Věříte v minulé životy a další nadpřirozeno?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 43, 44, 45  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Za zrcadlem
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0dc9a9a05ff15a5ec56f820351cd94a6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2012 5:13 pm    Předmět: Citovat

Housenka napsal:
To já jsem zas tuhle hrozně sháněla od Foučkové Jsem a Já jsem. V knihovně na pořadník (něco jak píše Nicole) a v knihkupectví nikde nic, až mi jeden pan hodný knihkupec knížky objednal, vůbec nevím, jak se mu to podařilo, ale přišly mi a já jsem se radovala jak malá Smile

Ilono - určitě, stojí to za to.


Knížky od Foučkové mám z Aukra. Taky jsem z nich byla úplně vedle. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2012 6:49 pm    Předmět: Citovat

Zajímavé jsou taky Spřízněné duše od Richarda Webstera
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st říjen 03, 2012 9:23 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Zajímavé jsou taky Spřízněné duše od Richarda Webstera


Neznám, dávám na seznam. Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2012 7:30 pm    Předmět: Citovat

Četli jste někdo knihyTransformace vědomí (2 díly, ale ten první považuji za podstatně přínosnější, v tom druhém spoustě věcí nerozumím)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: út leden 01, 2013 2:03 pm    Předmět: Citovat

Kniha Okřídlený faraón od Joan Grant - když v roce 1938 vyšla, byl to jen zajímavý historický a mystický román z období Egypta 1. dynastie. Po mnoha letecha utorka řekla, že je to celé postavené na jejích zážitcích z minulého života. Zapisovala svoje regresní výlety a nakonec to vydala jako román. Nevím, nakolik je to pravda a nakolik fikce, každopádně knížka je hodně zajímavá Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sight
21-40
21-40


Založen: 18.4.2013
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: ne květen 12, 2013 8:05 am    Předmět: Citovat

Člověk vleze na forum o vlasech a co všechno jemu blízkých témat tu není, to je až k neuvěření.

Otázku reinkarnace, narozdíl od všech ostatních mysticko-okultních věcí, mám pořád nevyřešenou, a to i přes osobní zkušenost "blízkosti smrti" (v mém případě dlouhodobé koma). Mám pocit, že když jsem se probrala, cca půl roku mi bylo vše jasné, od té doby se mi magie a mystika stala životním stylem (nikoli profesionálním, mým osudem je být spíš šedou eminencí), přesto jsou věci o kterých nemohu říct, že je vím. Ale určitě už si "vzpomínám", čili věřím.

Ten tip na zmiňovanou knihu se mi líbí (kniha na začátku této stránky diskuze), uvítám klidně i další popř. recenze (jen vážné, žádný květinkově milující styl Twisted Evil ), příp. vlastní zkušenost, člověka se stejně nejasným názorem na život i lidi Wink
Poslední dobou reinkarnaci řeším dost vážně, nesouvisí s nějakým náboženským pohnutím ani snad s nemocí, ale právě proto, že to je jedna z mála věcí, kterou nemám zcela uzavřenou.
A ruku na srdce, obávám se, že pokud jsem měla něco naplnit, vlastní volbou jsem si zablokovala způsob toho naplnění a tak mě logicky zajímá možnost nápravy v dalším životě - a život (na Zemi) miluju, vím, že jako duch bych k němu lnout neměla, ale přes životní kotrmelce, rezerva k lidem a to by se mělo napravit a v tomto životě to už asi nestíhám (srdce k lidem jsem si svázala dost nedobytně, zdálo se mi to jako lepší varianta, než je postupně pozabíjet Twisted Evil).

Kromě toho, přes veškeré okultní "vím" - vím, že nic nevím (jistě); ale vládnu silou, která mě pomalu stráví, pokud ji nevydám a já jaksi nemám jak (chybí to podstatné a to je zase jen člověk a můj vztah k lidem je asi už nenapravitelný - leckerý temný vůdce by se styděl), záchrana tedy visí v budoucnosti po životě a možném okamžitém návratu zpět do života, s jakousi dětskou láskou k lidem, začít znovu, lépjeji a radostněji - jen by mě zajímalo, kolik životů už tohle provozuju Cool
_________________
Zenskost ma jmeno Henna, nosi dlouhe vlasy a voni po skorici.
Uzitecne rady ohledne michani a sedin + prehledna typova tabulka na konci clanku: http://www.oaoa.com.sg/Mix-Charts
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gore
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 27.3.2011
Příspěvky: 1010

