Rusko- minulost, současnost, budoucnost
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c57ff91cfd910f7a2395b22c5878d91aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2015 9:55 pm    Předmět: Citovat

danny1691 napsal:
například v Pskově.....

Možná tam, kam se dostanou turisté se žije dobře. Nevím, jak dlouho jsi tam byl, ale ona tam žije od narození. Chudobou myslím, že není neobvyklé, že na vesnicích nemají lidé na jídlo, oblečení, léky. Dost lidí nemá vodu nebo elektřinu.Tohle u nás tak časté zase není. I když tu důchodci nejsou bohatí, voda a elektřina je snad už všude i na vesnicích.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2015 10:14 pm    Předmět: Citovat

lol, popisuješ Rusko za vlády Jelcina. Situaci kterou přirovnávají k stavu po 2 sv. válce

jednoduchý- seber ranec a vyraž. Jak to udělala kámošova známá, vlakem až na Dálný východ. Tuhle cestu bych taky rád dal, ale momentálně není čas a prachy.

Jinak zapomínáš, že za vlády Putin/Medveděv se Rusko zbavilo dluhů, začalo platit a doplácet důchody, mzdy státním zaměstnancům a vlastně se to postavilo na nohy.

Nechci se Ruska zastávat, ale po dovolený jsem čelil dotazům- "mají tam silnice?" "Nebál jsi se, když se tam furt střílí?" a podobný pitomosti. Rusofobní kampaň tady slaví úspěch, když líčí Rusko jako zaostalé, mafií a zločinci ovládanou zem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2015 10:41 pm    Předmět: Citovat

Spolužák z katedry, který jel do Ruska na půlrok na Erasmus, bydlel v Moskvě a říkal, že jsou tam naprosto propastné rozdíly mezi bohatýma a chudýma. Stačí vyjet pár kilometrů za město a jste v úplně jiném prostředí.
Takže já bych to až tak nebrala, že se tam mají lidi líp jak tu. Jak kdo, jak kde, jak kdy...
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: so říjen 10, 2015 11:04 pm    Předmět: Citovat

a co je tedy chudý a bohatý? Mezi mnou a majitelem naší firmy je též propastný rozdíl.

Už mi to bude někdo definovat? Mimochodem pár km za město- co to je? U nás to znamenalo cca 70-100km. Žádné chudinské čtvrtě, žebráci nikde nic. A náš hotel byl cca 90 minut od centra metrem a jako že moskevské metro sviští trošku jinak než to v Praze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne říjen 11, 2015 12:06 am    Předmět: Citovat

danny: Ano, v Rusku jsem nikdy nebyla, nikoho odtamtud neznam a jako vetsina lidi zde (velmi pravdepodobne) soudim podle toho co "vim" (zamerne v uvozovkach, viz to co jsem psala o mediich predtim). Moje reakce je zalozena na tom jak na mne pusobil tvuj prispevek a informace v nem obsazene.

Ano, chapu ze v Evrope je upadajici demografie do budoucna velkym problemem a rozhodne to nepopiram.

Chudi a bohati jsou samozrejme vsude. Nekomu prijde jako chudoba plat 30k mesicne na ruku protoze je zvykly na trojnasobek, pro jineho je to ucinene bohatstvi.

Pro mne je hranice chudoby kdyz nemam na (slusne) jidlo, na strechu nad hlavou a lekarske osetreni, potazmo leky samotne. Coz se bohuzel cim dal casteji tyka ceskych duchodcu kuprikladu. Nebo lide kteri berou "minimalni mzdu" ... chci videt jak zaplati najem, jidlo a jeste jim zbyde na plombu od zubare (potazmo zubni pohotovost kuprikladu) kdyz berou necelych devet tisic mesicne. Tim spis pokud z toho jeste nekoho zivi (trebas deti).

Na druhou stranu je potreba zvazit kolik se bezne vydelava v te ktere oblasti a zda jsou ceny tomu primerene. My tu muzem slintat kolik euro pobiraji lidi v Nemecku a tise zavidet, ale uz nam nedochazi ze za vsechno plati mnohem vic jak my tady a proporcionalne se to vlastne nakonec vyrovna. Takze to, ze v Rusku stoji neco X korun, u nas Y a v Nemecku Z jeste neznamena, ze to v Nemecku musi byt apriori nejdrazsi v prepoctu na "bezny" plat.

Obecne ve velkych mestech je zivotni uroven vyssi nez ve mestech mensich ci na venkove, ale to je globalni problem, venkov se vylidnuje a stahuji se lidi do mest za potencialni praci.

Mozna to v Rusku skutecne vychytali a nasli reseni na problemy ktere suzuji Evropu globalne aniz by na tom byl nekdo bity, otazkou ale zustava, jakou cenu bychom za to museli zaplatit my ve zbytku Evropy? Stat se dalsi ruskou provincii jako Krym ... ?

Osobne se mi soucasna politika Ruska nelibi ale to muze byt zpusobeno informacemi ktere mam k dispozici. Neexistuje nic jako clovek bez nazoru, protoze kazdy nejaky nazor ma. At uz spatny nebo dobry, vzdycky se to odviji od (at uz pravdivych ci nikoliv) informaci ktere ma ten ktery clovek k dispozici a podle toho zaujme postoj. Mozna jsem jen dalsi obet medii ... ale to se z pozice "potencionalni obeti" soudi dost tezko. Skutecne pomery necham rada na posouzeni jinym.

