Happy) Napadlo mě, jestli se to vztahuje jen na barvy nebo třeba i šampóny a podobně. Případně, jestli má používání jednoho svého TOP šampónu i jiná úskalí. Smile
Dále bych se chtěla zeptat, co všechno šampóny nesmí obsahovat. Já vím, že je to stokrát omílané téma, ale každý říká něco jiného a jsem z toho zmatená. Very Happy Většina lidí se shoduje na silikonech a sulfátech, je ještě něco?
Předem moc děkuji za odpovědi a přeji krásný den Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 12:54 pm    Předmět: Citovat

V první řadě si povězme, co je alergie.

Alergie je imunitní reakce těla na konkrétní látku. Tělo tak většinou reaguje na něco co nezná.

Takže NE. Dlouhodobé používání není příčinou "vzniku" alergie. Protože to tělo zná!

Alergie hrozí, když něco chceme použít/sníst poprvé. Nemůžeme totiž dopředu vědět, jak bude naše tělo (konkrétně imunitní systém) reagovat


Jediné co hrozí je, že daný přípravek se tělu "přejí". A přestane vyhovat. tedy přestanou se projevovat "zázračné" účinky.

AD co nemá být v šampónu. To si jaksik musí každý zjiostit sám, co mu vyhovuje, a co ne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 1:10 pm    Předmět: Citovat

S tým celkom nemôžem súhlasiť, pretože ja som si vypestovala prehnaným použíaním alergiu na kamilky (heřmánek).
Ale zas to je samo o sebe dosť silný alergén, na rozdiel od toho, o čom píšeš ty.

V súvislosti so šampónom som o tom ešte nepočula, ale od mala som vždy počúvala "babskú" radu, že je dobre šampóny striedať. Ale myslím skôr, že to je presne v tom zmysle, ako píše Wensdy, že sa to vlasom proste preje a prestane účinkovať, nie v zmysle, že by na to telo začalo reagovať zle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 1:15 pm    Předmět: Citovat

Ty, Wen, já znám spoustu lidí, co jim alergie byla diagnostikována po letech, co něco jedli... Třeba na jablka ve věku cca 30let, přičemž to dotyčný jedl předtím běžně. Najednou ho začalo "šimrat, pálit" v krku, když je jedl, tak šel k doktorovi a bylo to. Už jabka nejí, alergie diagnostikována. Já vím, není to na kosmetiku, ale k definici alergie jako reakce na to, co tělo nezná, mi to nesedí. Jasně, je pravděpodobnější, že tělo reaguje na něco nového, ale nemusí to tak být. A zrovna u té kosmetiky... taky mi nic nedělaly sulfáty v šamponech a pak mě začala z ničeho nic svědět hlava po umytí šampony, které je obsahovaly... Netvrdím, že je to alergie, a už vůbec to nemám lékařsky diagnostikováno. Ale tak no...

Jinak souhlasím, že si to musí každý vyzkoušet na sobě. Silikony nebývají dobré na pokožku hlavy, ale na konce vlasů nevadí. Ale opět, někomu nedělají problémy vůbec. Totéž sulfáty, parabeny... Zkoušej, _Jančo_. Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 1:17 pm    Předmět: Citovat

Tak heřmánek je jednak silný alergen, druhak se s ním dá předávkovat. A popravdě si nejsen jistá jestli se následky předávkování označují přímo jako alergie.

A ve finále, kdo je "šikovný", předávkuje se i vodou. Zkrátka všehp s mírou Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 1:20 pm    Předmět: Citovat

Medow: ráda bych podotkla, že během let se tělo mění. A v závislisti na tom se mění ( degeneruje) imunitní systém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 1:32 pm    Předmět: Citovat

Tak alergie může (bohužel) propuknout kdykoliv a na cokoliv, nicméně si nemyslím, že by vždy a za všech okolností platilo dlouhodobé používání téhož = alergie. Spíš může dojít k tomu, že už to nebude mít na vlasy tak dobré účinky jako ze začátku. Proto je možná lepší sem tam prostřídat. Wink

A co nemá šampon obsahovat, no tak to záleží na tvých požadavcích. Jestli chceš z principu něco přírodního, tak se zaměřit na certifikáty, bez SLS, silikonů, parabenů, chemických barviv, vůní aj.
Pokud jde jen o to, co vlasům vyhovuje, tak nezbývá než vyzkoušet. Já třeba dlouhodoběji nesnesu agresivní pěnidla typu SLS a silikony ani do konců vlasů .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 1:39 pm    Předmět: Citovat

Klarusa. Souhlasím. Napsala jsi to líp než já.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 1:41 pm    Předmět: Citovat

Tak, ako celoživotný alergik môžem potvrdiť, že áno, normálne to mám otestované u alergológa (u nás sa musím dávať pravidelne pretestovať, inak mi nepredpíšu lieky).

Navrch alergie občas bývajú "sťahovavé", ako v mojom prípade, už som mala alergiu na zimu, na slnko, na prach - teda roztoče, na plesne, na niektoré lieky, na nietoré potraviny, z peľov postupne ma nenapadá, ktorý by som niekedy v živote nemala a podobne.

Jablká mi začali vadiť, keď mi začala alergia na brezu, je to tzv. skrížená reakcia (v mojom prípade, existuje aj normálna alergia priamo na jablká), a tá mi začala až dospelosti, pričom si pamätám, že celé detstvo nám rástla breza priamo pri kuchynskom okne a nikdy som s tým problém nemala.
Môjmu mladšiemu zas veľmi vadí absolútna väčšina kozmetiky a pracích prostriedkov.

Asi je to proste celé komplikovanejšie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 2:25 pm    Předmět: Citovat

Je, bohužel.


Ještě bych dodala, že málokterý kosmetický výrovek se vyrábí 20 let podle jednoho receptu. Už se mi stalo, že jsem si koupila, nebo chtěla koupit několikáté balení. A ejhle, byla tam sója nebo aloe.... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.