Závisť/neprajnosť z rodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=83eae2c762cc4b755d7d978bb29f00c0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nasa
8-20
8-20


Založen: 28.10.2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2015 4:55 pm    Předmět: Závisť/neprajnosť z rodiny Citovat

Ahoj. Možno niesom jedinä ale tiež sa vám stáva že niekto z vašej rodiny má niečo proti vaším vlasom?
V poslednej dobe sú to len negatívne komentáre typu: Prečo si to nevifénuješ/neožehlíš.Zmy sa,máš mastné vlasy.. Ostrihaj sa. Nemajú žiadny tvar.
Vždy som si myslela že práve rodina ťa bude vždy podporovať,bohužiaľ je to asi naopak..
Zišla by sa mi nejaká podpora.. A myslím že aj vám..
Vopred ďakujem za reakcie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2015 6:10 pm    Předmět: Citovat

Nasa: Vitej na DV a doufam, ze se ti u nas bude libit a najdes zde tipy ktere ti pomohou odpor rodiny prekonat Smile

Ono to tak bohuzel casto je, pro spoustu lidi jsou vlasy do puli zad uz "prilis dlouhe" a nedej boze kdyz je ma nekdo pod zadek ... stale zde existuje ten predsudek ze aby clovek "mohl" mit dlouhe vlasy, musi to byt deka ktera ve vysledku da cop silny jako zapesti po cele delce.

Osobne se mi osvedcilo stat si za svym "mne se to takhle libi" pripade nosit culik a pripadne (zejmena ze zacatku) nejaky drdol ktery tu delku skryje ...

Na druhou stranu, pokud mas poslednich 10 cisel delky ala tri vlasy Deda Vseveda, taky to neni uplne dobre. Hnat delku za kazdou cenu skutecne vyznam nema a tak dvakrat do roka sestrihout spodek vubec neni na skodu, zejmena pokud odrustas nejaky konkretni strih, aby se vlasy srovnaly.

Spouste lidi jsou trnem v oku vlasy rozpustene a budou ti tvrdit az za hrob, ze je mas mastne a skarede a fuj, i kdyby sis je prave umyla, protoze pri delsich pramenech ten objem u hlavy proste neni lvi; i vlasy odporuji fyzikalnim zakonum.

Zehleni ponechavam bez komentare, to je vlasovrazda, co do fenovani ... jako dlouholety odpurce ted nedam na fen dopustit ALE! fenuju jen studenym/vlaznym vzduchem a nikdy ne 100% do sucha. Na to ze jsem z fenovani mela vlasy vzdycky jako slamu si pomerne chrochtaji a to nemam zadnou specialni iontovou masinu Smile Takze pokud to i sama citis ze bys fenovat potrebovala, smele do toho ale je treba pouzivat mozek.

Zaverem ... oni si casem zvyknou Laughing Nic jineho jim nezbude, ale skutecne necekej ze te budou (alespon ze zacatku) chvalit, spise opacne. Na druhou stranu ... nechavas si vlasy narust pro ne, nebo pro sebe? Razz Tak co jim je do toho, hlavne ze z toho budes mit radost ty. A pokud to nedelas proto, aby te ostatni chvalili kudy chodis ... tak z vlasku urcite budes mit radost tak jako tak.

Nektere veci stoji za to tvrde obhajovat Smile

P.S: Mrkni do Top Tematu o reakcich lidi na vlasy; mozna te to inspiruje k nejakemu reseni ci (snesitelnym) kompromisum Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nasa
8-20
8-20


Založen: 28.10.2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2015 7:34 pm    Předmět: Citovat

Ja viem Very Happy ale aj tak sa to nedá počúvať každý deň..
Vlasom venujem maximálnu starostlivosť.. Lenže to proste nikdo asi nepochopí. Veď ani nijak neprovokujem vlasami Very Happy väčšinou ich mám v štipci alebo gumičke.. Takže o čom..
Lenže keď niekto niečo o vlasoch hovorí tak je to len brat,mama,krstná.. To je zaujímavé že nikomu inému to nevadí.. Vlasy mám teraz asi do pol lopatiek.. Čiže dosť krátke, ale počítam že do leta by mohli byť aspoň pod prsia.. To zas bude.. Very Happy ach Very Happy Ale už som si zvykla.. Very Happy Ako, mňa mama podporovala keď som si ich ešte dávnejšie nechala rásť.. Ale krstná vždy vymýšľala že nech mi to nejako ostrihá.. Takže asi tak tu niet o čom.. Ale už si konce strihám sama (v auguste som mala vlasy do typu- V. . Zas krstnin nápad.. Lebo som si vtedy chcela dať na konce farebné tužidlo.. Lenže mi tvrdila že to musí ostrihať.. Samozrejme som sa na to dala pretože som nevedela že mi predné vlasy zas ostrihá tesne pod krk.. Už nikdy viac!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2015 8:03 pm    Předmět: Citovat

Jo, ostry V je mozna tak pro vlasy aspon po zadek pokud ne delsi, jinak ty vrcholy skutecne skonci az nekde ... moc kratce Smile

A fakt, ty poznamky proste poustej jednim uchem tam a druhym ven Smile Chce to trochu "trenink" ale v duchu si vzdycky rekni "a co je ti do toho" a tes se z vlasu, jake mas Smile

Kdyz jsem si nechavala rust vlasy ja, tak to bylo z cca 5cm dlouheho jezka, ze dne na den Very Happy poznamek o tom, jak tomu musim dat tvar, strih, zastrih, atd atd sem si vyslechla tuny, ale jakmile zjistili, ze to se mnou nehne, tak doma prestali blbnout Smile nakonec jsem na zadny zastrih nikdy nesla a vicemene si vsechno "obstarala" doma ... no a kdyz to vypadalo fakt blbe, tak to slo do culiku nebo do celenky a bylo hotovo.

