Zahradničení
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c8b02a66c28fea52b6a724a900f2f7e7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: po srpen 06, 2007 4:05 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
ilona napsal:
O dovolené na koupáku jsem hodně četla různé časopisy - Květy, Story, atd atd ... a jen dva z nich byly prosté celebrit- Epocha a 21. století. Ony ty celebrity se nacpou prostě všude!!!!!


Pravda. Medávno mne znechutil můj oblíbený časopis "naše krásná zahrada", který odebírám. Doteď byl opravdu jen o zahradě, ale v předposledním čísle najednou: "Jak zahradničí Dalibor Janda?" :bleee:
Asi jim ty nádherné anglické a holandské zahrady přišly moc obyčejné Evil or Very Mad


A jak zahradničíš Ty? Ale to by bylo asi do jiného vlákna... Nechceš založit vlákno o zahradničení? Třeba by to lidé se zahrádkou uvítali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: po srpen 06, 2007 9:10 pm    Předmět: Citovat

Tož to je téma, jaké založím s velkým gustem Very Happy
Už jsem to tu někde psala, máme u domu malinkou zahrádku (a teď už i malinkou předzahrádku), obojí bylo pokryté pouze sutí, museli jsme to vyvozit, zdi opravit a navézt novou slušnou hlínu, takže se to zakládalo z ničeho, ale už to docela pěkně zarůstá. Jsou tam trvalky, keře, bylinky, i jeden strom se vešel.
Nejradši mám takové hodně zarostlé venkovské romantické zahrady.
V Anglii, Holandsku, tam to umějí. V Čechách je z minulých dob spousta zahrad hrozně chudá - samé tůje, stříbrné smrčky a plazivé jehličnany, aby z toho proboha nepadalo listí, pár pravoúhlých záhonů s kytkami, a tím to hasne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: út srpen 07, 2007 11:04 am    Předmět: Citovat

Jé, to je dobré téma.
Já jsem doma nikdy nechtěla pracovat na zahradě, ale teď v Brně mi to chybí. Tak jsem aspoň začala pěstovat nějaké bylinky a kytky na balkóně.
Mimochodem, máte někdo zkušenosti s pěstováním jahod v truhlíku? Jde to vůbec? (Já jsem totiž takový zahradnický analfabet a navíc mě nebaví číst nějaké chytré knihy, takže na to jdu metodou pokus - omyl.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: út srpen 07, 2007 2:34 pm    Předmět: Citovat

Jé tak to máme Danielo stejný vkus. Moc mě mrzí, že moje máti, která se se doma stará o zahradu to tam má samou skalku a přesně jak ty píšeš samý ozdobný smrček, tůj atd. Sousedi, kteří mají romantickou zarostlou zahradu tam mají podle ní bordel který by ona nikdy na naší zahr. nepřipustila. Nevíte, které kyti by šli pěstovat na dvorku, kde není moc slunce? A ještě jak vypěstovat doma z pecky palmu ( kromě datlových, tech máme habadějSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: út srpen 07, 2007 5:12 pm    Předmět: Citovat

dana napsal:
Jé, to je dobré téma.
Já jsem doma nikdy nechtěla pracovat na zahradě, ale teď v Brně mi to chybí. Tak jsem aspoň začala pěstovat nějaké bylinky a kytky na balkóně.
Mimochodem, máte někdo zkušenosti s pěstováním jahod v truhlíku? Jde to vůbec? (Já jsem totiž takový zahradnický analfabet a navíc mě nebaví číst nějaké chytré knihy, takže na to jdu metodou pokus - omyl.)

myslim, ze by tam mohly jit mesicni, normalni asi nee.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út srpen 07, 2007 8:37 pm    Předmět: Citovat

