Rusko- minulost, současnost, budoucnost
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4a8493ff512c6968e9bf6ed99ad1ffc8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne říjen 11, 2015 3:50 pm    Předmět: Citovat

A v tom úplně jiném, novém, lepším Rusku v součastnosti vznikne oficiálně takovýto dokument http://zpravy.idnes.cz/v-praze-se-chystal-prevrat-tvrdi-ruska-televize-o-srpnu-1968-pao-/zahranicni.aspx?c=A150529_092323_zahranicni_vez .
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: ne říjen 11, 2015 5:01 pm    Předmět: Citovat

Jo, viděl jsem a bylo to divný. Jenže teď ho nemůžu najít. Jinak v muzeích v Rusku nebyla zmínka o roce 1968. Ovšem ani v Polsku (tam nebyl ani ťuk o třech invazích k nám ve 20. století)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2015 11:13 am    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
A v tom úplně jiném, novém, lepším Rusku v součastnosti vznikne oficiálně takovýto dokument http://zpravy.idnes.cz/v-praze-se-chystal-prevrat-tvrdi-ruska-televize-o-srpnu-1968-pao-/zahranicni.aspx?c=A150529_092323_zahranicni_vez .


Já myslím, že je to úplně marné, kdo nechce vidět, neuvidí. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2015 11:15 am    Předmět: Citovat

danny1691 napsal:
Jitt: taky souhlas. Bohužel nikým nevolené neziskovky mají větší moc a páky na politiku než volení zástupci. Ovšem další věc je, jestli za tou migrací nestojí tzv. dovoz voličů.

Jak asi dopadnou volby v Polsku a Německu po těch malérech s imigranty? Zvláště to Německo mě zajímá (které vede soudružka svazačka Merkel). Další levicovej šmejd co údajně na to rejžuje je Hollande. Další levičák.

Takže speciálně pro @Klarusa. Ty svoje soudruhy hlavně hledej na západ od našich hranic. Bohužel generace let šedesátých nechutně koketovala s myšlenkou komunismu(+terorismu) a nyní tam vládnou.

Dále v Rusku jsou komunisti v opozici a rozhodně Putina nemají v lásce, protože oživuje ducha carského Ruska. Pokud tvoje optika zabředla v letech padesátých tak se fakt nemáme o čem bavit.

Ještě na okraj- oslovení soudruh se v Rusku používá asi jako české "pane". Ruština má slovo "pan čili господин" ale není v oslovení rovného s rovným. Vždy se tak oslovuje osoba nadřazená. Tak mi to bylo vysvětleno.


Předpokládám, že je úplně zřejmé, v jakém kontextu je dané oslovení použito - aneb pořád ještě bych řekla, že jsme v Česku a pohybujeme se v ČESKÉM kulturním prostředí, tudíž tahat do toho oslovovací zvyklosti z Ruska mi přijde dost mimo mísu. Zbytek ani nekomentuji. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2015 2:19 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Bonemína napsal:
A v tom úplně jiném, novém, lepším Rusku v součastnosti vznikne oficiálně takovýto dokument http://zpravy.idnes.cz/v-praze-se-chystal-prevrat-tvrdi-ruska-televize-o-srpnu-1968-pao-/zahranicni.aspx?c=A150529_092323_zahranicni_vez .


Já myslím, že je to úplně marné, kdo nechce vidět, neuvidí. Wink

Takže Putin má v Rusku všechno pod palcem a když tam vznikne takovýhle dokument, tak to muselo být na přímý Putinův popud, že jo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2015 9:46 am    Předmět: Citovat

Portos napsal:
Klarusa napsal:
Bonemína napsal:
A v tom úplně jiném, novém, lepším Rusku v součastnosti vznikne oficiálně takovýto dokument http://zpravy.idnes.cz/v-praze-se-chystal-prevrat-tvrdi-ruska-televize-o-srpnu-1968-pao-/zahranicni.aspx?c=A150529_092323_zahranicni_vez .


Já myslím, že je to úplně marné, kdo nechce vidět, neuvidí. Wink

Takže Putin má v Rusku všechno pod palcem a když tam vznikne takovýhle dokument, tak to muselo být na přímý Putinův popud, že jo?


A to tu někdo tvrdí?
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2015 11:02 pm    Předmět: Citovat

No, ta Klarusina poznámka tak vyznívá. Ale možná jsem vůbec nepochopil, co tím chtěl básník říci...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt říjen 15, 2015 7:05 am    Předmět: Citovat

Portos: Mozna slo spise o argument typu "v Rusku ktere je tak moderni a v lecscem by mu Evropa mohla zavidet v soucasnosti vznikaji takove "radobyhistoricke dokumenty" ... "

Jestli v tom Putin prsty ma nebo ne o to vubec nejde, samozrejme i tam ve vnitrnich strukturach zuri mocenske boje, tim jsem si celkem jista (se staci podivat na nas skvely parlament a jak se u koryta strida za poslednich 25 let Klaus se Zemanem a jejich ocasky ... eh, pardon, politicke strany) jde spise o to jak se cela ta zeme prezentuje navenek at uz ji tak prezentuje kdokoliv.

Tezko se ovsem veri ze by o tomhle pocinu nevedela vladnouci frakce a tim padem ho neschvalila (ono i mlceni je souhlas, zejo, a i pokud by to nebylo delano na "primou objednavku", tak vyse zminenym mlcenim to vladnouci strana prijala a souhlasi s tim, i kdyz ji to v ocich sveta zjevne moc nepomaha).

Zrovna u Ruska bych tak nejak ocekavala bourlive vyjadreni/akce proti tvurcum, pokud by tento dokument jakkoliv narusoval dlouhodobe propagacni plany (a tim ted nemyslim jen tu takzvanou propagandu ale proste jak chce vladnouci strana obecne Rusko prezentovat svetu).

Trochu mi to prijde jako kdyby v Nemecku nejaky sasek vydal dokument ktery by prohlasoval ze okupace byla vlastne v poradku a ty zeme si samy Nemeckou risi pozvaly aby "byly chraneny" a ze to vlastne cele bylo v poradku a zadna valka nebyla ... co by se asi delo? Zustalo by Nemecko jako zeme zticha, nebo by se od takove saskarny rychle distancovalo, aby to neposkodilo statni image pred celym svetem? Nebo by vydalo oficialni prohlaseni, ze se od daneho (a v tu chvili jiz velice diskutovaneho) "dokumentu" distancuje a zastava k nemu to a to stanovisko?

Ano, zijem ve svete svobodneho projevu, ale i ten ma sve hranice. Na druhou stranu koho zajima nejaky cesky flek na mape pres ktery kdysi vedla demarkacni linie Laughing
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt říjen 15, 2015 7:37 am    Předmět: Citovat

Co já vím, tak po tom dokumentu se řešilo, že i z ruské strany zaznělo, že to nebylo zrovna nejvhodnější. Nebo se minimálně připomnělo, kolikrát se ruští představitelé včetně Putina za okupaci omluvili a prohlásili jí za nešťastnou. (Už si to přesně nepamatuju.)
Ono totiž jedna věc je, jak se prezentuje Rusko, a druhá věc je, co z toho se dostane do našich médií...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt říjen 15, 2015 7:53 am    Předmět: Citovat

Portos napsal:
No, ta Klarusina poznámka tak vyznívá. Ale možná jsem vůbec nepochopil, co tím chtěl básník říci...


Jo, nepochopil... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.