depresia z vlasou

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7ecda47151ca0e77056a0dcbaf18cb47Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
malcica
0-7
0-7


Založen: 18.8.2015
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út srpen 18, 2015 11:46 am    Předmět: depresia z vlasou Citovat

Dufam, ze Vas teraz neotravim prilis dlhym mailom, ale napisem radsej vsetko, aby ste sa vedeli lepsie k mojmu problemu vyjadrit.

V novembri mi kadernik spalil vlasy. 3x farba za 6 tyzdnov.

1.farbenie medena + melir (schwartzkopf)

2. farbenie medena (loreal)

3.farbenie medena + melir (schwartzkopf)

Po tychto farbeniach nebolo hned nic poznat, ale asi za 2 tyzdne zacali vlasy strasne vysychat, najskor pri temeni hlavy, potom konce. V snahe zachranit situaciu som sa okamzite objednala na regeneracnu kuru. Davala som si na vlasy na noc panthenol penu atd. Po umzti vydrzali chvilu celkom v pohode a do par hodin opat vyschli. Je to uz 8 mesiacov odvtedy, ale ich \"kvalita\" sa este stokrat zhorsila. Teraz uz aj po umyti su uplne otrasne. Su suche, tvrde, lamave, na dotyk mi pripadaju ako sklenna vata, neni v nich ziadna jemnost, makkost, nic, Pri pretrhnuti vlas vobec nepruzi, len silno praskne. Ku vsetkemu sa teraz strasne lesknu, ale nie zdravo, ako prirodzeny lesk, ale ako zrkadlo, vzbudzuje to pocit mastnych vlasov a to hned po umyti. Tiez mi rychlo zmastneju. Stacilo mi umyvat raz za tyzden, teraz by som mohla kludne kazdy den, ale viem, ze to nie je dobre, tak sa tomu vyhybam.

A co som vsetko uz skusila? Pouzivala som cely rad pripravkou Aletrna, sampon, kondicioner, maska, olej, proteinovy krem. Bez zmeny. Teraz pouzivam Framesi na rekonstrukciu a podporu rastu, vtieram do vlasou ampulky od nich na prekrvenie cibuliek. Vnutorne uzivam vyzivove doplnky na vlasy uz pol roka. Ale stale bez zlepsenia. Obsolvovala som kury Phyto repair od Nashi, tych vazne dost. Olaplex regeneraciu, kuru framesi restructure ale nic. Aj odrasty su take otrasne. Neviem co s tym.

Mala som vlasy pod zadok, 20cm mi ostrihali. Najviac ma trapi ten neprirodzeny lesk, ako by mi niekto oblial vlasy olejom.

Vedeli by ste mi prosim nejako poradit? Bojim sa, ze to tak uz zostane, je to 9 mesiacov od toho nestatsneho farbenia. Ja by som sa aj zmierila s tym, ze musim pockat kym zdrave odrastu, ale kedze uz je odrast velmi velky a stale rovnako nekvalitny, suchy, prazdny, tvrdy a leskly - vrzgaju mi pod rukami. Bola som pred mesiacom aj na kure od joico, kadernicka mi vlasy cistila chemicky a nasledne dodala vyzivu...ale nic. mozno po tom cisteni a malinky chlp zmakli, ale je to stale priserne. Mal niekto nieco podobne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út srpen 18, 2015 11:51 am    Předmět: Citovat

Obávám se, že ty vlasy, které byly takto nešetrně barveny (barva po dvou týdnech? WTF!) lze jen ostříhat. Vlas je cca 5 cm od kořínku mrtvá hmota. není v něm žádný metabolismus jako v těle...

Soustředila bych se na růst vlasů. Aby vlasy, které rostou u hlavy byly zdravé.

Co se týče těch kůr... nevím, z čeho jsou, neposoudím...

Ale mě osobně zachránilo vlasy to, že jsem na takové procedury přestala chodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
malcica
0-7
0-7


Založen: 18.8.2015
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út srpen 18, 2015 3:48 pm    Předmět: Citovat

ja by som musela dohola Sad mne aj tie odrasty rastu take presusene, tvrde a strasne leskle Sad(( neviemuz co s tym...mam asi 10cm odrast a katastrofa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út srpen 18, 2015 4:15 pm    Předmět: Citovat

Myslela jsem postupně Wink po druhém porodu jsem si sama stříhala vlasy po 2-3cm. Je to přes dva roku a vlasy jsou zase v pohodě.

Jinak co se týče péče, zaměřila bych se na vynechání siliconů. Ony mají takovou vlastnost, že vlas obalí, takže na omak i vzhled vypadá dobře, ale tomu vlasu to nic nedá. Naopak ho to ještě víc poničí. Stejně tak minerální oleje.


Kosmetiku bych volila:
- s placentou
- s ovesnými a obilnými mléky a proteiny


Péče ze vnitř by měla obsahovat aminokyseliny (methyonin, cystein), vitamíny a minerály. Taky dostatečný pitný režim...


...a určitě jsem ba dost věcí zapomněla...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.