Rusko- minulost, současnost, budoucnost
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=943d7aa53cdbb474f5a9ab40073e8038Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2015 12:24 pm    Předmět: Rusko- minulost, současnost, budoucnost Citovat

edit danny: vyčleněno z tématu Migranti

MrS napsal:
Our news is not covering the migrant crisis, anymore. The main political parties and their annual conferences dominates our headlines. The bigger news story is the new rivalry between America and Russia as each is involved in the Syrian conflict. When WWIII begins, it won't be due to migrants flooding Europe. It will, most probably, be due to psychopathic Putin trying to rule the world.
Portos napsal:
Laughing Laughing Laughing
Wilwarin napsal:
Co je na tom tak strašně směšného? Z toho tvého příspěvku o bojovnících na Ukrajině jsem tedy pochopila, že jsi asi "proruský", což samozřejmě není nic špatného, každý ať má na politiku a světové dění svůj názor, od toho máme demokracii, ale mě třeba Putin taky znepokojuje a nevidím na tom nic zábavného Sad

1) Proruský, neproruský... mě zajímá pravda. A chápu, že na základě toho se můžu zdát být ,,proruský". (Čímž samozřejmě netvrdím, že jsem neomylný. Akorát některé věci prostě dávají smysl a zapadají do celkového kontextu.)

2) Co je na tom směšného? (Btw, nemyslel jsem směšného, ale vtipného... Ale on v tom nakonec tak velký rozdíl nebude...) To bude ten ,,psychopatický Putin snažící se o ovládnutí světa". Tohle fakt může napsat jen ten, co nikdy neviděl jediný rozhovor s Putinem a nemá snahu zajímat se o dění kolem sebe a hlavně nad ním aspoň trochu přemýšlet.


P.S.: Opravdu mám poslední dobou pocit, že určití lidé stojící za vytvářením informačního pole postupují podle logiky ,,podle sebe soudím tebe", nebo-li popíšeme naše cíle, touhy, pocity apod. a přisoudíme to Rusům a Putinovi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2015 4:05 pm    Předmět: Citovat

Portos napsal:
,,psychopatický Putin snažící se o ovládnutí světa"


Např by mě zajímalo, proč by chtěl ovládnout tak zadluženou Evropu s úžasnou nezaměstnaností Mr. Green[/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2015 5:54 pm    Předmět: Citovat

danny: Mám sto chutí zopakovat ty tři smajlíky. (Tentokrát opravdu ve smyslu ,,vtipný", ne ,,směšný".)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2015 6:08 pm    Předmět: Citovat

danny: Kdo vi, obcas i tak prizemni motivace jako dokazat si ze muj e-penis je vetsi nez ten od souseda dokazi pohnout svetem. Aneb proc byla studena valka atd .... imho vubec nejde o Evropu jako takovou ale o to, jak to vice a vice USA natrit. Ekonomicky, vojensky, teritorialne ... z meho pohledu se Rusko chova trochu jako by si potrebovalo kompenzovat nejaky komplex.

Samozrejme muzu se mylit, ale Rusko melo teritorialni a roztahovacne sklony skrz historii temer vzdy a i kdyz USA novodobe taky strka nos vsude, kam se da, nejsou tam jako primi dobyvatele za ucelem "pripojit" danou zemi k federaci. Ano, snazi se dosadit proamerickou vladu ale narozdil treba od Krymu neprohlasi "tak a ted ste soucasti USA, postavte se treba na hlavu" .... ve viru udalosti se na chudak Krym celkem zapomina coz je docela s podivem.

Na druhou stranu nesmime zapominat na tu "skrytou" stranu kazde kauzy, protoze porad vime jen to, co nam reknout media. A ty mohou (a nejspise jsou) zmanipulovany tou kterou frakci ... imho neexistuje medium ktere by bylo 100% neutralni a informovalo skutecne pravdive. Vzdycky jsou nejake informace "vypusteny" nebo "prekrouceny" a my jim to pak jak blbci zerem i s navijakama.

Proste nic neni cernobile a buhvi jak to ve skutecnosti je. Nazor mit sice muzeme ale pokud je zalozeny na "falesnych" nebo (zamerne) misinterpretovanych informacich, je otazkou, nakolik je oduvodneny a spravny.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2015 6:51 pm    Předmět: Citovat

Jitt - naprosto souhlasím.

Co se týče Ruska, jejich média...to je přímo komedie. Kamarádka, která je Ruska a teď tu pracuje nám popisuje, jak se tam předkládají informace a jak moc zkreslené je jejich povědomí o světě. Je mi z toho dost smutno.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2015 7:07 pm    Předmět: Citovat

Ruská média- jak co. Já je v rámci možností taky sleduji a ruku na srdce- ty naše nejsou o moc lepší.

Takže mrknu na naše a na ruské a potom si udělám obrázek jak to asi vypadá.

Je pravdou, že tam jede dost silná vlna patriotismu/nacionalismu, glorifikace armády, víry a dost hrajou i na slovanskou notu. Dále protěžují klasickou rodinu (tolik těhotných holek a mamin ve věku cca 23+ jsem nikde neviděl jak tam) a nešlo přehlédnout i vícečetné rodiny (3 a více prťat).