P.S. Mozna rusofobni kampan bezi na plne obratky, ovsem Rusko samotne to zjevne nepali vzhledem k tomu jakym zpusobem jednalo s Krymem (ano, stalo ho opakuju dokola protoze je to priklad ze soucasnosti) a zrovna to byl jeden z impulzu ktery tu "rusofobii" jak rikas, rozdmychal a prilil ji radne palivo. Krom toho lidi tezko zapominaji na "rudou armadu" a jejich "osvobozeni" byt to asi bylo mensi zlo (nejsem historik a v te dobe jsem nezila, takze fakt nevim. Chybelo velice malo a misto rusu nas osvobodili americane a my sme mohli byt soucasti "zapadu" a ne zamceni za zeleznou oponou). Ve stinu techto (ne az tak davnych) udalosti se te rusofobii koneckoncu ani moc nedivim ... na druhou stranu je nutno zminit i pocinajici "germanofobii" vzhledem k migracnim postojum Merkelove ve vztahu s tim co "nemci" provadeli za druhe svetove ... holt si urcite narody nesou s sebou stigmata z minulosti a ty jen tak nemizi.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne říjen 11, 2015 1:18 am    Předmět: Citovat

Jitt: Jen tak namátkou - na komplexní reakci už nemám kapacitu:
Podívala ses na ,,Krym. Cesta domů"? Velmi zajímavé. Zkus jen trochu zauvažovat, jaké by byly důsledky, kdyby to byla víc pravda než propaganda (a jaké Putinovy motivy jsou pravděpodobnější).

Co se týče osvobození - v USA bylo hodně osobností, které se snažily tlačit na prezidenta, aby se vykašlal na demarkační linii a pomohl pražskému povstání. Nestalo se tak. Takže docela chápu, že to mnozí u nás brali jako zradu. Když k tomu připočtu celkovou proruskou náladu ve společnosti (podívejte se na nějaký dobový filmový týdeník), tak se nedivím, že komunisti pak prostě vyhráli volby. Ale nějak nechápu, proč by to měla být chyba Rusů nebo Rudé armády...

A ta germanofobie? Vždyť i v médiích tzv. hlavního proudu se sem tam vyskytne článek/reportáž, že i sami Němci se začínají bouřit. Tak nějak nechápu, proč bysme kvůli Merkelové měli odsuzovat všechny Němce. (A propos Merkelová - vzhledem k tomu, mezi jakými mlýnskými kameny musí fungovat, si často nevede úplně nejhůř.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: ne říjen 11, 2015 7:40 am    Předmět: Citovat

K té porodnosti... Co dělají naši polutici, aby se zvedla? Mimo bezbřehého přijímání cizinců??? U nás nevenou každý rok do školky skoro dvě třetiny! přihlášených dětí. A která žena po RD má takovej plat, aby di rodina mohla dovolit dávat za školku 11-15 tisíc měsíčně? Nemluvě o tom, že lékové formy v sirupech a kapkách pojišťovny téměř nehradí atd... Takže atb 200kč na týden plus sirupy ba teplotu další tři stovky... a to mluvím o jednom dítěti. Nedpvedu si představit, že máme víc dětí. A to běžně potkávám rodiny i se čtyřma dětma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne říjen 11, 2015 10:04 am    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
Spolužák z katedry, který jel do Ruska na půlrok na Erasmus, bydlel v Moskvě a říkal, že jsou tam naprosto propastné rozdíly mezi bohatýma a chudýma. Stačí vyjet pár kilometrů za město a jste v úplně jiném prostředí.
Takže já bych to až tak nebrala, že se tam mají lidi líp jak tu. Jak kdo, jak kde, jak kdy...


Mám stejné informace, jsou tam velké socialní rozdíly. Venkov je v některých oblastech na tom hodně špatně.

Čím to,že tolik ruských představitelů tak úspěšně buduje kult osobností ( krom těch staříků z 80.let minulého století) ?
Asi bude ještě nějaký rok trvat,než se v Rusku objeví prezident,nezatížený komunismem, členstvím a praktikami z KGB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: ne říjen 11, 2015 11:23 am    Předmět: Citovat

Jo, Rusko, krásná to zem, kde včera znamená zítra. A taky na Sibiři prej rozdojili kozla... Bohajeho, padesátková naivní propaganda už i tady? Rolling Eyes (chybí mi smajlík mlátící hlavou o zeď).
Soudruzi, s odpovědí se neobtěžujte, podobných mám dost i na jiných fórech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: ne říjen 11, 2015 1:37 pm    Předmět: Citovat

Jitt: taky souhlas. Bohužel nikým nevolené neziskovky mají větší moc a páky na politiku než volení zástupci. Ovšem další věc je, jestli za tou migrací nestojí tzv. dovoz voličů.

Jak asi dopadnou volby v Polsku a Německu po těch malérech s imigranty? Zvláště to Německo mě zajímá (které vede soudružka svazačka Merkel). Další levicovej šmejd co údajně na to rejžuje je Hollande. Další levičák.

Takže speciálně pro @Klarusa. Ty svoje soudruhy hlavně hledej na západ od našich hranic. Bohužel generace let šedesátých nechutně koketovala s myšlenkou komunismu(+terorismu) a nyní tam vládnou.

Dále v Rusku jsou komunisti v opozici a rozhodně Putina nemají v lásce, protože oživuje ducha carského Ruska. Pokud tvoje optika zabředla v letech padesátých tak se fakt nemáme o čem bavit.

Ještě na okraj- oslovení soudruh se v Rusku používá asi jako české "pane". Ruština má slovo "pan čili господин" ale není v oslovení rovného s rovným. Vždy se tak oslovuje osoba nadřazená. Tak mi to bylo vysvětleno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.