Kórejská kozmetika
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2bd4a1ea40863eb2173cba84519ea30dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2016 9:31 pm    Předmět: Kórejská kozmetika Citovat

Otázka zní jasně - máte niekto skúsenosti s kórejskou kozmetikou? Smile
Musím previnilo priznať, že ma na nej primárne zaujali tie neskutočne ťuťuňuňu balenia (a to pritom v iných životných sférach si na takéto hovadiny nepotrpím Embarassed ), ale na Vianoce mi sestřenka naježila pár vzoriek a zatiaľ som unesená.
Čo vy a táto "exotika"? Nejaké osvedčené tipy?



Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Liška
0-7
0-7


Založen: 13.12.2013
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2016 9:34 pm    Předmět: Citovat

Ahoj! Smile
Já osobně korejskou kosmetiku miluji. Připadá mi kvalitní (v porovnání s klasickou nabídkou českých drogerií ve stejné cenové kategorii), levná a panebože, ty roztomilé obaly!! (Typu třeba takhle roztomilá tvářenka od Etude House, nebo ty králičkovské pomády, co jsou na horním obrázku - škoda, že už se teď nevyrábí jeden lip tint, který měl horní část ve tvaru kočičky. A před rokem jsem dostala od kamaráda tento lesk na rty ve tvaru makronky. A na ty jsem já ujetá Very Happy).
Navíc hodně trpím na černé tečky a zatímco všechny Clean and Clear apod. jsem porozdávala, tak teprve korejská kosmetika mi na to pomohla - pásky na nos od Tonymoly a ta pěna z edice Wonder Pore od Etude House.
Etude House je celkově super, mám od nich i "řasenku" na obočí - Color my Brow se to jmenuje myslím. Pro mě je super v tom, že krom dalších barev mají i dvě "zrzavé" - jednu tmavší červenohnědou (auburn) a jednu zrzavo-světle hnědou (a taky stojí pod 150, což je rozhodně plus Very Happy).

Takže já mám s korejskou kosmetikou jen samé dobré zkušenosti a připadá mi jako fajn alternativa k Essence apod. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slavinka
161-320
161-320


Založen: 29.6.2013
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2016 10:10 pm    Předmět: Citovat

toto som nemala vidieť! Very Happy ja milujem tieto roztomilé obaly Smile dá sa to zohnať aj na slovensku, poprípade na nejakom slovenskom webe? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2016 12:24 pm    Předmět: Citovat

Jéj, to som rada, že sa ozval aspoň niekto. Smile
Cenovo je to u mňa docela na hrane - áno, objektívne sú tie ceny prijateľné, ale chudobný študent musí zvažovať priority. Very Happy
S čiernymi tečkami mám problém aj ja, tak sa po tých páskoch a pene určite poohliadnem, ďakujem za tip. Ja som zatiaľ zvažovala tento set, hodne ľudí si ho chváli, len je to (again) docela dosť peňazí na jeden šup, tak snáď sa mi predtým podarí zohnať nejaké vzorky. Vo všeobecnosti TonyMoly, Etude House a Holika Holika majú vizuálne asi najzaujímavejšie produkty. Smile
A áno, makronkové balzamy, klenot mojej zbierky! Ako som na ne mohla zabudnúť?! Laughing Vlastním jahodový, čokoládový a hroznový, všetky sú skvelé, ale hrozno určite vedie, neskutočne krásna vôňa.
Okrem toho som teda zatiaľ stihla odskúšať vzorku bieliaceho krému TonyMoly - je hutný, takže sa trochu ťažšie rozotiera, mierne vysušuje (čož mne s mojou väčšinou prasátkovou pleťou plne vyhovuje), vyrovnáva a malililinko zosvetluje tón pleti. Vôňa je príjemná, kvetinová, celkovo som moc spokojná a určite pôjdem do full size balenia.
BB krém Lioele - skôr tekutejšia konzistencia, krytie má stredné (povedzme taký slabší make-up, ale nevytvára mi "baked face" ako väčšina make-upov), nevysušuje, dobre sa zapracováva do pleti, len ma mrzí, že je pre mňa stále trochu tmavý. To ma Kórejci mierne sklamali, hlavne s tou ich posadnutosťou alabastrovou pleťou, holt budem musieť hľadať ďalej. Sad