Každopádně to vypadá, že se tam mají asi dobře, všude stavějí nové silnice, sídliště a nákupní centra. V obchodech je vše co člověk potřebuje i když na předměstí jsou některý obchody chudší ve výběru zboží, ale vše potřebné člověk vždy koupil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2015 8:19 pm    Předmět: Citovat

danny: Ono je otazkou nakolik je to Potemkinova vesnice a nakolik je to realita. I kdyz tim samozrejme nechci rict ze cokoliv co se rika v Rusku je apriori lez ... ale staci se podivat kuprikladu na Severni Koreu. Tvrde srovnani pac tam jsou na tom jeste hur ale taky se "snazi vypadat" jako prosperujici a nezavisla, ekonomicky stastna zeme, ale uz se nikde nemluvi o lidech kteri stoji na opacne strane onoho spektra bohatych.

Cimz jsem chtela rict ... ve chvili kdy mas silnou vudci osobnost a vybudovany "kult", je lehky zmanipulovat lidi tak, aby ti sli na ruku. Coz si osobne myslim ze se prave Putinovi skvele povedlo a i kdyz Rusko obecne k nacionalismu a one "glorifikaci armady" melo i v historii blizko, to ze je tam tolik mladych a i vicecetnych mamin taky o necem svedci. Mozna "jina kultura" ale spis to na mne pusobi jako solidni vymejvani mozku ... ("kazda dobra ruska matka da sve zemi alespon tri deti!!" a podobny. Mozna to trochu prehanim, ale odnekud se tenhle trend ve svete plnem problemu s nizkou porodnosti (s vyjimou Afriky, Indie a muslimskych zemi) brat musi.)
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2015 8:36 pm    Předmět: Citovat

danny1691 napsal:
Ruská média- jak co. Já je v rámci možností taky sleduji a ruku na srdce- ty naše nejsou o moc lepší.

Takže mrknu na naše a na ruské a potom si udělám obrázek jak to asi vypadá.

Je pravdou, že tam jede dost silná vlna patriotismu/nacionalismu, glorifikace armády, víry a dost hrajou i na slovanskou notu. Dále protěžují klasickou rodinu (tolik těhotných holek a mamin ve věku cca 23+ jsem nikde neviděl jak tam) a nešlo přehlédnout i vícečetné rodiny (3 a více prťat).

Každopádně to vypadá, že se tam mají asi dobře, všude stavějí nové silnice, sídliště a nákupní centra. V obchodech je vše co člověk potřebuje i když na předměstí jsou některý obchody chudší ve výběru zboží, ale vše potřebné člověk vždy koupil.


Obchodní centra staví možná ve velkých městech, ale mimo ně na vesnicích jsou lidé mnohem chudší, než třeba u nás. Vesnické obchody zásobené nejsou skoro vůbec, většinou chybí základní suroviny.
Někteří starší obyvatelé z vesnic nikdy nebyli ve větším městě, protože nemají peníze na lístek a funguje zde spíše solidarita lidí, kteří je nenechají umřít hladem.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2015 9:37 pm    Předmět: Citovat

například v Pskově byla tržnice dost dobře zásobená. Luxusní bonbóny, maso, cigára, železářství- prostě vše.

Co si budeme nalhávat- v kolika vesnicích u nás je ještě obchod. Nebýt Coop, tak to stojí za prd.

Otázkou je, jak to myslíš s chudobou. Co stačí k pohodovému životu na vesnici tobě a někomu jinému. Já nemám auto, nemám tv, nejezdím každý rok na dovolenou, nechodím na jídlo do restaurací- čili jsem chudý?

Ono to naše "bohatství" je taky založené na dluzích. Stačí málo a už se vezeš do pekla exekucí.

No v moskevském metru byl leták tamějšího dopravního podniku. Pro řidiče MHD plat až 30 000 kč.

Jen na okraj- benzín 12kč/l, dva pirožky někde na ulici (v pohodě večeře) cca 26 kč, pivo taky, menu v burger kingu kolem 100kč (burger, hranole a 1/2l coly ne zalitého ledu). A dvě hodiny na lodi, plavba po řece Moskvě s večeří a posléze čajem za 440 kč. Metro 14kč. Toliko ceny v centru Moskvy.

Kolegův brácha pracuje v Moskvě, dělá na sebe a má cca 2 000 euro v přepočtu a strašně se směje ostatním bráchům co jsou v EU, že tohle tam nedají ani omylem. Jo a kolega je moldavec. Takže ještě z něj chci vytáhnout průměrný platy obyčejných lidí.

Jinak pokud vím, je podporováno zahrádkářství, prostě na okraji měst bylo vidět hodně zahrádek kde si každý pěstuje pro sebe, pak je tam spousty tržnic i několikapatrových. Jednu jsem omrkl v Lužnikách a bylo tam k mání vše. Akorát modelářský obchod byl tedy brutálně drahý.

Toliko moje postřehy z pobytu v Rusku a Bělorusku. Jelo se busem a celkem najeto 6 000 km.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2015 9:40 pm    Předmět: Citovat

jitt: jasně, každá dobrá ruská matka dá tři děti

Západní evropa: stárneme, máme málo dětí( co dělá stát pro rodiny s dětmi? Kde je nějaká podpora porodnosti?)

Ehm, nebylo by náhodou v EU potřeba cca 2,7 dítěte aby se to zastavilo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.