Jídlo a pití pro krásné vlasy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 53, 54, 55  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2ae0cd20d76d7acd1615995a158625caZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po leden 20, 2014 9:07 pm    Předmět: Citovat

lethality: no, pokud si někdo kupuju balenou vodu 2l za 4 kc... odkud myslíš, že je? minerální voda to fakt není....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: po leden 20, 2014 9:13 pm    Předmět: Citovat

tak to už potom snad jedině ňáký ten evian... nebo destilku Twisted Evil Wink
já nevim, nemám informace o nedostatečnosti čističek Wink ale ta kohoutková mi stejně přijde jako menší zlo (z více důvodů). ještě doma taky filtrujeme, tak snad to k něčemu je..

a ty zázračné účinky vody se asi projeví spíš u těch, kdo právě objevili, že se něco takového dá pít.. tím myslím lidi, co běžne vypijou tři kafe denně, jediná čerstvá zelenina je oliva v martini a tím to hasne Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 11:27 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
lethality: no, pokud si někdo kupuju balenou vodu 2l za 4 kc... odkud myslíš, že je? minerální voda to fakt není....


tak myslím, že rozumný spotřebitel dokáže poznat rozdíl mezi balenou minerální a balenou kohoutkovou, a pokud ne, tak to je jejich smůla, proto pod pojmem balená tak nějak chápu minerální Very Happy spíš sem chtěla jen upozornit na to, že těžko v tomhle hledat nějaký rozumný kompromis, bo ani ta kohoutkovka není samospásná (o některých věcech se rádo mlčí).... zase balená více zatěžuje ekologii, byť se ten plast recykluje, a uchovávat v tom tu vodu dlouhodobě asi taky není nejlepší, ale to by člověk musel fakt chodit někde do studánky každý den na čerstvou.... (což je mimochodem hezký nápad, jen komu by se tam chtělo každý den) Very Happy Very Happy

obecně myslím, že nejlepší je v tomto pestrost, vyváženost.... kombinovat kohoutkovici i s nějakou tou minerálkou, ale ani ty by se neměly pít často, je dobré hlídat tam ty minerály.... a pokud je možnost okupovat nějaký přírodní pramen, tak občas zajít i pro ni Smile

nejvíc mě na tomle "to versus tamto" vadí ta slepá militantní hádavost, kdy člověk vidí jen to nejlepší na tom svém a to nejhorší na tom druhém.... to je to, co mě vytáčí.... ale to už je asi do jiného vlákna....

melissa: "jediná čerstvá zelenina je oliva v martini a tím to hasne" Very Happy Very Happy jak já ty tvoje glosovky miluju Very Happy Cool
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 11:50 am    Předmět: Citovat

lethality: ono i ty dražší vody na tom nejsou nejlépe. pít minerální není pro organismus zdravé. Mně i doktoři na doplnění železa nebo hořčíku doporučují 2-3 deci za den, víc ne, že to zatěžuje ledvin. Aby to bylo celodenně pitelné, mělo by to být označeno jako kojenecká voda. Tzn. malý obsah minerálů a obal nevylučuje do vody žádné škodliviny ( například bisfenol)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 11:52 am    Předmět: Citovat

U kohoutkové vody záleží odkud je...třeba u nás máme kvalitní, podzemní, dá se užívat i jako kojenecká (mám info z první ruky, babička léta dělala vodohospodářství), naopak ve škole na Kladně je napůl Pražská (povrchová, to nikdy není příliš kvalitní + se musí víc chlorovat) a napůl tuším Mělnická (podzemní, poměrně kvalitní, tvrdá)...a vychází z toho přechlorovaná voda, která ještě k tomu zanese konvici do týdne. Ale tak taky jsem si zvykla. Smile Balenou kupuju jenom jako nouzovku, nechutná mi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 11:54 am    Předmět: Citovat

Ono i prazská není jen jedna. Nám teče jedna z nejkvalitnějších vod v Praze. Zjištovala jsem si kvůli přechodu z kojenecké na kohoutkovou u staršího syna a taky je ta naše vhodná pro kojence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lethality
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 2.2.2013
Příspěvky: 987

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 12:12 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
pít minerální není pro organismus zdravé..... Aby to bylo celodenně pitelné, mělo by to být označeno jako kojenecká voda. Tzn. malý obsah minerálů a obal nevylučuje do vody žádné škodliviny ( například bisfenol)


ano, jak říkám, hlídat aby byla slabě mineralizovaná, ty kojenecké patří mezi dobrou volbu Smile

Caithlin: hodně minerálek mi taky nechutná, spíš mám vybrané tak 2, 3 favority z široké nabídky v obchodě....

a souhlas s tím, že je dobré vědět, odkud je vaše voda z kohoutku.... a znát její kvalitu, ovšem ne každý má babičku vodohospodářku, aby měl tak detailní informace Very Happy
_________________
Kdyz o nic nehrajes, nemas co ztratit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 12:24 pm    Předmět: Citovat

lethality: a jo, už to vidím, promiň, zánět spojivek je mrcha, uniklo mi pár detailů.. máš pravdu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 12:39 pm    Předmět: Citovat

Ono i to Kladno jede ještě z víc zdrojů, ale už je to dlouho co sem to hledala...jde to dohledat normálně na internetu většinou (zdroj pitné vody + město) Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 1:12 pm    Předmět: Citovat

lethality napsal:

nejvíc mě na tomle "to versus tamto" vadí ta slepá militantní hádavost, kdy člověk vidí jen to nejlepší na tom svém a to nejhorší na tom druhém.... to je to, co mě vytáčí.... ale to už je asi do jiného vlákna....

s tím souhlasím. jakýkoliv fanatismus je škodlivý.

lethality napsal:
melissa: "jediná čerstvá zelenina je oliva v martini a tím to hasne" Very Happy Very Happy jak já ty tvoje glosovky miluju Very Happy Cool

tohle jsem nevymyslela, mám to z MASHe Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 53, 54, 55  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.