Zahradničení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d3f976f1857b7af4fba65094f74caaacZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: so březen 22, 2014 7:58 pm    Předmět: Citovat

ach, díky ještě za reakce, ale ono nevonělo ani v létě a na podzim Sad a ani sušené... voněla jen ta sazenička, když sme to přinesli dom a pak ne....
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: so květen 16, 2015 4:24 pm    Předmět: Citovat

Prosím o pomoc místní zahradnické znalce. Smile Zahradu nemáme, ale chtěla bych nějaké bylinky mezi dvojitá dřevěná okna ve starém domě. Problém je, že máme okna na severní stranu a navíc do dvora, takže nám tam přímé slunce nesvítí nikdy. Vloni se vůbec nedařilo bazalce, meduňka taky nic moc. Jedině máta byla dobrá, ale to je takový plevel, že jsem nic jiného nečekala. Jaké další bylinky by mohly to mohly snést? Rozmarýn taky potřebuje dost sluníčka, nebo ne? Moc díky za případné nápady...
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: so květen 16, 2015 7:14 pm    Předmět: Citovat

Zkus dobromysl či tymián, těm by to tolik vadit nemuselo. Nebo i saturejka by mohla projít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: so květen 16, 2015 8:22 pm    Předmět: Citovat

Díky, i u nich bych si tipla, že to slunce potřebovat budou. Vyzkouším, uvidím.
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: so květen 16, 2015 10:18 pm    Předmět: Citovat

On je to fak trochu problém, spousta těchto voňavých bylin je spíš sucho- a slunomilná.
Jako stínomilný je třeba kontryhel, andělika, kostival nebo medvědí česnek. Ale to asi není úplně ten typ bylin, co sháníš. Nebo mařinka - a ta zas není až tak úplně pro častou konzumaci.
Možná by mohla vzejít pažitka nebo petržel. Taky třeba popenec, on je sice brán spíš jako plevel, ale je jedlý, celkem aromatický a roste skoro všude (pak je pravda otázka, jestli má cenu ho pěstovat doma).
Případně kerblík. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2015 9:27 am    Předmět: Citovat

Já si právě myslela, že ta klasika jako tymián, levandule apod. spíš potřebují slunko.
Medvědí česnek by byl fajn, popenec si nasbírám, když budu chtít, doma v truhlíku ho fakt mít nemusím, ten roste opravdu všude. Kde se sežene takový medvědí česnek? Existuje jiná možnost, než ho někde vydloubnout v lese?
Mno, asi si vytvořím za oknem mátovou džungli. Very Happy
Nebo prostě něco zkusím - pravdou je, že máme docela úspěchy s chilli papričkami, na těch samých oknech - a ty taky slunko potřebují.
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2015 9:31 am    Předmět: Citovat

Co já bych dala za stín Very Happy na okně mi vydrží jenom gerbery, všechno ostatní spálí sluníčko. Koupila jsem si hortenzii, dala dál od okna a stejně je spálená....

co mi tu ještě zatím drží jsou kalanchoe a clusia.... bylinky jsem vzdala. Máta, pažitka, meduňka, perržel....vše vydrží max tři týdny a pak šlus...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2015 9:54 am    Předmět: Citovat

My máme jedno okno stejně orientované jako Lalaith a trvale mi na něm roste jenom zelenec a tlustice. Cokoli jiného jsem zkoušela, buď to chcíplo, nebo jsem to musela přesunout na východní okno. Do něj nám sice taky nikdy nesvítí (jsme v zákrytu domu), ale ty kytky tam z nějakého důvodu prospívají o trošičku lépe. Stejně jsme jich ale většinu museli věnovat rodičům, pokud jsme je nechtěli zahubit. Zůstaly mi jenom phalaenopsis, ty přežijou všechno. I jiné orchideje šly do kopru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2015 11:26 am    Předmět: Citovat

Tak medvědí česnek kromě lesa se dá sehnat na internetu, v dobře zásobených zahradnictvích anebo na zelinářských trzích. Zrovna u něj teda sice s dlouhodobým pěstováním v nádobě nevím, nevím, ale zkusit to můžeš. Wink Stejně jako ty ostatní byliny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2015 6:40 pm    Předmět: Citovat

Měla bych dotaz k té hortenzii. Ona sice zhnědla, zvadla, opadaly jí listy. Ale jak jsem ustřihla ty zvadlé květy, tak tam začaly rašit nové větvičky. takže to s ní nechci vzdávat....

A teď, v období kvetení se prý nemá hnojit, ale teď, když květy nemá, bych ji asi hnojit měla, že...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.