Přeschlé konečky
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=70a1757f5079a8c93d504ffbb882c926Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Agneszka
0-7
0-7


Založen: 5.11.2015
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2015 7:24 pm    Předmět: Přeschlé konečky Citovat

Ahoj, já jsem Anežka.

Tohle fórum už pročítám dobré 4 roky a čerpám tady mnoho inspirací a mouder jak na dlouhé vlasy. Ale až teď mě napadlo se registrovat.

Můj sen jsou vlasy do pasu. Pokouším se o ně již přes 10 let, ale nějak se nedaří, mám je velmi jemné, řídké, hodně suché a lámavé. Nebudu lhát v pubertě zažily fakt teror. A nikdy jsem se nedostala dál než na lopatky. Během snažení jsem se dostala na barvení jen hennou, používání olejů a olejových masek, zastříhávání konečků a prostříhávání těch poškozených vlasů. Nabrala jsem 10kg po baštění pangaminu, Biosilu, křemíku, zinku a dalších přípravcích podporujících růst. Kvalita se trochu zlepšila, ale délka pořád nic. Prostě na lopatkách schnou a lámou se.

Od 1. 11 jsem přešla na poslední metodu, kterou jsem ještě nezkoušela a to zbavit se veškeré chemie. Takže jsem si vlasy začala mýt 2x týdne šampónem ze žloudků, tmavé pšeničné mouky a kávy. 1x týdně plánuju výživnější masku s pivem, kávou, medem a olejem. Vlasy mám v copu nebo drdolu a konečky máčím v oleji (dřív jsem je jen trochu promastila, ale to byly hned zase suché). Používám 100% bio arganový olej, občas konopný, nebo pupalkový. Stejně ale i když to nechám volně jen v culíku, nebo je zavážu do lehkého drdolu, stejně do půl hodiny "vyschnou". Pročešu je tedy kančákem a za půl hodiny jsou zase suché. Nevíte, co s tím? Kamarádka doporučovala mandlový olej. Myslíte, že to pomůže? Mám strach, že když ty vyschlé 3cm ustříhnu, že stejně budou poslední 3 cm schnout takhle moc. Nad těmi suchými konečky už jsou vlasy parádní... Nemáte radu, jak na takhle brutální vysychání?

Děkuju za jakoukoli radu a omlouvám se za ten sloh Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2015 8:24 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, vitaj na DV Smile

na suché vlasy všeobecne platí, že treba hydratovať a hydratovať - veľmi dobré ohlasy má biely jogurt, stačí ho napatlať na vlasy a nechať pôsobiť minimálne na hodinu-dve, ale kľudne aj cez noc

ako hydratovať vlasy sa rozoberá trebárs tu, tak možno nájdeš nejaké zaujímavé tipy http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=5012&postdays=0&postorder=asc&start=0
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: pá listopad 06, 2015 9:20 pm    Předmět: Citovat

Jenom dodám, že mně dost pomáhá mytí kondicionérem nebo jogurtovým šamponem (http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=7405&postdays=0&postorder=asc&start=0).
Taky se tu jednou řešilo, že olej vlastně dělá na vlasech vrstvu, která brání pronikání (či unikání) vlhkosti. Olej je tedy třeba dávat na mokré vlasy (takže tu vlhkost ve vlasu ,,zamkne"), jinak sám taky může vysušovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so listopad 07, 2015 9:00 am    Předmět: Citovat

Mně třeba řada olejů taky poměrně vysušuje, daleko víc se mi osvědčilo dávat na konečky a dýlky trochu nějakýho přírodního kondicionéru nebo masky (do který někdy kapku nějakýho oleje přidám) a nechám vsáknout. A když je to mezi mytím potřeba, tak ještě zopáknu. Na vlasy do pasu dávám tak velikost hrášku až lískovýho ořechu (podle hutnosti kondiše či masky) - ale já mám sušší i dýlky, nejenom konečky, tobě by možná stačilo míň a častěji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: so listopad 07, 2015 9:44 am    Předmět: Citovat

Já jsem zkoušla asi 5 olejů, ale nejlépe se mi osvědčilo NEOPLACHOVACÍ mléko od Baley. Občas do něj kápnu i trošku jojobového oleje.
http://www.omlazeni.cz/shared_files/uploaded_new/33/338433/2712221_1_bazar.jpg
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: so listopad 07, 2015 7:01 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Titanií. Co nepoužívám oleje, nevím, co jsou suché vlasy. Používám balzámy třeba s ovesným mlékem, zlatým prosem atd a nemůžu si to vynachválit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Agneszka
0-7
0-7


Založen: 5.11.2015
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so listopad 07, 2015 9:08 pm    Předmět: Děkuji Citovat

Všem vám moc děkuji za rady. Olej jsem dávala do vlhkých vlasů. Tak zkusím ty přírodní masky a jogurtové zábaly. A prolistuju ještě ty odkazy Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2015 6:24 am    Předmět: Citovat

Tak držím palce! Já oleje taky dávala do mokrejch/vlhkejch vlasů (teprve pak jsem ze zoufalství vyzkoušela i do suchejch), a výsledek byly pořád sušší vlasy. Prostě někomu oleje nesednou, no (a mám podezření, že u jemnovlásek s choulostivejma vlasama se to děje celkem často). Asi nejlepší byl avokádovej olej, ale i ten má na mě lepší účinky, když si jednu až dvě kapky přidám k nějakýkmu tomu balzámu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2015 5:46 pm    Předmět: Citovat

Koukala jsem na profil. Doufám, že ty dva biosily a pangamin nebereš dohromady...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Agneszka
0-7
0-7


Založen: 5.11.2015
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2015 10:27 pm    Předmět: Citovat

V jeden den ne. Střídám je. Proč?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.