Kontakty na nedestruktivní kadeřnictví, kadeřnice
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 43, 44, 45  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Úprava a účesy dlouhých vlasů
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c6e487b4fb2e8fa6029ec69e737cf3b5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá září 08, 2006 6:02 pm    Předmět: Citovat

Ha, zase téma pro mne! Kadeřnictví - grrrr! Za léta zkušeností se "zastřihováním konečků" jsem dospěla k názoru, že nám dlouhovlasým kadeřnice ty vlasy prachobyčejně zavidějí! Běda, jak jim člověk vlasatý vleze do křesla. Není přece možné, že by si někdo pletl 2 cm s 15ti!!! A přitom je to pravidlem snad ve všech kadeřnictvích. Vážně mám dojem, že ty "tříchlupé" ženské, jak se jim dostanou normální vlasy do ruky, v duchu zezelenají závistí a mají příležitost se na těch vlasech trochu pomstít, jakmile se jim jejich majitelka dostala na chvíli do spárů, musí klidně sedět a nevidí, co s ní vzadu vyvádějí. Hlavně za to, že je samy nemají. Takové zásahy mi vždy zbrzdily růst aspoň o rok Sad . A jak si vychutnávají škubání a tahání vlasů přes kulatý kartáč pod žhavým fénem! Vždy jsem po takovém "účesu" děkovala Bohu, že mi vůbec na hlavě něco zbylo...Také jsem vyslechla za ty roky spoustu "dobrých" rad, jak by mi slušelo mikádo, jaká s tím musí být práce (haha!), jak by to chtělo krátké...
Návrat nahoru
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá září 08, 2006 6:19 pm    Předmět: Re: A jeSSStě jednou Citovat

Milovník napsal:
Jenomže do kadeřnictví se naše dlouhovlásky mohou vypravit i v případě, že třeba chtějí "jen" učesat. šikovný kadeřník/kadeřnice dokáže vytvořit nádherné účesy, drdoly, atd. právě z těch dlouhých vlasů, které má málokterá. Takovéhle profesionální úpravy doma všichni nezvládnou. A jsou společenské příležitost, které si to vysloveně žádají - koncert, divadlo, rodinná oslava, svatba...



Tak doufám, že už po mně žádné další šutry metat nebudete. Very Happy




Ale jo, nějaký šutřík by se ještě našel. Wink Mimísek měla při tvorbě toho drdolu asi výjimečné štěstí na kadeřnici.

Ony totiž ty drdoly a nádherné účesy jsou snad ještě nebezpečnější než ty moc ustřižené konečky. Jsou totiž zpravidla natupírované a silně prolakované, aby to vůbec na hlavě ten jeden večer vydrželo. Když si představím, že moje vlasy by někdo takhle "upravil", mohu jít druhý den rovnou pro strojek a dohola! Jednou jsem seděla asi tři hodiny před skleněnými dveřmi kadeřnického salónu. Česali tam nevěstu. Měla kratké mikádo malinko přes uši a cílem kadeřnice bylo vytvořit jí zezadu z vlasů směrem dovnitř zakroucené pramínky, které by vytvořily takové "pole bobků", pod které se upevní závoj. HODINU tupírovala a lakovala JEDEN zkušební pramínek!!!!Úplně ze mě tekl ledový pot, jako bych to cítila na vlastní hlavě. Hotového účesu jsem se za ty tři hodiny nedočkala...A to byl úplně jednoduchý, nebylo co smotávat, jen ohnout vlasy dovnitř.

Druhý případ: kamarádka se vdávala před dvěma měsíci. Má světlé vlasy asi po lopatky. Svatební účes byl krásný, ale - už na první pohled jsem viděla kilo laku a promelírovanou přední část. Trochu vysoká cena za jeden den.

A jak řeším takové akce já? Nosím vlasy rozpuštěné. A stejně vždy přitáhnou víc pohledů než tyto vyumělkované a už trochu okoukané drdoly, co mají ostatní Smile . Neumím si představit krásnější slavnostní účes než rozpuštěné vlasy s živou květinou...
Návrat nahoru
Johny
41-80
41-80


Založen: 28.4.2006
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: pá září 08, 2006 9:34 pm    Předmět: Re: A jeSSStě jednou Citovat

Fairy napsal:
Milovník napsal:
Jenomže do kadeřnictví se naše dlouhovlásky mohou vypravit i v případě, že třeba chtějí "jen" učesat. šikovný kadeřník/kadeřnice dokáže vytvořit nádherné účesy, drdoly, atd. právě z těch dlouhých vlasů, které má málokterá. Takovéhle profesionální úpravy doma všichni nezvládnou. A jsou společenské příležitost, které si to vysloveně žádají - koncert, divadlo, rodinná oslava, svatba...



Tak doufám, že už po mně žádné další šutry metat nebudete. Very Happy




Ale jo, nějaký šutřík by se ještě našel. Wink Mimísek měla při tvorbě toho drdolu asi výjimečné štěstí na kadeřnici.

