Zhoršená kvalita vlasů

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=354fa79cd8d02041a866bc123e43171cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
HankaV
8-20
8-20


Založen: 14.6.2015
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2015 10:59 am    Předmět: Zhoršená kvalita vlasů Citovat

Server dlouhevlasy.cz sleduju už delší dobu, ale teď jsem se rozhodla, že sem i něco napíšu o svém trápení s vlasy. Sice mi asi nikdo nepomůže, ale určitě mě tu pochopíte a podpoříte. Smile Není to až tak zlé, vlastně mám pořád docela průměrně (až nadprůměrně) hezké vlasy. Jako malá jsem ale měla opravdu nádherné, extrémně kvalitní a extrémně husté vlasy, takže mě současný stav docela štve. Smile Problémy začaly, když mi bylo 17, vlasy mi začaly hrozně padat. Nevím, jak dlouho to trvalo, asi půl roku, ale vlasů dost ubylo a taky jsem je měla docela poškozené (k tomu poškození došlo přes zimu a na jaře se to zase zlepšilo). Pak jsem začala používat lopuchový šampon od Alpy a vlasy najednou padat přestaly. Bohužel mi šampon vlasy hrozně vysušoval, tak jsem ho po několika měsících používat přestala. Pak začalo asi nejhorší období, kdy vlasy 10 měsíců (stresující maturitní ročník) téměř nerostly a vypadaly prostě hrozně (suché, poškozené, roztřepené). Pak se to docela zlepšilo, ale teď na podzim začaly zase padat a pokračují v tom do teď. Zkoušela jsem lopuchovou vodu (ten šampon jsem nesehnala), trochu to pomohlo, ale vlasy vydrží nepadat tak dva tři dny a když to dám na suché vlasy, nepomáhá to. Vlasy si myju jednou týdně (častěji nemůžu, pak jsou hrozně suché(používám alverde sensitiv šampon)), takže nic moc. Říkám si, že třeba je tohle množství vypadlých vlasů u mě normální (když jsem to počítala, tak vyčešu +-150 vlasů + to, co vypadne během dne. Vlasy už docela podrůstají, a to, že jsou takové řídké, je možná ještě následek toho minulého padání. Nepamatuju si ale, že by mi dřív tolik padaly, takže úplně v normě to asi taky nebude. Nové vlasy jsou navíc hodně jemné (celkově mám vlasy mnohem jemnější než dřív), ale to je možná jen tím, jak se vlasy přirozeně během života mění.
No, takže teď přemýšlím, co jsem dělala jako malá jinak, že byly vlasy tak kvalitní. Určitě 0% stresu, o což se snažím a budu snažit i teď, ale možná ještě působí to stresování se z učení. Pak strava. Říkám si, jestli vlasům neškodí jezení čokolády a naopak dřív jim neprospívalo jezení želatinových bonbónů (to asi ano, ale že by to mělo takový vliv?) Taky jsem jako malá jedla vlastně hrozně málo, byla jsem strašně hubená, to ale asi vlasům neprospívá. Oproti současnosti jsem jedla vepřové, může to mít vliv? A ještě jsem si všimla, když jsem se dívala na své staré fotky, že jsem měla vlasy vlastně pořád v gumičce (volné, dole na krku), mohlo i to mít vliv? I když ono se předtím s těma vlasama nedalo nic jiného dělat, až co mi to jedna skvělá kadeřnice už tak před 7 lety hezky ostříhala, tak jsem začala nosit vlasy rozpuštěné, ale to ještě byly pořád hezké. No, nic víc už jsem nevyzkoumala, mytí stejně jako teď 1x týdně (v pubertě každé 3 dny), šampon bohužel nevím jaký (asi něco úplně obyčejného) a asi jsem používala kondicionér. Po umytí mi to rodiče vždy vyfénovali, což teď nedělám. Napadá vás ještě něco?
Omlouvám se za hrozně dlouhý příspěvek a díky jestli jste to dočetli až do konce. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2015 12:31 pm    Předmět: Citovat

Taky mám dost suché vlasy a zjistil jsem, že je pro mě jakýkoliv ,,obyčejný" šampon dost nevhodný. Obvykle totiž obsahují Sodium Lauryl (či Laureth) Sulfate, které jsou prostě příliš účinné a vysušují. Dost se osvědčilo zaexperimentovat s no poo a najít si šetrnější variantu na mytí (momentálně používám jogurtový šampon).

