No Poo mytí: Vlasový mycí olej
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d9e8fdf2c9cc16dae58b3478834d8f4bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jannajka
0-7
0-7


Založen: 12.2.2013
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2013 2:50 pm    Předmět: Citovat

Ikdyž už jdu s křížkem po funuse, tak přece napíšu, třeba sem ještě někdo zavítá...mycí olej je naprosto úžasný!!!! Mám Atok na mastné vlasy a jsem ráda, že jsem před koupí nečetla tyto příspěvky, asi bych si to rozmyslela a dál používala různé sračičky, které akorát vlasy ničí..ve všech je totiž SLS, coz je právě ta mycí látka, která má za následek vysoušení vlasů a vymývání barvy, ať už přirozené nebo té, kterou si patláme na vlásky. Po oleji mám krásné vlasy, poddajné, neelektrizují a méně se mastí, dříve jsem si musela mýt vlasy tak obden, nyní asi tak 2x týdně. Mám za sebou teprve první balení a jsem naprosto spokojená a k normálnímu šampónu už se ani náhodou nevrátím!!! Vlasy se musím pořádně namočit teplou vodou, pak tam olej vetřít, chvilku pěkně pomasírovat a opláchnout teplou vodou. Teplá voda otevírá póry, olej rozpouští mastnotu, toto se používá i u olejového čištění mastnější pleti. Takže za sebe: já jsem poprvé v životě spokojená se šamponem a zrovna tak s mými vlasy Smile Opravdu doporučuji každému vyzkoušet, uvidíte a už na sebe nepatlejte chemický srágory, je to hnus!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philogia
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 14.8.2011
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2013 3:13 pm    Předmět: Citovat

jannajka napsal:
(...) používala různé sračičky, které akorát vlasy ničí..ve všech je totiž SLS, coz je právě ta mycí látka, která má za následek vysoušení vlasů a vymývání barvy, ať už přirozené nebo té, kterou si patláme na vlásky. (...) uvidíte a už na sebe nepatlejte chemický srágory, je to hnus!!!


Já měla za to, že SLS je zkratka pro sodium lauryl sulfate (Nebo se pletu?) (čistící složku šamponů, která opravdu dost lidem vysušuje a způsobuje různé podráždění kůže). A nemyslím, že by ve všech dostupných šamponech bylo SLS. Na mé poličce třeba takový není ani jeden... Některé mají SLES (sodium laureth sulfate) a některé třeba amonium lauryl sulfate nebo sodium coco sulfate... A některé třeba vůbec nic z toho (Logona,...). Nemyslím, že by se mycí prostředky dělily na mycí olej a " nebezpečné chemické srágory a hnusy".

Je fajn, že ti vyhovuje, ale zase tak černě bych to se zbytkem kosmetiky neviděla Smile
_________________


Naposledy upravil Philogia dne út únor 12, 2013 3:18 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jája_
321-600
321-600


Založen: 16.2.2012
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2013 3:17 pm    Předmět: Citovat

Taky nemám doma šampon se SLS ani SLES Smile A mycí olej zní zajímavě, v dohledné době vyzkouším Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jannajka
0-7
0-7


Založen: 12.2.2013
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2013 3:43 pm    Předmět: Citovat

SLS, SLES, ALS, Sodium coco sulfate - to jsou alternativy, které se používají ve všech běžných šampónech, které vidíme v reklamách (fruktis a podobné hrůzy), je to i v šamponech na barvené vlasy a přitom toto je složka, která nejvíce ničí tu barvu...Logona je přírodní kosmetika, takže toto tam opravdu není obsaženo, stejně jako v další přírodní kosmetice..někdo má vlasy, že mu vyhovuje vše anebo to prostě neřeší, ale moje vlasy potřebují opravdu něco výjimečného!!! A KONEČNĚ jsem to našla!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philogia
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 14.8.2011
Příspěvky: 613

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2013 4:09 pm    Předmět: Citovat

jannajka napsal:
SLS, SLES, ALS, Sodium coco sulfate - to jsou alternativy, které se používají ve všech běžných šampónech, které vidíme v reklamách (fruktis a podobné hrůzy), je to i v šamponech na barvené vlasy a přitom toto je složka, která nejvíce ničí tu barvu...Logona je přírodní kosmetika, takže toto tam opravdu není obsaženo, stejně jako v další přírodní kosmetice..někdo má vlasy, že mu vyhovuje vše anebo to prostě neřeší, ale moje vlasy potřebují opravdu něco výjimečného!!! A KONEČNĚ jsem to našla!


No nevím... Já si šamponem se SLES a ALS hlavu myju a nemám s tím problém, ale chemickou barvu bych si na hlavu nedala. Nemůžu si pomoct, ale řekla bych, že když si někdo pravidelně barví vlasy, mnohem větší zlo je tam ta barva samotná než SLES. Přiznám se, že jak je to s vymýváním fakt nevím, protože jak už jsem psala - chemickou barvu bych si na hlavu nedala.

Já třeba bohužel nemám ty vlasy, kterým vyhovuje všechno a vypadají dobře i po Jaru. Kupříkladu mi třeba nesedí dlouhohobé užívání pouze přírodních přípravků bez "chemických a umělých" silikonů - vlasy mi strašně elektrizují a jsou prakticky nerozčesatelné...

