Všechno najednou :-P
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2c000e464f6fd22cfabf288280086513Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
motörhead97
8-20
8-20


Založen: 15.3.2015
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt červenec 30, 2015 10:54 pm    Předmět: Všechno najednou :-P Citovat

Zdravím dámy!
Potřebuju od Vás, zkušených vlasařek asi pár rad. Jsem chlap, co si poprvé v životě pěstuje dlouhé vlasy. Je to kvůli metalu, protože ho miluju a rád provozuju, tzv. headbanging (Vy, co se v těchto kruzích pohybujete, víte, co myslím Wink) Nicméně, mám kulatý obličej a proto mi nesluší vlasy na obou stranách, takže jsem v září 2013 (kdy jsem se rozhodl pro dlouhé vlasy) ostříhat na tzv. sidecut. S tím jsem velice, opravdu velice, spokojený! Zpočátku jsem měl svojí, přírodní barvu vlasů (studená hnědá), která mi hrozně lezla na nervy. Potom mě přestala bavit, tak jsem se jednoho dne naštval a začal si vlasy barvit. První byla červená Palette, která mi vyšla taková fialová, potom jsem si nechal část vlasů odbarvit a nabarvit na červeno, která vyšla už mnohem lépe. Potom jsem zatoužil po černé, tak jsem měl černou. Pak se mi zastesklo po červené, tak jsem vršek svých vlasů odbarvil a znovu barvil na červeno (asi 4 měsíce). Potom mi bylo naznačeno, že jestli v tom chci pokračovat, tak o vlasy přijdu. Peroxid v Palettce asi udělal své :-/ V té době (září 2014) také nastaly moje vztahové problémy a po nich ošklivý rozchod, takže jsem se vrátil k černé, u které jsem už zůstal. Teď bych za žádnou cenu už neměnil Smile. Nicméně, vzhledem k mému věku je normální zvýšené maštění vlasů, kvůli kterému, si je myju každý druhý den. Asi před měsícem mi začaly vlasy padat. Né hodně, ale začaly. Jsem v teď v dlouhodobém stresu, takže je to asi pochopitelné. Spoustu lidí mi už řeklo, že si vlasy zbytečně ničím černou barvou. Co myslíte? Je tak hrozná i Palette-Color Shampoo (bez amoniaku)? Zkoušel jsem i černou Hennu, ale ta mě asi nemá ráda, protože k obarvení vůbec nedošlo Very Happy ! Potřebuji od Vás tedy několik rad.
1. Barvit? Nebarvit? Pokud ano, čím?
2. Co s tím padáním? Nějaké tipy?
3. Jak na to, aby vlasy rychleji rostly?
4. Žehlit-Fénovat? Ano, nebo ne?

Děkuju moc za přečtení mého (ne zrovna krátkého) vzkazu a mějte se fajn! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2015 7:19 am    Předmět: Citovat

1) S barvením moc neporadím (jen vím, že holky tu vždycky říkaly, že má být aspoň měsíc rozestup mezi chemií a přírodním barvením).
Btw, jak jsi poznal, že k barvení nedošlo, pokud jsi předtím měl nabarveno chemicky? (Prostě trochu detailnější popis by u té černé henny (= indigo) asi neuškodil.)

2) Co se padání týče, to může mít spoustu příčin. Ale jednou z těch hlavních bývá stres. A říká se, že to může působit i s několikaměsíčním zpožděním (takže to ještě může být ten rozchod). Každopádně to barvení a nepříliš šetrné zacházení tomu nepřidá.

3) Takže pro zastavení padání a podpoření růstu to chce klid. Asi bych doporučil zamyslet se nad vyzkoušením přírodnějších šamponů (třeba mně to neskutečně pomohlo) a i nějakých doplňků stravy (pangamin, Donna hair, Biosil... - vláken je tu o tom víc než dost). A hlavně chovat se k vlasům šetrně.