Ale co mi fakt pomohlo bylo stanoveni si jakychsi cilu: ceho chci dosahnout, jak vlasy "zajistit" na zimu, jak na leto (treba proti mrazu, treni o bundu/kabat nebo v lete pred slunkem), jestli a cim budu/nebudu barvit, jaky sampon pouzivat (ve smyslu zda mi ten stavajici vyhovuje nebo ne at uz to byla priroda nebo chemie), atd atd ... proste si ujasnit co s tou hrivou chci vlastne delat.

Je fakt, ze s rozpustenyma vlasama ven moc nemuzu protoze je mam pomerne jemne a podle toho i vypadaji (nic moc), cop taky neni buhvico (mysi ocasek) a drdol i pri me delce vypada jako male cervene ho ... ale co uz. Chtela jsem dlouhe vlasy, mam dlouhe vlasy a ve skripci vypadaji asi nejlip ... tak proc ne Razz

Zivot je proste otazkou priorit Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nasa
8-20
8-20


Založen: 28.10.2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2015 8:37 pm    Předmět: Citovat

Tak zas ti píšem Very Happy Z 5 cm ježka?? Fuuha Very Happy pevné nervy Very Happy ja by som asi nevydržala Very Happy Veď toto na dlhých vlasoch by mi to extra vadilo, ako aj teraz pretože tie predné sa tesne zmestia do gumičky.. Ale musím si počkať Very Happy Už aby boli dlhé, konečne to potom dám do copu, ale dlhý cop po pás sa mi neskutočne páči na chlapoch Very Happy ale pššt Very Happy To je tak keď má chlap dhšie vlasy ako ty Very Happy Hej, to áno, vždy sa sama so sebou rozprávam čo si dám na vlasy, šampón a kondicionér je v mojom prípade na nič (som no poo) úspešne 5 týždeň Smile
Ale na vlasy toho moc nedávam Very Happy
Keď si ich umývam tak použijem sódu a ocot, potom nane vylejem žihľavový výluh a je.. Very Happy kokosák do končekov.. Občas si nane dám bezfarebnú hennu aby sa dali dokopy Very Happy
Veď ja amatér Very Happy prvý pokus s hennou nedopadol dobre Very Happy bola riedka jak šlak Very Happy Niekde tuto v nejakom článku bolo napísané že teplota izbovej má najlepšie reg. účinky, tak som dala studenú Very Happy asi preto bola riedka Very Happy dala som tam aj kondiš ale prd pomohlo Very Happy tak som to na vlasy vyliala Very Happy čo už Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2015 10:09 pm    Předmět: Citovat

Jn, nekde v galerce vzadu mam fotku ... Laughing ale zas kdyz si postavim hlavu, tak se tak proste stane Razz okoli s tim ma obvykle vetsi problem, nez ja Very Happy

A s tou ridkou hennou ... spis jsi dala moc vody Smile je lepsi pridavat postupne. Ohledne tech regeneracnich teplot ... jde spis o to jak moc bude poustet barvu, tam ta vysoka/nizka teplota ma smysl. Na tu regeneraci moc ne, henna bude vlas obalovat vzdycky.

Dokonce se da i rict, ze cim vice barviva se uvolni a nachyta na vlas (cim vice henna barvi) tim lepe "regeneruje" protoze tim lepe ten vlas obali. To je vlastne princip fungovani Smile

Tak to priste klidne zalej troskou horke nebo teple z kohoutku, pokud to neni indigo, tak to tomu neublizi Smile a fakt pridavej postupne, ja si taky ze zacatku parkrat udelala hennovou polivku ... se holt stane Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nasa
8-20
8-20


Založen: 28.10.2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st prosinec 16, 2015 2:17 pm    Předmět: Citovat

No som tu Very Happy
Ide o to že som strašný amatér v tomto Very Happy ale nabudúce sa hádam podarí..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st prosinec 16, 2015 8:20 pm    Předmět: Citovat

Kazdy nejak zacinal Wink s tim si nedelej starosti. A lidi tady jsou ochotni poradit a podelit se o zkusenosti, tak se klidne ptej a vyzvidej, za to ti tu nikdo hlavu neutrhne Razz

Budu drzet palce! Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nasa
8-20
8-20


Založen: 28.10.2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st prosinec 16, 2015 8:33 pm    Předmět: Citovat

No Very Happy dúfajme Very Happy a tak ja neviem čo sa mám pýtať Very Happy skoro všetko tu mám prečítané Very Happy tak niečo mi povedať môžeš Very Happy nech sa tu nerozprávam sama zo sebou Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2015 1:21 pm    Předmět: Citovat

Tak povidat asi neni moc o cem ... nevim popravde Embarassed Ale klidne se zapoj i do nevlasovych temat, do Vylevky, jsou tu i temata o kosmetice atd ... nejen o vlasech.

Proste jako doma Laughing
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.