Re: Anketa ,,Jaképak máte nejradši vánoční cukroví?"
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3e99888708c863b6c8cc8d7708e035d7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 5:06 pm    Předmět: Citovat

No moment, rumové koule jako těsto na vosí hnízda je něco úplně jiného, než ten recept, co mi vyplivl Google (a který tu dost lidí odsouhlasilo jako správný recept na rumové koule). Těsto na vosí hnízda (a vosí hnízda obecně) je právě taky jedno z nejoblíbenějších.
Jinak wensdy - na reflux mi právě připadá lepší ovoce v troše alkoholu (což může být i víno; příp. se to dá nahradit vodou, kafem nebo něčím jiným), než spousty cukru s alkoholem. Jak říkám, těsto na vosí hnízda je o něčem úplně jiném...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 7:26 pm    Předmět: Citovat

Portos: tuším někde vzadu jsem psala, že to tak nedělám. To z odkazu bych fakt nejedla. Ale hlavně, že se to nakonec vyjasnilo Wink Jinak jsem vypozorovala, že každému dráždí reflux něco jiného. Já nemůžu alkohol, mrkev, jablka a hodně, hodně tučná jídla. Jinak se můžu klidně i přejíst Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 8:07 pm    Předmět: Citovat

Rumové koule jsou pro mě těsto ze všech surovin, které se nespotřebovaly na "řádné" cukroví. Rozmixovat, smíchat a rumem doladit konzistenci, aby se z toho dobře modelovalo. Recept je pro sraby Very Happy
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 9:04 pm    Předmět: Citovat

Souhlas s Bone, spotrebovat se ma vsechno a co se tak uplne nepovedlo je treba navic "reworkovat" jak prohlasil loni tata nad kamennyma susenkama Laughing A jake z nich bylo po rozmaceni v rumu krasne pojivo Twisted Evil

U nas jede globalne vse co je sladke a da se sezrat, kolikrat i pred Vanoci a jeste v nehotovem stavu. Nejsme rasisti, berem jak kakaovy tak bezkakaovy ... Laughing Vcetne pernicku Laughing
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 9:21 pm    Předmět: Citovat

Já téměř nepeču. Takže není z čeho. Minulý rok jsem dělsla jenom vosí hnízda a kuličky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2015 10:01 pm    Předmět: Citovat

Já nepeču, bo se bojím té trouby, co je ve sporáku. A fertyk. Twisted Evil Laughing Laughing
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidonie
ADMIN


Založen: 3.1.2008
Příspěvky: 4131

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2015 10:23 am    Předmět: Citovat

Rumové koule se u nás nevyrábí. U nás vedou perníky, závorky, sádlové bochánky a vosí hnízda od Klarusy Smile
Doma se dělávaly úlky z ořechového těsta a ty mi nikdy tak nechutnaly. Ale já nemusím ořechy, tak to byl hlavní důvod. Bavil mě na tom leda tak ten systém výroby - natlouct ořechy v hmoždíři a pak to vyklepávání z té zpropadené formy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2015 11:39 am    Předmět: Citovat

Já najíždím letos na bezlepkové recepty. Loni jsem nějaké prubla a děcka pak nejedla normální cukroví. Tak osvědčené loňské recepty bez lepku zopakuju a pro rozšíření repertoáru jsem si něco pohledala na netu, tak uvidím, jak to dopadne. Normální cukroví stejně dostanem v rámci výměny s širší rodinou...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2015 5:16 pm    Předmět: Citovat

Tak já asi ze všeho nejvíc mám ráda klasiku...linecké a potom rumové koule (z těsta na vosí hnízda, plněné višní v rumu a obalené v sekaných ořechách). Syrové těsto bych asi nepozřela, nevím proč, ale mám tomu odpor. Jako pracuju s ním v pohodě, ale prostě dát ho do pusy syrové...brrr Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2015 7:56 pm    Předmět: Citovat

Náhodou, roztrhané buchty se nejlíp řešily sežráním za syrova. Nějak bych jinak nevěděl, co s tím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.