4) Uvědom si, že pokud ti mají narůst dlouhé a zdravé vlasy, tak to chce péči a šetrné zacházení (dobře, některým šťastlivcům stačí moc neházet vlasům klacky pod nohy). Ten vlas tam roste pěkných pár let a časem ho může poškodit i zdánlivě relativně neškodná procedura. Takže žehlit bys opravdu neměl a fénovat pokud možno co nejstudenějším vzduchem a ne moc pravidelně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
motörhead97
8-20
8-20


Založen: 15.3.2015
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2015 9:20 am    Předmět: Citovat

Dobře,....děkuju!
No, já si hlavu barvím 1x za 2 měsíce. Chemickou barvu jsem měl odrostlou (asi 2 cm) a pořádně vymytou. Udělal jsem všechno, tak, jak bylo v návodu (u té Henny z DM) a nechal na vlasech, jak bylo třeba. Potom jsem to smyl a nic,...beze změny. Jen regenerace. Je tedy pravda, že jsem zapoměl na černý čaj,...čímž jsem to asi zkazil,...
Co se týče žehlení, tak to jsem už přestal, protože jsem žehlil hlavně kroutící se konečky, které mi teď pěkně propadaly, takže jsem je musel nechat prostříhat. Šampon mám teďka Garnier-Ultra Doux (meruňka/mandle) tak nevím Razz Jo, a kondicionér mám pro silně poškozené vlasy.


Naposledy upravil motörhead97 dne pá červenec 31, 2015 9:28 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raketka
321-600
321-600


Založen: 19.6.2010
Příspěvky: 474

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2015 9:25 am    Předmět: Citovat

Henna z DM totiž nebarví....ano, měla by, ale kvalitou to je uplně ta nejhorší henna vůbec. Zkus třeba khádí, ta je hodně vychvalovaná. Nebo dvojfázové barvení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
motörhead97
8-20
8-20


Založen: 15.3.2015
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2015 9:30 am    Předmět: Citovat

Dobře, je tedy pravda, že když si barvila Hennou u DM kamarádka, tak si koupila mahagon a má to do zrz,...což mě trošku pobavilo! Very Happy
Jaký má být tedy ten odstup mezi chamickým a přírodním barvením,...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2015 9:33 am    Předmět: Citovat

aspoň čtyři týdny. Indigo rádo zelená a vlasům to taky nedělá dobře
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
motörhead97
8-20
8-20


Založen: 15.3.2015
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2015 9:42 am    Předmět: Citovat

Takže měsíc,...dobře. To jde,...
Já si koupím tu khádí a uvidím Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2015 11:53 am    Předmět: Citovat

1. Tak ono asi lepší nebarvit, než barvit, (studená nědá nezní jako špatná barva). Každopádně když už, tak lepší zkusit něco jiného než Palette. Souhlasím s ostatními, že dm henna je celkem k ničemu, určitě pokud jde o tmavé-černé tóny na tmavších vlasech. Přikláním se taky ke Khádí.

2. Padání - určitě nějaká šetrnější kosmetika/barva může prospět. Případně přidat nějaké doplňky stravy, jak už tu zaznělo. Ale pokud by ty vlasy padaly pořád a hodně, je myslím lepší zkusit i lékaře. Ten problém klidně může být i jinde, než jenom ve stresu.

3. Ovlivnění rychlosti růstu je podle mě dost obtížné, možná nějaké ty vitamíny mohou pomoct, ale nějaký zázrak bych si od toho neslibovala.

4. Za mě nežehlit a fénovat jenom v případě naprosté nutnosti.


A nevyžádaná poznámka pod čarou...Laughing Celkem mě překvapila zmínka o kulatém obličeji, kterému nesluší vlasy ze stran. Osobně bych řekla, že je to právě naopak, že se právě tím obličej zúží a "prodlouží". Ale ono to asi bude dost záležet na individuálním vnímání (a taky přiznávám, že nejsem moc fanda sidecutů, přijde mi to jako škoda vlasů).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2015 11:58 am    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
A nevyžádaná poznámka pod čarou...Laughing Celkem mě překvapila zmínka o kulatém obličeji, kterému nesluší vlasy ze stran. Osobně bych řekla, že je to právě naopak, že se právě tím obličej zúží a "prodlouží". Ale ono to asi bude dost záležet na individuálním vnímání (a taky přiznávám, že nejsem moc fanda sidecutů, přijde mi to jako škoda vlasů).

Naprostý souhlas.
S tím sidecutem - viděl jsem pár kluků, kterým to jakžtakž slušelo (ale pravda je, že neměli bůhvíjak dlouhé vlasy), ale holce s dlouhýma vlasama to slušelo jen jediný (a i u ní by to bylo lepší nechat růst všechno).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2015 1:57 pm    Předmět: Citovat

Většina byla už řečena, jen mě napadla ještě jedna věc, šampon je asi v pohodě, ale kondicioner pro silně poškozené vlasy, neobsahuje silikony? Ty by totiž mohly způsobit ono nebarvení henny. Jasně, tak DM je prostě šunt, ale pro maximální barevnej účinek i tý Khadí by bylo dobrý před barvením silikony vynechat.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.