Zahrad-ničení...moc hezké téma... Wink Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Ne, teď vážně, miluju květiny a stromy, bohužel momentálně nemám možnost se jim nějak víc věnovat. V našem pidibytě jsou dost špatné podmínky pro květiny, navíc je občas okusuje nebo shazuje kočka, takže jich mám jen pár... Určitě bych někdy moc ráda měla zahradu, taky spíš něco anglického typu - moc se mi líbí takové to volné pojetí květinových záhonů. Knihy o zahradách čtu ráda a ještě radši bych někdy něco využila v praxi... bohužel je to všecko zatím jen ve fázi kdyby... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: út srpen 07, 2007 9:11 pm    Předmět: Citovat

dana napsal:
Jé, to je dobré téma.
Já jsem doma nikdy nechtěla pracovat na zahradě, ale teď v Brně mi to chybí. Tak jsem aspoň začala pěstovat nějaké bylinky a kytky na balkóně.
Mimochodem, máte někdo zkušenosti s pěstováním jahod v truhlíku? Jde to vůbec? (Já jsem totiž takový zahradnický analfabet a navíc mě nebaví číst nějaké chytré knihy, takže na to jdu metodou pokus - omyl.)


Jdou určitě pěstovat, ale jen některé odrůdy. V zahradnictví by ti určitě poradili. Některé dokonce rostou převisle a dávají se do petrželáků (to je ten květináč s kapsami.).

Káťa napsal:
Jé tak to máme Danielo stejný vkus. Moc mě mrzí, že moje máti, která se se doma stará o zahradu to tam má samou skalku a přesně jak ty píšeš samý ozdobný smrček, tůj atd. Sousedi, kteří mají romantickou zarostlou zahradu tam mají podle ní bordel který by ona nikdy na naší zahr. nepřipustila. Nevíte, které kyti by šli pěstovat na dvorku, kde není moc slunce? A ještě jak vypěstovat doma z pecky palmu ( kromě datlových, tech máme habaděj


To je prima, Káťo Smile Kytek do stínu je spousta. Chtěla bys do květináče, aby kvetly? Nebo na záhon? Spíš do sucha nebo do vlhka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st srpen 08, 2007 1:56 pm    Předmět: Citovat

Tak asi spíše do květináče. Něco trvalého, nenáročného. Máme v Praze za domem dvoreček, nějaké záhony( spíš to jsou díry vyvrtané v betonu, kam jsme navezli hlínu) tam jsou již osázené, sousedka, která se jim více věnuje mi koupila rebarboru. Teď na sklonku léta nevím, šlo- li by ještě něco zasadit. A prosím o nějaké té palmičce bys nevěděla? Nám se jin doma celkem daří a v obchodech jsou drahé...znám jen ty datlové jiné, co by šly vypěstovat z pecky ne. Děkuju!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jazzy
161-320
161-320


Založen: 9.9.2006
Příspěvky: 231

PříspěvekZaslal: st srpen 08, 2007 2:04 pm    Předmět: Citovat

dana napsal:
Jé, to je dobré téma.
Já jsem doma nikdy nechtěla pracovat na zahradě, ale teď v Brně mi to chybí. Tak jsem aspoň začala pěstovat nějaké bylinky a kytky na balkóně.
Mimochodem, máte někdo zkušenosti s pěstováním jahod v truhlíku? Jde to vůbec? (Já jsem totiž takový zahradnický analfabet a navíc mě nebaví číst nějaké chytré knihy, takže na to jdu metodou pokus - omyl.)


Já takto jahody pěstuju...v květináči na terase...mám ty převislé...
A pěstuju tak i rajčata, papriky, dokonce i maliny Wink.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: st srpen 08, 2007 3:20 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Tak asi spíše do květináče. Něco trvalého, nenáročného. Máme v Praze za domem dvoreček, nějaké záhony( spíš to jsou díry vyvrtané v betonu, kam jsme navezli hlínu) tam jsou již osázené, sousedka, která se jim více věnuje mi koupila rebarboru. Teď na sklonku léta nevím, šlo- li by ještě něco zasadit. A prosím o nějaké té palmičce bys nevěděla? Nám se jin doma celkem daří a v obchodech jsou drahé...znám jen ty datlové jiné, co by šly vypěstovat z pecky ne. Děkuju!!!


Trvalek je spousta, třeba čechravy, bohyšky, kakosty, škornice... Na tohle téma se třeba píše tady.
Anebo i balkónovky - fuchsie, begonie, netýkavky, ale ty se musejí na zimu schovat.
V palmách se nevyznám. Vím jen, že se dá z pecky vypěstovat avokádo, ale to asi není palma, co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.