Redken alebo Keraste?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3be9e81c0261e99ef675a57085551eadZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sisa93
0-7
0-7


Založen: 31.8.2015
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po srpen 31, 2015 10:53 pm    Předmět: Redken alebo Keraste? Citovat

Ahojte, ktorý šampón by ste mi poradili, Redken alebo Kerastase? Mám husté a ťažké vlasy, takže mi chýba taký ten "vzdušný objem", hoci ked su v gumičke rozhodne je za čo chytiť Smile Avšak má to nevýhodu, že sa mi v dosledku toho rýchlo mastia korienky, takže si vlasy musím umývať každý druhý deň. Inak sú zdravé, kvalita sa síce teraz trochu zhoršila, pretože bývam na intráku a tam je tá voda hrozná, ale inak sú v pohode. Keď prídem domov a som doma dlhšie hned sa to zlepší. Nepouživam žiadne masky a kondicionery, keďže som po nich mala splasnuté vlasy. Doteraz som používala Loreal, ale asi zmenili receptu, pretože sú moje vlasy postupne horšie. Skušala som aj iné šampony, od tých z drogerky až po prirodne a výsledok bol taký, že bud boli vlasy mastne hned na druhý deň alebo totálne suché a k tomu ma ešte svrbela hlava. Dostala som niekoľko odporúčaní na Redken a Keraste, no neviem si vybrať. Pôvodne som si chcela kúpiť niečo na mastné vlasy, ale čítala som, že tie ktoré sú na mastne vlasy priliš odmasťujú, takže neviem. Čo by ste mi odporučili vy? Vybrať niečo z rady pre mastne vlasy alebo pre objem či normálne vlasy?
Ďakujem za rady Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út září 01, 2015 5:29 am    Předmět: Citovat

Ahoj.
Ze značkou neporadím.

Ale jestli máš mastící se vlasy. Zak doporučuji šampony na vlasy suché. Ta pokožka má k maštění důvod. Je vysušená. Přes to maštění to ale nejde poznat. Stává se pak z toho začarovaný kruh věčného odmašťování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út září 01, 2015 9:56 am    Předmět: Citovat

Kdysi jsem slyšel, že Redken je spíš na černošské vlasy. A taky že mi to vůbec nesedlo.
Na druhou stranu Kérastase celkem i vyhovovalo (jen to chce dát pozor na silikony a zacházet s nimi opatrně - tzn. nepřehánět a nedávat na pokožku hlavy).

Ale nebylo by od věci, kdybys popsala, co z přírodních věcí jsi zkoušela. Protože já mám po jogurtovém šamponu slušný objem (já vím, že jsem s jeho propagací už trochu trapnej Embarassed ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sisa93
0-7
0-7


Založen: 31.8.2015
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2015 9:49 pm    Předmět: Citovat

Wendsy myslím, že to mastenie je spôsobené tým, že mám fakt ťažké a husté vlasy, nie sú vyslovene úplne mastné, no aj tak by som rada vedela aký šampón na suché vlasy by si mi poradila? Mala som možnosť odskušať pár šampónov kamarátok, ktoré majú problemy so zničenými vlasmi a tie mi teda vôbec nesadli ( napr. elseve, schauma,gliskur..).
Portos vyskúšala som zihlavový a brezový šampon, ktorých názov neviem, ale kebyže vidim obal určite by som si spomenula a potom ešte pár dalších, čo mali kamarátky no, po nich som mala akokeby veľmi vysušené vlasy a hrozne sa chlpili, niekedy z nich dosť svrbela hlava. Aký je ten jogurtový šampón? Na aké vlasy je? Kde sa dá kúpiť?

P.S. : Ospravedlnujem sa, že som túto tému zaradila 1x do nesprávnej sekcie Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2015 10:16 pm    Předmět: Citovat

No jo, jenže jde o to, jestli to je přírodní nebo ,,přírodní" kopřivový (či jiný) šampon. Ono pokud to je to nejobyčejnější a nejlevnější, tak to stejně obsahuje SLS (sulfát). A právě tohle mi vždycky zbytečně přesušovalo a dráždilo hlavu...

Jogurtový šampon se nedá koupit. Laughing Ten si musíš udělat. Prostě smícháš jogurt, med a žloutek a je to (viz http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=7405). Na jaké je vlasy? No, nikdy nevíš, jestli ti daná věc bude vyhovovat, dokud jí nevyzkoušíš. Pochvalují si ho (či jogurtovou masku) lidi s různými typy vlasů. Ale jedná se vlastně o vylepšenou verzi ,,vejco-medového šamponu" (který mnohým smrděl). Takhle to (většině) nesmrdí a ten jogurt napomáhá hydrataci.
Zkus a uvidíš.


Naposledy upravil Portos dne čt září 03, 2015 10:19 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2015 10:17 pm    Předmět: Citovat

Jinak z těch opravdu přírodních věcí (teda z toho, co mám ozkoušené) je na mytí taky dobrá shikakai. Vlákno o ní viz zde: http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=3908.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sisa93
0-7
0-7


Založen: 31.8.2015
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so září 05, 2015 6:56 pm    Předmět: Citovat

Aha Smile keď budem doma môžem vyskušať niečo si namiešať Very Happy čo sa týka tých prírodných, naozaj neviem či tam ten sulfát bol, ja si na to až tak nepotrpim, kedže vlasy mám dobre ( našťastie som ich zdedila po mame Smile ), jedine čo ma trápi je to, že si ich musím umývať každý druhý deň. Každopádne asi ma čaká ešte dlhá cesta experimentovania, kým zase nájdem niečo čo mi bude sedieť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
e.m.a
8-20
8-20


Založen: 14.9.2015
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 9:48 am    Předmět: Citovat

S Redkenom mám dobrú skúsenosť, aj moja mamka. Vníma dosť rozdiel, ak si umyje s ich šampónom na objem alebo s iným (má kratšie polodlhé vlasy, jemné)
S Kerastan viem porovnať z kaderníctva. Odkedy používajú Redken oveľa rýchlejšie a s väčším efektom mi vyfúkajú objem. Moje vlasy totiž vždy "poslušne" ostávajú rovné a pekne pri hlave.

Ale vždy je to individuálne ako kto reaguje na nejaký produkt.
Ja som s Redken spokojná, majú aj dobrý suchý šampón, ktorý spraví aj objem. Len sa vo mne silno ozýva hlas, ktorý mi radí, aby som minimalizovala chemické produkty na koľko sa dá.... Tak čo už. Snáď časom nájdem prírodnú náhradu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.