Ony totiž ty drdoly a nádherné účesy jsou snad ještě nebezpečnější než ty moc ustřižené konečky. Jsou totiž zpravidla natupírované a silně prolakované, aby to vůbec na hlavě ten jeden večer vydrželo. Když si představím, že moje vlasy by někdo takhle "upravil", mohu jít druhý den rovnou pro strojek a dohola! Jednou jsem seděla asi tři hodiny před skleněnými dveřmi kadeřnického salónu. Česali tam nevěstu. Měla kratké mikádo malinko přes uši a cílem kadeřnice bylo vytvořit jí zezadu z vlasů směrem dovnitř zakroucené pramínky, které by vytvořily takové "pole bobků", pod které se upevní závoj. HODINU tupírovala a lakovala JEDEN zkušební pramínek!!!!Úplně ze mě tekl ledový pot, jako bych to cítila na vlastní hlavě. Hotového účesu jsem se za ty tři hodiny nedočkala...A to byl úplně jednoduchý, nebylo co smotávat, jen ohnout vlasy dovnitř.

Druhý případ: kamarádka se vdávala před dvěma měsíci. Má světlé vlasy asi po lopatky. Svatební účes byl krásný, ale - už na první pohled jsem viděla kilo laku a promelírovanou přední část. Trochu vysoká cena za jeden den.

A jak řeším takové akce já? Nosím vlasy rozpuštěné. A stejně vždy přitáhnou víc pohledů než tyto vyumělkované a už trochu okoukané drdoly, co mají ostatní Smile . Neumím si představit krásnější slavnostní účes než rozpuštěné vlasy s živou květinou...




To máš určitě pravdu, že rozpuštěné vlasy jsou nejkrásnější, ale nesmí třeba foukat vítr - u délky po kolena už je to opravdu znát Wink ..... a ty obdivné pohledy, to je mi velmi dobře známo. Pánové, ale i dámy si mohou oči vykoukat. Závidi snad?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: ne září 10, 2006 8:19 pm    Předmět: Stříhání Citovat

Když tak slyším nebo čtu zážitky z kadeřnictví, pokud jde např. o zastřihování konečků, tak mám pocit, že byste se, Vy naše dlouhovlásky, měly stříhat navzájem samy, pokud to náhodou neděláte samostatně a svépomocí. Zabránilo by to mnoha nenapravitelným škodám a velmi citlivě vnímaným tragédiím. Na rozdíl od kadeřnic byste přesně věděly, co je to zastřižení konečků.



Dlouhovlasá kamarádka mi jednou říkala, jak se sestrou šly ke kadeřnici na zastřižení konečků, které pak ale byly zkráceny o dobrých 30 cm... Sad Raději se po tomto zážitku stříhaly navzájem, ale sem tam se to také trošku nepovedlo - vznikl zub - tak se to zastřihlo ještě jednou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MIMISEK
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.8.2006
Příspěvky: 832

PříspěvekZaslal: ne září 10, 2006 8:34 pm    Předmět: Citovat

já mám sestřenici kadeřnici a ta mě naposledy ustčihla asi fakt tři milimetry Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: po září 11, 2006 9:57 am    Předmět: Citovat

MIMISEK napsal:
já mám sestřenici kadeřnici a ta mě naposledy ustčihla asi fakt tři milimetry Very Happy




A kde ten poklad bydlí? Shocked Unás v ČB asi ne, viď? Sad
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: po září 11, 2006 10:53 am    Předmět: Citovat

No, to fakt ne, kousek od Brna, ale je to jediná kadeřnice, co stříhá po milimetrech Laughing
Návrat nahoru
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: st září 20, 2006 10:15 pm    Předmět: Ostříhání Citovat

Tak jsem se vrátil z domova, kde mě v našem dříve okresním městě kadeřnice ostříhala za 45 Kč. A s dýškem nakonec za 50 Kč. No, nenechte se ostříhat, když je to tak levné. Ale dnes jsem se dozvěděl, že bych si měl se svými vlasy udělat něco lepšího, když je mám tak kvalitní - že by to chtělo lepší střih než podle kastrolu, nebo jak mi to bylo řečeno... Asi podle hrnce. Prostě nic extra. Ale mně to vyhovuje. A to ještě uvažuji, že si je nechám možná trochu zkrátit, nebo? v zahraničí, kam brzy pojedu, se ceny v kadeřnictví pohybují pro mě celkem vysoko, tak abych měl vystaráno... Ale faktem je, že se svými vlasy bych si mohl více vyhrát... A objektivně: V delších asi vypadám lépe, ale záleží na názoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt září 21, 2006 9:51 am    Předmět: Citovat

Většina mužů, kteří mají vlasy husté a kvalitní, vypadá mnohem lépe v dlouhých! To je přece jasné! Wink . Já bych nestříhala, ale v zahraničí naopak nechala růst Wink Ostříhat to po návratu můžeš vždycky. Tohle je skvělá příležitost zkusit délku Wink
Návrat nahoru
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: čt září 21, 2006 3:33 pm    Předmět: Komentář Citovat

Fairy napsal:
Většina mužů, kteří mají vlasy husté a kvalitní, vypadá mnohem lépe v dlouhých! To je přece jasné! Wink . Já bych nestříhala, ale v zahraničí naopak nechala růst Wink Ostříhat to po návratu můžeš vždycky. Tohle je skvělá příležitost zkusit délku Wink




Fairy, Arrow Děkuji, ale on je problém v tom, že já se v těch dlouhých vlasech necítím dobře... Proto obdivuji Vás, naše krásné dlouhovlásky. Já budu zkracovat i v zahraničí. A za chvíli se půjdu i oholit, nebo spíše zastřihnout svůj vous, protože mě začíná štvát i to strniště, co mám na tváři.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 43, 44, 45  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.