Extrémně mastné vlasy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 41, 42, 43, 44  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=aa29b354563a4fc879c21895e4e7d009Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
plavunik
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.7.2010
Příspěvky: 893
Bydliště: ZA

PříspěvekZaslal: so září 14, 2013 2:24 pm    Předmět: Citovat

Kriss4 napsal:
Takže. Přidávám můj tip. Mě nejvíce pomůže mýt vlasy jen jednou týdně. Vážně to vydržet. A v nouzi použít suchý šampon. Pomáhá to. Ale důležité je i hennovat, přidávat lávovku a hlavně opravdu hodně olivového oleje (ten mi přijde nejlepší, ikdyž jsem zkoušela i jojobák, mandlový olej, kokosák, avokádový a spousty dalších co má mát od Atoku). Nechat na hlavě min 10 hodin. A po umytí vlasy nastříkat (a to pomáhá nejvíc, hlavně na objem a lesk!) zeleným čajem s citronem. Dříve jsem je oplachovala ve vaně, ale tohle je ještě účinější. Vezmu malou střičku (mám z avonu takový ten bodyspray). Dám do něj cca půl cm citronu - ne víc! (popřípadě z citronky, protože citron vždy nemáme, lepší je samo jablečný ocet, ale mě hrozně hrozně smrdí a citronka pomáhá stejně skvěle) a doleju zeleným čajem, který uvařím do hrníčku, normálně z pytlíku. Něchám ho pořádně přelouhovat, tak půl hoďky. Vše promíchám a hned co mi vlasy po umytí uschnou, nastříkám v předklonu ke kořínkům. Mírně je to natuží a hlavně se míň mastí, déle vydrží. A jak je to natuží jsou pevnější, objemnější. Vyzkoušejte to, ne každému to sedne asi, pokud má někdo sušší vlasy tak nedoporučuju. Je to na ty mé - mastné, jemné, splihlé, pramínkující se... Ještě jedna poznámka. Nedělejte to z sypaného ochuceného čaje. Je v něm ovoce a různé květy atd... A pak se to hrozně rychle zkazí. Doporučuji neochucený, popřípadě citron z pytlíku. A klidně kápněte nějaký ten aromatický olejíček. Ale já se snažím vysušit a navíc vůni zeleného čaje miluji. A pokud byste někdo můj recept vylepšili a chtěli mi pomoci, napište mi prosím. Občas přidávám i kopřivu a mátu. Ale zelený čaj mám nejraději:)


A koľko dlho to vydrží kým sa to skazí? Používaš každý deň či len po umytí?Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Decapitated
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 8.4.2009
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: ne listopad 03, 2013 8:15 pm    Předmět: Citovat

V tomto článku som sa dočítala, že aj pri menej častom umývaní sa pokožka na hlave bude mastiť stále rovnako. Vraj to závisí od genetiky a hormónov, nie od frekvencie šampónovania. Čo sa týka mojej hlavy, tak je to úplna pravda - mne sa nikdy nepodarilo interval umývania predĺžiť, ale veľa ľuďom tu na fóre sa to darí. Stále tomu nerozumiem Confused

Článok: http://beautifulwithbrains.com/2013/09/27/does-your-scalp-produce-less-oil-if-you-shampoo-less-often/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kikinecka
321-600
321-600


Založen: 14.3.2010
Příspěvky: 571

PříspěvekZaslal: ne listopad 03, 2013 9:16 pm    Předmět: Citovat

S tím naprosto souhlasím, snažila jsme se interval prodloužit hodně dlouho, ale už jsem to vzdala a jsem spokojená, aspoň je nemám tolik vysušené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Keyt
161-320
161-320


Založen: 14.1.2013
Příspěvky: 273

PříspěvekZaslal: ne listopad 03, 2013 9:48 pm    Předmět: Citovat

Decapitated napsal:
V tomto článku som sa dočítala, že aj pri menej častom umývaní sa pokožka na hlave bude mastiť stále rovnako. Vraj to závisí od genetiky a hormónov, nie od frekvencie šampónovania. Čo sa týka mojej hlavy, tak je to úplna pravda - mne sa nikdy nepodarilo interval umývania predĺžiť, ale veľa ľuďom tu na fóre sa to darí. Stále tomu nerozumiem Confused

Článok: http://beautifulwithbrains.com/2013/09/27/does-your-scalp-produce-less-oil-if-you-shampoo-less-often/


Já si to teda nemyslím... Samozřejmě se to podle mě nedá prodlužovat donekonečna, ale přizpůsobit se to tak dá. Já jsem se z denního mytí dostala na mytí šamponem jednou týdně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: ne listopad 03, 2013 10:35 pm    Předmět: Citovat