PříspěvekZaslal: ne květen 12, 2013 9:21 am    Předmět: Citovat

Keď tak veľmi neznášaš ľudí, čo robíš na diskusnom fóre? Very Happy
Podľa mňa to u teba s tým vzťahom k ľuďom nebude tak "žhavé", ako si myslíš, že to je. Občas zahodiť predsudky a ísť s nejakými kamarátmi von, prípadne sa zoznámiť s novými ľuďmi, nie je zas tak na škodu Smile Dokážu ťa dosť posunúť, či už psychicky alebo duchovne.
S reinkarnáciou mám zvláštne skúsenosti, ale celkom jasné. V podobných veciach sa zvyknem riadiť intuíciou a tá nezlyháva. Tým chcem povedať, že sa mi stáva aj, že idem po svoboďáku a okolo mňa prichádza týpek, ktorého poznám "z minula", ale žiadnu konkrétnu spomienku nemám. Vlastne väčšinu ľudí, ktorých poznám teraz, už poznám dlho. Nemám si to ako overiť, ale ako hovorím, intuícia zatiaľ nezlyhala, takže nemám prečo...
A prečo myslíš, že si mala takú úlohu, akú si mala? Čo ak si to len myslíš a skutočnosť zistíš až na tej ceste? (neviem, či som to napísal pochopiteľne, snáď hej...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sight
21-40
21-40


Založen: 18.4.2013
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: ne květen 12, 2013 5:52 pm    Předmět: Citovat

A, tak Gore, ber to zase trošku s nadsázkou, já se v tom příspěvku docela usmívám. Very Happy
Lidi ráda nemám, budiž jako protiklad té kolektivní všelásky poslední doby. Jinak možná právě proto fora, pokud si chceš pokecat, nemusíš se přece s lidmi nutně stýkat osobně Wink Kromě toho mám prostě s přáteli a lidmi více negativních zkušeností, které mě sice, pravda, osvítily a někam posunuly, no ale šrámy zůstaly a přítel sotva jeden, dva, že Wink Nu a už jsem žena jaksi zralého věku, čili nepíšu od studentského psacího stolu a za tu dobu mám za sebou hodně zkušeností, abych v prostřední části svého života mohla vyslovit nějaký úsudek Twisted Evil
Vzpomínka na minulé životy je to jediné, co mi je prostě skryté, možná si k tomu musím najít (znovu) cestu, ví bůh. Pokud nám život něco skryje, mívá to svůj důvod Wink
Co se týče nějaké toho úkolu co sem nesplnila, to je prostě fakt, konstatování, není třeba mě chtít přesvědčit o opaku, byť to asi myslíš dobře, já si to neberu osobně Wink Na té cestě jsem, já od toho nesešla, i když sem mockrát chtěla, to je záležitost, která se na tebe jaksi lepí sama, ale ... právě ta lidská zkušenost nedovoluje splnit co mám, byť ta část, která je o samostatném konání, ta se mi daří, pochopitelně Wink
_________________
Zenskost ma jmeno Henna, nosi dlouhe vlasy a voni po skorici.
Uzitecne rady ohledne michani a sedin + prehledna typova tabulka na konci clanku: http://www.oaoa.com.sg/Mix-Charts
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gore
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 27.3.2011
Příspěvky: 1010

PříspěvekZaslal: ne květen 12, 2013 8:43 pm    Předmět: Citovat

Mne je jedno, akého veku si, dokonalý nie je nikto a z mojej skúsenosti s vekom prichádza skôr uzavretosť voči novým ideám (hlavne prichádzajúcich od mladších ľudí). Takže všetko má svoje plusy a mínusy Wink tvoje skúsenosti sú len tvoje, to znamená, že sa to tak nedeje každému, ja napríklad nemám okolo seba žiadnu kolektívnu všelásku, môj svet je toho takpovediac prostý, skôr v ľuďoch okolo mňa prevláda cynizmus.
Ja sám nie som zrovna nejaký pacifistický hipík, ale úsudok sa neodvážim vysloviť na adresu akejkoľvek podskupiny ľudí, nie to ešte na všetkých (až na pár výnimiek). To je generalizovanie najhrubšieho zrna. Pointa tohto príspevku je proste tá, že by si možno mala trošku otvoriť myseľ a pripustiť si do života niekoho nového - keď už pre nič iné, tak aspoň pre osobný rozvoj, ktorého nie je nikdy dosť (a tým "do života" myslím do svojej psychickej intimity, v rozumných medziach samozrejme, ale to je dosť zložitá a ťažká téma, neviem, či sa mi to tu chce rozoberať do podrobna - ale tak máš bohaté skúsenosti, tak snáď to pochopíš Wink ). A ak to mám podať ešte aj "ezotericky", možno si zaslepená nejakým neúspechom v tvojom živote a nevidíš, že to bol len akási "event", ktorý ťa mal niekam popostrčiť, lenže to by si si možno musela niekedy dať dole tie čierne okuliare Smile (hyperbolizuješ ty, tak aj ja - ale snáď chápeš).
Nechcem ťa poúčať, ja len ponúkam iný uhol pohľadu. Či ti to niečo dá, alebo nie, je len na tebe...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadako
321-600
321-600


Založen: 22.5.2010
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: ne květen 12, 2013 10:54 pm    Předmět: Citovat

citace:
Věříte v minulé životy a další nadpřirozeno?

Ne.

A celý koncept reinkarnace mi přijde jako naprosto nejdepresivnější a nejpříšernější odpověď na otázku "Jak bude po smrt".
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 43, 44, 45  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.