Jinak nevím, jestli je správná cesta hledat, co jsi v dětství dělala jinak. Podle mě dětský organizmus není zdaleka tak zanesený a zatížený, takže snese víc než ten dospělý. Co by dřív nebyl problém se teď může projevit. A vlasy to obvykle odnášejí jako první.
Takže vyvážená strava určitě neuškodí. Můžeš zkusit nějaké potravinové doplňky. Jestli jsem to dle doporučení tady na stránkách dobře pochopil, tak v základu stačí Biosil. Ale nejkomplexnější by měly být Revalid a Donna Hair (ty doporučuje wensdy, která s tím má i nejvíc zkušeností). Akorát počítej s tím, že opravdu viditelná změna přijde tak po půl roce až roce od první tablety.

Taky se tu někde řešilo, že stres je největší vlasový zabiják a může se projevit i s několikaměsíčním zpožděním.

A ty vlasy v gumičce taky můžou mít velký vliv. Vlasy v délce lehce pod ramena (i delší) můžou ohromně trpět neustálým třením o oblečení apod. Z toho jsou pak tenké zničené lámavé konce. Může to dojít tak daleko, že vlasy zdánlivě vůbec nerostou.

A ještě - říká se, že standardně může vypadnout tak 100 vlasů za den. Větší množství by už mohlo značit problém.

To je v rychlosti asitak všechno, co mě napadá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2015 1:24 pm    Předmět: Citovat

Mezi tím, když si byla malá a dneškem je jedna zásadní věc, na kterou jsi zapomněla. A je to věc, kterà zàsadně ovlivňuje stav nehtů, vlasů a kůže. Puberta. To,že se stane plodnou je pro tělo obrovská hormonální bouře.

A na rovinu. Je mi 30. A vrátit se k péčí s dětství, tak jsem asi plešatá.

Na suchévlasy patří péče v podobě masek, balzámů a tak. Koupené bezsilikonové, nebo domácí třeba z jogurtu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2015 10:49 pm    Předmět: Citovat

Jo, taky souhlas, že puberta v tomhle taky může bejt pěkná potvora, taky se mi během ní zhoršily vlasy a už pak nikdy nebyly jako dřív.
Jinak je fajn že podrůstaj, ale možná bych si ještě u doktorky zkusila vydyndat nějaký vyšetření typu štítná žláza, rozbor krve (jestli třeba nemááš málo železa nebo tak). Jenom tak pro jistotu. A trochu to souvisí s tou výživou vlasů zevnitř, jak radil Portos (Revalid, Donna Hair) - když budeš vědět, že tělu něco chybí, a případně co to je, můžeš si snáz vybrat, co mu musíš doplnit.
A jinak mě osobně se hodně osvědčily na růst masáže pokožky hlavy (ať už s nějakou vodičku nebo bez, čistě jenom promasírovat) - na druhou stranu není moc příjemý porvádět v období největšího padání. Do suchých dýlek dávám bezsilikonový masky a občas mokrejma rukama nanesu do dýlek trochu nějakýho co nejpřírodnějšího kondiše i mezi mytím, někdy přidám kapku oleje (ale samotenj olej mi jinak vlasy spíš ještě víc vysušuje). a hodně mi pomohly domácí masky typu žloutek - jogurt - skořice a další dobroty. Jo a jak už psal Portos, ani já na vlasy moc nepoužívám "obyčejný" šampony, ale třeba vejcomedový šampon, bylinky s jogurtem, přírodní kondicioner, lávová zem a tak dál, viz vlákno o no poo metodách. Agresivnější pěnivý látky v šamponech mě při dlouhodobým používání nedělaly moc dobře, mým vlasům i pokožce hlavy se víc líbí šetrnější metody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HankaV
8-20
8-20


Založen: 14.6.2015
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2015 6:08 pm    Předmět: Citovat

