Re: Anketa ,,Jaképak máte nejradši vánoční cukroví?"
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9dd4066f5f19472a3e5679212ef98024Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2015 2:24 pm    Předmět: Re: Anketa ,,Jaképak máte nejradši vánoční cukroví?" Citovat

Takový blbý dotaz: Co jsou rumové koule? Máme v rodině 2 úplně jiné recepty a oba by se pod ten pojem schovaly.
(Jedno je mám pocit tuk, kakao, kokos, rum a možná ještě něco. Moc to nemusím, dlouho se to nedělalo, tak už ani nevím, jak se to přesně dělá.
A druhé jsou ožralé rozinky nebo-li čertovy kuličky - rozinky naložené v rumu a k tomu ořechy, cukr, čokoláda. Jedno z nejlepších, co děláme.)

Jinak jestli je tím myšleno tohle: http://recepty.vareni.cz/rumove-kulicky-v-kokosu/, tak si stojím za svou odpovědí - nejlepší je syrové těsto na vánočku. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2015 3:06 pm    Předmět: Citovat

Ja hlasuju pro to z receptu Very Happy A v ankete mi chybi "beru vse" Laughing Twisted Evil
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2015 4:04 pm    Předmět: Citovat

Portos, jo, to je ono. U vás doma se to nedělá? Já měla pocit, že minimálně rumové kuličky a linecké/rohlíčky se dělají v každé rodině.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tonda
161-320
161-320


Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2015 4:08 pm    Předmět: Citovat

My děláme rumové koule, ale nejvíc pracny a džemová slepovaná kolečka, i když do nich dáváme většinou obyčejnou marmeládu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2015 5:01 pm    Předmět: Citovat

Já mám úplně nejradši perníčky, to bych se mohla po nich umlátit Laughing Pak kokosky, vosí hnízda a celkem můžu ještě linecký polomáčený. Letos budu asi dělat rozhodně perníčky a bounty koule, pak zkusím asi ty kokosky, případně nějaký ovocký koule v čokoládě nebo kokosu. No ještě uvidím Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2015 5:26 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
Portos, jo, to je ono. U vás doma se to nedělá? Já měla pocit, že minimálně rumové kuličky a linecké/rohlíčky se dělají v každé rodině.


Linecké neděláme. A rumové kuličky dělám z mandlí, piškotů, másla, cukru, kakaa a obalím kokosem. Já teda vždycky když už dělám cukroví, ve kterém mají být oříšky, tak dávám mandle...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2015 5:57 pm    Předmět: Citovat

U nás se rumové kuličky taky nedělajím nic si z toho nedělej Very Happy Já letos asi nebudu péct vůbec, já ani přítel to moc nemusíme a něco nám stejně asi bude doneseno rodiči/babičkami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2015 7:59 pm    Předmět: Citovat

my tiež nerobievame to drobné pečivo, jedinú výnimku majú linecké - kedysi sa robievali kokosové guľky bez rumu, ale tie nikto veľmi nechcel a vždy sa zjedli až vtedy, keď už nebolo nič iné...
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2015 9:17 pm    Předmět: Citovat

Ehm, mám problém, dělám asi dvacet druhů. Každý rok ty nejoblíbenější a k tomu něco co mě nadchne z nových receptů.

Co miluju já, jsou rohlíčky z ořechů a citronové slepovačky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2015 9:30 am    Předmět: Citovat

Rumové kuličky si pamatuji z dětství, miloval je taťka, ale nedělám je - zkoušela jsem a neměly moc úspěch. Osobně mám nejraději linecké, manžel se na ně taky naučil (chutná mu prý jen to moje... no, aspoň to tvrdí a linecké mizí velice rychle Very Happy ). Co mě mrzí, tak kvůli mužově alergii dělám všechno cukroví bezořechové. U rohlíčků mi to nevadí, ale ostatní druhy mi bez ořechů nechutnají, tak se s nimi už ani neobtěžuji a vděčně přijímám vzorky "pravého" cukroví od návštěv, u známých atd. Tak po třetím adventu se s mužem u nějakého filmu vrhneme na tvorbu vosích hnízd, na čtvrtý advent na rafaelo kuličky a krom vanilkových rohlíčků a lineckých to bude pravděpodobně všechno Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.