Každému prostě vyhovuje něco jiného. Většině holek, co sem psaly, mycí olej nevyhovoval, tobě ano - to se stává, každý má jiné vlasy a jiná očekávání od šamponu.

Teď koukám, že můj příspěvek začíná být poněkud chaotický, takže shrnutí toho, co se tu snažím už dva příspěvky říct:
Nemůžu souhlasit s rozhodným "už na sebe nepatlejte chemický srágory, je to hnus".
Každý má jiné vlasy. Někomu vyhovuje mycí olej, někomu Logona, někomu Balea a někomu třeba ten proklínaný Fruktis. Podle mého názoru nemá smysl trvat na tom, že budu používat jen čistě přírodní kosmetiku, protože všechno ostatní je nebezpečné, i když mi nesedí a moje vlasy po ní vypadají jako zmoklá sláma. Koneckonců v porovnání s množstvím škodlivin, které člověk třeba dýchá a jí, mi připadá troška SLES nebo ALS jednou za týden akceptovatelná Smile

Každopádně je moc fajn, že ty jsi objevila něco, co ti vyhovuje Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jannajka
0-7
0-7


Založen: 12.2.2013
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2013 6:10 pm    Předmět: Citovat

No přesně! Napsala jsi to úplně přesně! Každému vyhovuje něco jiného a já jsem ráda, že mě naprosto vyhovuje přírodní kosmetika bez chemie, řídím se tímto i ve výběru jídla a jsem spokojená. Sice to stojí víc, ale co se dá dělat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vitana
41-80
41-80


Založen: 9.6.2009
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2013 8:39 am    Předmět: Citovat

Já jsem se teď k mycímu oleji zase pokorně vrátila. Je pravda, že ze začátku mi trvalo, než jsem se s ním skamarádila, ale teď nechápu jak to že se mi někdy nepovedlo umýt vlasy pořádně. Míchám trošku s vodou tak půl na půl, napěním. Nanesu na vlasy. Snažím se masírovat, ale ne konečky prstů, ale jako by celými dlaněmi. Cítím tak, jak se dělá pěna a ještě to příjemně uvolňuje svaly na hlavě. Wink
Jinak s tím, že jiné šampony vymývají barvu, tak to u mě platí. Ale přišlo mi, že mi hlavně vymývá vlastní barvu. Nevím jak to popsat, ale poslední dobou jsem měla vlasy světlejší než jindy a suché. Pak jsem zkusila ten mycí olej a vlasy mi jakoby zase ztmavly, ale ne mastnotou a jsou hydratované. Po nějaké době jsem barvila henou a barva se mi líbila. Ale protože pořád musím hledat něco lepšího, tak jsem vyzkoušela nový šampon, měsíc to bylo dobrý, ale pak se to začlo kazit. Barva byla zas nějaká divná, tak jsem na to plácla tu samou hennu, stejný postup a barva vyšla úplně jinak. Teď jsem si asi tak třikrát myla zase mycím olejem a vypadá to, že to bude dobrý.
Omlouvám se za zmatený popis, ale chtěla jsem to nějak vysvětlit. Je pravda, že já mám nějaký divný vlasy. Dřív jsem si taky myla čím jsem chtěla, ale poslední dobou vlasy vypadaly strašně i po chemii i po přírodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2013 6:24 pm    Předmět: Citovat

Vitana - jestli máš divný vlasy, tak já je mám taky, neboj. Wink Chutě mých vlasů se taky mění v čase, třeba mám období, kdy mi mycí olej celkem vyhovuje, a období, kdy si prostě nerozumíme. A tak to mám v podstatě se všema vlasomycíma věcma (od lávovky přes bylinky, vejcomedový domácí šampon, mytí kondišem nebo sodou, ajurvédský mýdla, mycí olej až po přírodní a polopřírodní šampony - skoro mám dojem, že neexistuje nic, co bych ještě nevyzkoušela a co by mi alespoň chvíli nesedlo (teda kromě echt chemickejch šamponů se silikonama, ty mi teda mohutně nesedly hned na první vyzkoušení). Takže to řeším tak, že ty věci různě střídám, podle toho, jakou mají vlasy zrovna náladu... Very Happy Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sipucat
0-7
0-7


Založen: 20.2.2013
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st únor 20, 2013 6:57 pm    Předmět: Vlasový mycí olej - Hádek Citovat

Ahoj, já jsem velmi spokojená s vlasovým mycím olejem od Hádka pro normální až mastné vlasy. Je zde jedno pravidlo: Vlasy se musí před nanesením oleje opravdu hodně dlouho proplachovat, aby vlas pořádně nabobtnal (třeba si namočím hlavu, mezi tím si oholím nohy Smile pak znovu namočím a pak teprve nanáším olej), promasíruji od kořínkům po konečky a postupně přidávám trošky teplé vody, aby se olej pěkně rosprostřel a pak teprve důkladně opláchnu. Vyhovuje mi to maximálně. Stačí umýt jenom 1x. Normálním šamponem myji na 2x. Jo a vlasy mám spíš mastnější ... Smile[color=darkred]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne listopad 29, 2015 12:45 pm    Předmět: Citovat

Mycí olej? O tom slyším poprvé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.