Chtěla bych moc poděkovat za ten tip na jogurtový šampon, už jsem ho použila dvakrát a vlasy jsou po tom super. Dřív jsem občas používala pouze vejcomedový, ale nebylo to úplně ono a hlavně po tom vlasy padaly ještě víc než po normálním. Nechci to zakřiknout, ale teď se to padání naopak dost zmírnilo (jakože nepočítám to, ale myslím, že většinu dní mi víc než 100 vlasů nevypadne).
Nevím, jestli to opravdu může být pubertou (tedy jedině jejím ukončením). V pubertě se mi vlasy víc mastily, ale jinak byly pořád stejně kvalitní. K nějaké chybě muselo dojít až před dvěma roky, to se teprve nějak nevysvětlitelně pokazily, takže jsem se snažila najít, co se změnilo v tuto dobu. Stejně jsem ale nic tak výrazného nenašla.
Jinak vitamíny jíst nechci, jakýmkoli tabletkám se pokud možno vyhýbám. Železa mám málo skoro určitě, na to nemusím chodit k doktorovi, ale s tou štítnou žlázou nevím. Na co jiného by ještě mohla mít vliv? Já jinak žádné zdravotní problémy nemám.
A moc díky za všechny odpovědi. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HankaV
8-20
8-20


Založen: 14.6.2015
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2015 6:10 pm    Předmět: Citovat

Jo a dala jsem do svojí galerie fotky vlasů, ať je vidět, v čem je problém Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2015 6:40 pm    Předmět: Citovat

Štítná žláza nemusí být vidět. Jinými slovy, můžeš mít spostu příznaků a taky nemusíš mít vůbec žádné. V tom je její největší zrádnost. Měla jsem hypofunkci, když jsem čekala syna a jediný rozdíl v porovnání s prvním těhotenstvím byla nabraná kila (ale ani ty se nemusí "dostavit").
Můj otec nemá žádné příznaky. jediným důkazem jsou jeho krevní testy. nenabírá, nepadají mu vlasy, nemá zhoršenou pleť, prostě nic.


A málo železa...tak to je velký problém. Anémie je zabiják vlasů číslo jedna (a stravou se to napravit nedá, je opravdu nutné pořídit železo)

(edit- tím nemyslím jen tablety. Jsou železité minerálky, železitá vína a v dnešní době přírodních a minerálních produktů bych se nedivila i nějakým bylinným kapkám)


Naposledy upravil wensdy dne st prosinec 30, 2015 7:19 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2015 7:16 pm    Předmět: Citovat

On ten jogurt dost napomáhá hydrataci. A z fotek je vidět, že opravdu pomohl (předtím vypadaly trošku sušší).
Ale máš opravdu nádherné vlasy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HankaV
8-20
8-20


Založen: 14.6.2015
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31, 2015 10:38 am    Předmět: Citovat

No, o nějakém způsobu doplnění železa asi popřemýšlím. Jen mi přijde divné, že jeho nedostatek mám od malička (máme to v rodině) a projevil by se až teď. Ale zkusit to můžu.
I když doufám, že problém už se vyřešil. Vlasy už tolik nepadají (bez ohledu na to proč), budu se je snažit chránit před mechanickým poškozením, čas od času prostě místo normálního šamponu použiju ten jogurtový a snad to bude dobré. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31, 2015 12:56 pm    Předmět: Citovat

To máme v rodině (ženy) taky. On ten mírný nedostatek je takový... jak to napsat. Podle výsledků to na léčbu není, ale tenhle dlouhodobý stav není pro tělo výhodný. Mě stačí tělo z pravidla trošku "nakopnout". Já se teda tabletám nevyhýbám. Teď jsem barala železo měsíc a je to zase ok a na dlohé měsíce bude (posledně to bylo ok přes dva roky)

Železo je důležité pro tvorbu červených krvinek, krvinky jsou důležité, protože zajišťují kyslík pro celé tělo. Je pravda, že já jsem k tomu, po dvou těžkých anemiích, které mi daly hodně zabrat, v tomhle asi trošku opatrnější. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.