Dlouhodobé používání jednoho šamponu - alergie?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0d4e8dc1fc8d02e10ecc004c9684cf01Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 2:42 pm    Předmět: Citovat

Tak toto je pravda...dokonca rôzne pre rôzne krajiny a v niektorých prípadoch aj pre rôzne predajné siete....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 4:36 pm    Předmět: Citovat

Ono s tím jedním šamponem funguje ještě jiná věc - ten šampon obsahuje spoustu věcí a některé můžou trošku vadit a jiné hodně vyhovovat. Jenže časem se naakumuluje to ,,trošku vadí" a vyprchá blahodárný efekt toho ,,hodně vyhovuje". Takhle se mi s jedním šamponem od Yves Rocher stalo, že mi postupně začal smrdět a začal jsem k němu cítit odpor. Nejde o alergii jako takovou, jen bych se musel do jeho používání nutit násilím.

Další věc, co mi pro změnu udělala shikakai. Vlastně od začátku mě na hlavě trošku pálila. Ale tak nějak jsem si myslel, že to je součástí procedury (nedivil jsem se, že to pálí, když jsem měl lupy a kvůli nim i pěkně rozdrbanou hlavu). Jenže vlasy si z toho hodně rychle vzaly to dobré a naopak alergická reakce se umocňovala. Takže alergie od začátku ano, ale přesto to občas a v malých dávkách může mít i dobré účinky.

A co ne v šamponech - když víš, co která věc dělá a jak s ní zacházet, tak nic nutně nemusí být problém. Třeba silikony nepatří na pokožku hlavy, pokud nepoužíváš nic, čím je vymeješ (můj případ po přechodu na přírodu), protože to na hlavě udělá film, který brání růstu nových vlasů. Do délek někomu vyhovují, někomu ne. Ale i tam platí, že by se měly občas vymýt a ne neustále přidávat nové vrstvy.
A takové SLS apod.? Mám pocit, že tohle byla jedna ze složek komerčních šamponů, která mi vlastně vlasy celý život vysušovala. Teď když používám jemnější procedury (jogurtový šampon, mytí kondicionérem a tak), tak kvalita vlasů je o něčem úplně jiném.

Jinak vím, že tady někde na DV byl odkaz (samozřejmě, že už nevím kde) na stránky, kde sis mohla vyhledat prakticky jakoukoliv ,,chemii" a počíst si, co to vlastně dělá a jak moc to škodí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
_Janča_
0-7
0-7


Založen: 17.6.2014
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 7:05 pm    Předmět: Citovat

Tak všem moc děkuji za reakce, jsem zas o něco chytřejší Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.