Decapitated napsal:

Článok: http://beautifulwithbrains.com/2013/09/27/does-your-scalp-produce-less-oil-if-you-shampoo-less-often/


podle mne zalezi na tom, cim si clovek myje. pokud pouziva klasicke drogerkove sampony, coz jsou vetsinou v podstate parfemovane detergenty, asi neni sance interval myti prodlouzit. (to je podobne jako cekat zlepseni mastne pleti pouzivanim alkoholove pletove vody a jinych susaku... nebo je tohle taky mytus, ktery je treba vyvratit?)
pokud se nekomu povedlo to natahnout bez zmeny typu samponu nebo celkoveho zachazeni s vlasy, tak to taky nechapu.

ten clanek nejde moc do hloubky. je to ve stylu "zkusila jsem to, nefunguje mi to -> je to mytus".

je fakt, ze hormony na tohle vliv maji celkem spolehlive (u me to tak aspon bylo). pri HA a v tehotenstvi mi stacilo mene caste myti vlasu. ani jedno z toho se ale neda doporucit jako reseni pro mastnou hlavu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Juanitta
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.12.2010
Příspěvky: 1780

PříspěvekZaslal: po listopad 04, 2013 6:39 am    Předmět: Citovat

Decapitated napsal:
V tomto článku som sa dočítala, že aj pri menej častom umývaní sa pokožka na hlave bude mastiť stále rovnako. Vraj to závisí od genetiky a hormónov, nie od frekvencie šampónovania. Čo sa týka mojej hlavy, tak je to úplna pravda - mne sa nikdy nepodarilo interval umývania predĺžiť, ale veľa ľuďom tu na fóre sa to darí. Stále tomu nerozumiem Confused

Článok: http://beautifulwithbrains.com/2013/09/27/does-your-scalp-produce-less-oil-if-you-shampoo-less-often/


nebuď smutná, mne sa tiež nepodarilo predĺžiť interval umývania a myslím si, že takých ľudí je vo fóre oveľa viac. vieš, každý sa radšej pochváli úspechom ako tým, že sa to nepodarilo Wink a s článkom sa tiež môžem stotožniť Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: po listopad 04, 2013 8:57 am    Předmět: Citovat

já myslím, že záleží na tom, co to rychlé/časté maštění způsobuje.... pokud za to může přesušení pokožky, určitě se dá interval změnou mycího prostředku za něco šetrnějšího oddálit... pokud je maštění dané geneticky, hormony, de s tím jen těžko něco udělat Sad
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: po listopad 04, 2013 9:15 am    Předmět: Citovat

Juanitta napsal:

nebuď smutná, mne sa tiež nepodarilo predĺžiť interval umývania a myslím si, že takých ľudí je vo fóre oveľa viac. vieš, každý sa radšej pochváli úspechom ako tým, že sa to nepodarilo Wink a s článkom sa tiež môžem stotožniť Smile

mi se to zatim taky nepovedlo a klidne se pochlubim Smile
ale s clankem nesouhlasim, protoze nemam rada, kdyz nekdo prezentuje vlastni zkusenost jako konecnou pravdu navzdory faktu, ze nekdo ma prave opacnou zkusenost.

souhlasim s Leth.

ale nema cenu se s tim stresovat, jsou horsi veci Wink a mne myti vlasu celkem bavi Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Decapitated
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 8.4.2009
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: út listopad 05, 2013 12:26 pm    Předmět: Citovat

Teraz už používam aj drogérkové šampóny, ale mala som obdobie, keď som používala iba prírodné a žiadna zmena. Vystriedala som milión druhov šampónov a na ten druhý deň vlasy jednoducho musím umyť. Čerstvo po hennovaní je to lepšie, ale zachvíľu sa to vráti do bežného stavu... Ale tak evidentne to mám dané geneticky a neostáva mi nič iné len stále umývať Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: út listopad 05, 2013 1:46 pm    Předmět: Citovat

no je to mozne, ze to tak mas. anebo jsou jeste dalsi veci, co se daji vyzkouset. treba vysadit sampony uplne Cool
ja nechci vypadat, ze to nekomu cpu, ani mi samotne to zatim nepomohlo, ale cetla jsem spoustu zkusenosti (jinde nez na dv), ze lidem se prodlouzil interval pri umyvani sodou a octem nebo tuhyma samponama.
chce to mit tu spravnou naladu na experimenty, jinak to nema cenu, ale muze to byt zabavne Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 41, 42, 43, 44  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.