No Poo mytí: Vlasový mycí olej
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a08f80ed4736b22acd8956d84ba64f29Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petra M.
21-40
21-40


Založen: 27.10.2009
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2009 11:25 am    Předmět: Citovat

tanka777 napsal:
mozno su tie umyvacie oleje urcene na suche kucerave vlasy, tam by malo zmysel, aby ich to tak trosku decentne zmastilo...


píšou tam, že je to hodně jemný šampon na mastné vlasy, nabízejí celou kůru včetně vody a balzámu, a normální šampon by se při tom neměl používat, protože jsou agresivní na pokožku,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2009 12:32 pm    Předmět: Citovat

Já jsem na ty oleje taky kdysi koukala a uvažovala o zkoušce, než jsem si uvědomila, že olej na moje mastné vlasy nebude to pravé. Olej není šampon, nevím jak to tam píšou, ale prostě to není pravda, olej funguje jinak. A je fakt, že Hádek psal o děsivé škodlivosti syntetických šamponů, jednu dobu mě taky zviklal, až jsem pomalu uvěřila, jaké není šampon zlo Smile Samozřejmě, není to pravda. Kdyby šampon poškozoval pokožku hlavy opravdu takovým způsobem, tak je téměř celá naše populace plešatá, a co teprve ta starší, ti používali šampony podobné složením jaru. A přece vlasy mají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 11:07 am    Předmět: Citovat

Já Hadkovy mycí olejíky na vlasy chvíli vcelku s úspěchem používala (měla jsem takový ty jeho pidivzorečky, takže to ani nebyl napoprvé takovej zásek do peněženky) - ono k tomu úspěchu je dost důležitý ty vlasy předtím fakt pořádně namočit, tj. máchat je ve vodě takovejch pět minut, aby dobře nabobtnaly. A pak se ten olejík musí zředit ve vlažný vodě (poměr už si přesně nepamatujuPak byly po olejíku moc hezký. A že by byly nějak extra mastnější, to taky ne.
Jenže já už tou dobou měla na svoje jemný háro jiný vychytávky (lávovka, ajurvédickej bylinnej šampon), který vlasům navíc dodávalo objem. Po tom oleji mi přece jenom trochu víc plihly (teda interval mytí se zkrátil z nějakejch šesti dnů na pět, žádná trága to nebyla). V podstatě mi to přišlo dost podobný, jako když si umyju vlasy šamponem (teda bez tý podrážděný pokožky, kterou ze šamponu občas mívám) a dám kondicioner - to mi taky zplihnou dřív. A se přiznám, že mě až tak nebavilo si ty vlasy těch pět minut ráchat ve vodě, než na ně ten olej vůbec dám - i když tohle by šlo asi stranou, kdybych viděla, že jsou potom fakt pronikavě lepší než třeba po lávovce.
Teď si olejíky občas ve vzorečkovým vydání dokoupím, když mi docházej, a míchám je do lávovky a do ajurvéďáků, který jinak mají tendenci mi vlasy trochu vysušovat - a parááááda! Cool
Takže shrnuto - na jemný vlasy jsou asi lepší jiný věci, ale na normální by to fungovat podle mě mohlo - a zvlášť jestli má někdo fakt dost citlivou pokožku hlavy, takže mu nedělá moc dobře častý umejvání šamponem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra M.
21-40
21-40


Založen: 27.10.2009
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 11:27 am    Předmět: Citovat

mycí interval 6 dnů? to bych ty olejíčky snad ani neřešila,
já to chtěla zkusit s úmyslem prodloužení mycího intervalu, já myla každej den a teď myju ob 2 dny ale to už je síla, jsou pramínkovatý a splihlý a je vidět na pohled, že je mám mastný, musím druhý den dávat suchý šampon Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 12:11 pm    Předmět: Citovat

No, ona je jedna taková teorie, že se některejm lidem ty vlasy mastěj tím víc, čím častěji je myjou (zvlášť pokud je myjou tenzidama) - že si pokožka hlavy vytvořila jakejsi podmíněnej reflex, že je často odmašťovaná, takže se musí o to usilovnějc domašťovat. Znám pár lidí, u kterejch to takhle fakt zafungovalo, takže méně častým používáním šamponů to maštění omezili (já jsem si takhle prodloužila interval ze tří dnů n a 5-6, kamarádka z každodenního mytí na jednou za tři dni). Ale zase tady na fóru je dost lidí, u kterejch to takhle nefunguje, zřejmě u nich to větší maštění způsobuje něco jinýho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra M.
21-40
21-40