Slavinka Arrow Čo viem, tak na Slovensku maximálne Missha v Žiline a tá je podľa mňa o ničom. Laughing Skús pozrieť tú stránku čo som sem hádzala linky, poštovné je zadarmo (maximálne si priplatíš 2.50$ ak chceš aj tracking number) a sesterka bola zatiaľ vždy spokojná, predajca jej väčšinou k objednávke pridal aj nejakú "pozornosť podniku" v podobe pár vzoriek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slavinka
161-320
161-320


Založen: 29.6.2013
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2016 12:59 pm    Předmět: Citovat

mne sa zapacilo toto: http://bbkremy.sk/znacky/tonymoly/tonymoly-egg-pore-serum-gel-na-odstranenie-uhrov.html Smile a samozrejme tie chutne lesky na pery v podobe ovocnych babik, ale cena je nie prave poor student friendly Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2016 1:13 pm    Předmět: Citovat

Cena nie je príliš student friendly, to máš pravdu, ale ak kupuješ priamo od zdroja, tak je určite frendlier. Laughing Viď slovenská stránka 12.60€ + 2€ poštovné vs. kórejská stránka 9.80€ a poštovné zadarmo... Rolling Eyes
Ono vôbec, odkedy som sa naučila nakupovať cez internety zo zahraničia, tak ma ani nehne objednávať od našich priekupníkov. Navyše, s ázijskými predajcami som mala zatiaľ len dobré skúsenosti (musím zaklopať) a ak sa aj náhodou vyskytol problém, riešili ho k plnej spokojnosti zákazníka, to sa u nás stať snáď ani nemôže. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slavinka
161-320
161-320


Založen: 29.6.2013
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2016 1:25 pm    Předmět: Citovat

tak to mas pravdu, len ked ja som sa nakupovat cez net este nenaucila Embarassed som proste paranoik a proste sa bojim niekam zadavat svoje cislo karty (aj ked v obchodoch bezne kartou platim) neviem, proste sa bojim aby mi to cislo niekto nejakym sposobom nezneuzil... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zanet
161-320
161-320


Založen: 22.9.2011
Příspěvky: 234

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2016 1:35 pm    Předmět: Citovat

Slavinka napsal:
tak to mas pravdu, len ked ja som sa nakupovat cez net este nenaucila Embarassed som proste paranoik a proste sa bojim niekam zadavat svoje cislo karty (aj ked v obchodoch bezne kartou platim) neviem, proste sa bojim aby mi to cislo niekto nejakym sposobom nezneuzil... Embarassed
kdyby ti kartu nekdo zneuzil, tak by ti to banka mela vratit Wink ale musis na to prijit vcas (coz jde v poho pres internet banking nebo o kazde transaktci dostanes info smskou, kdyz si to nastavis). Takze no problema Wink uz jen vybrat tu nejvhodnejsi radu kosmetiky (muj problem) Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2016 1:36 pm    Předmět: Citovat

Tiež som bola zo začiatku príšerne predposratá (pardon za výraz) a paranoidná, ale zatiaľ za ten rok naozaj našťastie nebol žiaden problém. A to som nakupovala ako cez PayPal, tak aj priamo číslom karty.
Ale zase, ja mám extra účet, ktorý používam práve na tieto medzinárodné nákupy (a jedlo, ale kozmetika je pre prežitie dôležitejšia, všakže Laughing Embarassed ) - nejde prečerpať do mínusu a vždy tam mám maximálne pár 10€, takže aj keby sa niečo pokašlalo, zamrzí, ale aspoň by z toho snáď nebol väčší prúser.
Alebo prípadne poprosiť niekoho, kto má s nakupovaním cez net viac skúseností? To neprichádza do úvahy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slavinka
161-320
161-320


Založen: 29.6.2013
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2016 1:41 pm    Předmět: Citovat

Zlatushiq napsal:

Alebo prípadne poprosiť niekoho, kto má s nakupovaním cez net viac skúseností? To neprichádza do úvahy?


prichádza, aj som raz popýtala spoluziacku, co bezne objednáva z aliexpressu ci by mi mohla odtial objednat saty, ze by som jej dala na ne peniazky, povedala ze neni problem, ale ja sa aj tak strasne hanbím ju o to nakoniec poprosit Embarassed Laughing ano som tupelo viem Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.