Proč je (není?) péče o dlouhé vlasy tak náročná?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5504baec0cfb858fd4f7b21510e30b74Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
anonymous2
81-160
81-160


Založen: 7.2.2011
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: ne říjen 16, 2011 9:10 am    Předmět: Citovat

chtěla bych se zeptat. skoro všude se tu píše o přepečovanosti vlásků, nebo že se bojíte, aby se vám vlásky nepřepečovaly. Ale možná jsem tupoun nevidomí, ale nikde jsem se tu nedočetla a nenašla co to vlastně ta přepečovanost je? jak k ní může dojít? a jestli je pak nějaká cesta zpět jak se toho zbavit? (protože předpokládám, že je to nežádoucí stav).. díky za jakékoliv vaše postřehy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: ne říjen 16, 2011 9:14 am    Předmět: Citovat

anonymous2 napsal:
chtěla bych se zeptat. skoro všude se tu píše o přepečovanosti vlásků, nebo že se bojíte, aby se vám vlásky nepřepečovaly. Ale možná jsem tupoun nevidomí, ale nikde jsem se tu nedočetla a nenašla co to vlastně ta přepečovanost je? jak k ní může dojít? a jestli je pak nějaká cesta zpět jak se toho zbavit? (protože předpokládám, že je to nežádoucí stav).. díky za jakékoliv vaše postřehy
to sa stáva, keď sa na vlasy dáva príliš veľa / alebo veľa druhov "pečovátek", tj. kondiše, balzámy, masky, oleje...namiesto toho aby tieto prípravky vlasom prospeli, je výsledok chabý, najčastejšie pár splihnutých chlbov bez objemu. Pečovátka zaťažujú vlasy (len vo všeobecnosti, lebo to závisí od konkrétneho vyrobku a konkrétnch vlasov) a keď je toho veľa, vlasy sú prepečované...tak som to pochopila ja Smile
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: ne říjen 16, 2011 9:38 am    Předmět: Citovat

jj, psilocybe to vysvětlila správně.. já jsem si myslela, že moje kudrnaté barvené vlasy nejdou přepečovat.. ale po skoro dvou letech intenzivní péče, aby se kroutili a netřepily, už mají asi taky dost Surprised přestaly se kroutit, hodně se mastily, byly klouzavé.. takže jsem momentálně na kopřivovém šamponu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonymous2
81-160
81-160


Založen: 7.2.2011
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: ne říjen 16, 2011 10:00 am    Předmět: Citovat

takže to poznám jedině jakmile začnou trvaleji plihnout? a přestane to jakmile zmírním tu péči a nebudu to tak přehánět? chápu to správně??

protože já mám taky vlnité vlásky + k tomu takové to vysušené roští.. ale čím jsou vlásky delší tím míň se kroutí a taky záleží na tom čím a jak a kdy se umyjou takže u mě se to hodně těžko poznává Confused výsledek je vždy jiný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: ne říjen 16, 2011 10:09 am    Předmět: Citovat

Ono to vlnenie záleži aj od tej dĺžky, vlasy sa postupne vlastnou váhou naťahujú a menej vlnia.
Ono to je o tých experimnetoch, čo vlasom sedí čo nie, a tiež koľko. Niekto dáva masku každé umytie (ja pred rokom) teraz stačí tak každé druhé alebo každé tretie umytie...možno by bolo vhodné postupne testovať jednotlivé výrobky, ktorý sedí a ktorý nie, a z tých vhodných si zostaviť stálu zostavu...ale to chce čas a tiež peniaze, že?
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonymous2
81-160
81-160


Založen: 7.2.2011
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: ne říjen 16, 2011 10:22 am    Předmět: Citovat

tak čas by i byl. když chci pěkné dlouhé vlásky tak tomu něco i ráda obětuji a hlavně mě to i baví Embarassed ale ty peníze - to je horší a hlavně když to pak nebude sedět co s tím??
no u mě se zatím moc o délce mluvit nedá Embarassed Crying or Very sad takž se právě bojím jestli už to nestačí a jak to poznám..
navíc mi teď začal šílený vlasopád a hrozně se mi začaly lámat vlásky a třepit konečky.. tak si říkám jestli není nejvyšší čas jít pod nůžky Crying or Very sad což se mi teda vůbec nechce s takovou se nikdy vlásků nedočkám.. mám to takhle pokaždé dojdu určité délky a dál to už prostě nejde.. resp. jde ale nestojí to absolutně za nic a musí to jít pryč a tak nevím co dělám špatně
asi na to nemám mít dlouhý vlásky. Už mě zase chytají špatný nálady z toho
včera jsem to už nevydržela se na to koukat a přestože jsem si řekla že vydržím než si koupím kadeřnický nůžtičky tak jsem to šmikla kousíček normálně manikurníma nůžkama tak jenom čeká m jestli jsem jim ještě víc tím neublížila a nepůjde to pak o to víc dolů.. protože nevím jak na tom jsou s ostrostí ty nůžky achjo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: ne říjen 16, 2011 10:44 am    Předmět: Citovat

To potom ťažko radiť. Najdôležitejšie by bolo asi zbaviť sa tých koncov (čo najmenej) a ostrihané hydratovať...To čo im treba musis zistit sama..
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: ne říjen 16, 2011 11:48 am    Předmět: Citovat

já bych to vyřešila asi tak, při mytí péči nepřehánět, třeba jen šampon, abys nepřepečovala vršek hlavy (aby neplihnul..) a pokud máš suché zničené konce tak do nich po umytí nějaký olej nebo séra..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: út listopad 08, 2011 10:02 pm    Předmět: Citovat

Tak já taky přispěju k tomuhle tématu... když jsem měla vlasy kratší a víceméně s ofinou, trávila jsem v koupelně a obecně před zrcadlem víc času, než teď... vlasy jsem musela tužit, foukat, lakovat, mýt každý den... Pokud jsem je aspoň nevyfoukala přes tužidlo, vypadala jsem jak vypelichaný kuře Sad První poznatek o delších vlasech byl ten, že jsem si nechala odrůst ofinu! Najednou jsem je mohla mýt obden... a ve stejnou dobu jsem si je přestala foukat. Takže teď je umyju jednou za 2-4 dny, podle nálady a mastnoty, nechám je v klidu uschnout u večere a pak je rozčešu... pak znova ráno, a výjimečně odpoledne, toť vše, v koupelně trávím tak 20 minut max, když se čvachtám ve vodě, holím, škrábu paty, atd... Very Happy Předtím to byla klidně hodina, ale minmálně 40 minut... Podle mě je péče o delší vlasy jednodušší, než o krátký.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: st listopad 09, 2011 8:58 am    Předmět: Citovat

Mně taky dala dříve ta ofina pěkně zabrat - to bylo práce, než jsem ji po ránu narovnala do přijatelného směru! Wink Při kratší délce se mi taky špatně vymýšlely účesy, omezila jsem se jenom na culík, cop a rozpuštěné - jiné experimenty mi zabraly strašně času a stejně to moc k ničemu nebylo. Jak jsem neměla některé délky dorostlé, skoro každou hodinu mi někde něco vylézalo, takže jsem to musela upravovat...
S dlouhými jsem spokojená - ráno jen pročísnu, co zapletu, to drží do večera, péči věnuji skoro stejnou dobu jako tehdy krátkým. Podtrženo, sečteno: pro mě je péče o dlouhé mnohem jednodušší. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.