Založen: 27.10.2009
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 12:27 pm    Předmět: Citovat

no právě, jenže já to mám asi dědičný, mamča je taky má mastný a říkala, že je měla ještě horší než já, ale zkouším co mi zabere Very Happy, ale i když jsem je myla na základce 1x týden, tak už jsem je měla ve středu prostě mastný Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: st listopad 25, 2009 12:51 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
No, ona je jedna taková teorie, že se některejm lidem ty vlasy mastěj tím víc, čím častěji je myjou (zvlášť pokud je myjou tenzidama) - že si pokožka hlavy vytvořila jakejsi podmíněnej reflex, že je často odmašťovaná, takže se musí o to usilovnějc domašťovat. Znám pár lidí, u kterejch to takhle fakt zafungovalo, takže méně častým používáním šamponů to maštění omezili (já jsem si takhle prodloužila interval ze tří dnů n a 5-6, kamarádka z každodenního mytí na jednou za tři dni). Ale zase tady na fóru je dost lidí, u kterejch to takhle nefunguje, zřejmě u nich to větší maštění způsobuje něco jinýho.



u mna to tiez tak fungovalo, cim castejsie som umyvala, tym viac sa mastili. tearz umyvam raz za 4 az 5 dni a pohoda....ale uznavam, ze u niekoho mastenie moze byt podmienene aj hormonalne napriklad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jehudit
21-40
21-40


Založen: 24.6.2007
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: so květen 15, 2010 1:53 pm    Předmět: Hádkovy mycí oleje Citovat

Mám ten na normální/mastné vlasy - sám mi moc dobře nefunguje, vlasy se mi mastí hrozným způsobem, myju takřka denně, protože pramínkovatí a hodně se mastí kolem obličeje (jako atopik si musím mazat obličej krémy, tudíž se mi zmastí o něj).
Používám ho v kombinaci se šamponem pro alergiky od Logony a vlasy mi připadají hezčí a vydrží i delší dobu nevypadat mastně. Ještě ho zkusím naředit do menší lahvičky a umýt vlasy jen s ním, co to udělá (mám totiž tendenci si přidávat, že mi těch pár kapek nevystačí na celý povrch hlavy).
A ta vůně po tom mytí v koupelně je krásná... (A bylo by super, kdyby se mi díky tomu prodloužil mycí interval - vyzkoušela jsem hafo šamponů a pořád nic Sad lávovka mi taky moc nesedla...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne květen 16, 2010 7:13 am    Předmět: Citovat

Jehudit, on se podle Hadka fakt ředit má - a docela dost (já dávala tak kávovou lžičku na deci vody, tuším, pak jsem tím vlasy opatrně přelila a lehoulince vmasírovávala). A předtím je ty vlasy dobrý fakt hoodně dlouho máčet, aby stihly nabobtnat. Musím říct, že tady byl pro mě kámen úrazu - mě to nebavilo. Taky si ho nejvíc užívám v kombinaci s lávovkou/jemným šamponem. Ale pokud by Ti i ten šampon pro alergiky měl dělat problémy, tak to ještě určitě zkus s tím dlouhým namáčením, porotm přelitím zředěným olejíkem a mírným prodrbáním. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jehudit
21-40
21-40


Založen: 24.6.2007
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: so květen 22, 2010 10:51 am    Předmět: Citovat

Tak jsem to zkusila podle Titanie, ale nějak mne to nenadchlo - vlasy byly sice pěkně hladké, ale zase se hrozně rychle zmastily... To už je lepší kombinace umýt olejem (klidně i neředěným a větší vrstva) a pak tím šamponem od Logony... Jenom mne už fakt nebaví si mýt vlasy denně. Vyzkoušela jsem XY šamponů a vlasy se mastí pořád vesele stejně (hlavně když je mám rozpuštěné).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.