Nebezpečné látky v šamponech - SLS apod.
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=29c20dacf613eb94913f2762af3c1284Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Denynka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.3.2007
Příspěvky: 1467

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 8:26 am    Předmět: Citovat

Tak jsem to šla omrknout a Schauma obsahuje sodium laureth suplfate což bude asi to samé Mad už abych měla ten urtekram Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deather666
321-600
321-600


Založen: 28.7.2007
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 8:32 am    Předmět: Citovat

Denynka napsal:
Tak jsem to šla omrknout a Schauma obsahuje sodium laureth suplfate což bude asi to samé Mad už abych měla ten urtekram Embarassed


Ten sodium laureth sulfate ma velka vacsina samponov... Crying or Very sad Urtekram to nema??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Leontýnka*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.6.2007
Příspěvky: 1543

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 8:38 am    Předmět: Citovat

Asi jsem to blbě zformulovala Laughing Sodium laureth sulfate je v pohodě,problém by by kdyby tam bylo místo slova "laureth" slovo "lauryl". Jinak se omlouvám za způsobení paniky. Jo a už jsem si zjistila odpověď. Ammonium lauryl sulfát je dražší,takže ho obsahují dražší kosmetické výrobky a je z těch tří úplně nejlepší. Takže vyvarovat se u šamponů toho sodium lauryl sulfate,ostatní být můžou Laughing Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deather666
321-600
321-600


Založen: 28.7.2007
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 8:45 am    Předmět: Citovat

*Leontýnka* napsal:
Asi jsem to blbě zformulovala Laughing Sodium laureth sulfate je v pohodě,problém by by kdyby tam bylo místo slova "laureth" slovo "lauryl". Jinak se omlouvám za způsobení paniky. Jo a už jsem si zjistila odpověď. Ammonium lauryl sulfát je dražší,takže ho obsahují dražší kosmetické výrobky a je z těch tří úplně nejlepší. Takže vyvarovat se u šamponů toho sodium lauryl sulfate,ostatní být můžou Laughing Very Happy


Hmm tak ak to spravne chapem,ten sodium lauryl sulfate je vlastne akoby nahrada sodium laureth sulfate??Nemozu byt obe zlozky v jednom sampone?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 9:13 am    Předmět: Citovat

A laurylsulfát sodný je co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deather666
321-600
321-600


Založen: 28.7.2007
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 9:19 am    Předmět: Citovat

Llucy napsal:
A laurylsulfát sodný je co?

Hmm to nie je nahodou to iste ako sodium lauryl sulfat,len v inom slovoslede?? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deather666
321-600
321-600


Založen: 28.7.2007
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 9:25 am    Předmět: Citovat

Llucy napsal:
Tak to by bylo divný, protože to obsahuje Weleda a to je pokud vím přírodní šampon Sad Jsem z toho jelen Confused


Podla mna aj prirodne sampony musia mat istu davku chemie..Ved potom z coho by to penilo?? Question Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 9:31 am    Předmět: Citovat

Deather666 napsal:
Llucy napsal:
Tak to by bylo divný, protože to obsahuje Weleda a to je pokud vím přírodní šampon Sad Jsem z toho jelen Confused


Podla mna aj prirodne sampony musia mat istu davku chemie..Ved potom z coho by to penilo?? Question Rolling Eyes


Taky myslím, a Weleda tam uvádí, že tyto látky jsou neškodné:
"Šampony Weleda obsahují pěnotvorné látky - tzv. tensidy. Mezi surovinami, které Weleda ve svých výrobcích využívá tvoří naprostou výjimku: jsou totiž syntetického původu. Za tyto pěnotvorné látky se dosud nepodařilo nalézt rovnocennou přírodní alternativu. Proto i dle směrnice pro "Kontrolovanou přírodní kosmetiku BDIH" patří mezi povolené látky."
Takže bych byla v klidu a neřešila to Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Leontýnka*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.6.2007
Příspěvky: 1543

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 1:11 pm    Předmět: Citovat

Všimla sem si že ten lauryl sulfát sodný má i Lush. Já to tu psala proto,že na jiných forech před ním lidé varovali. A taky mi to začalo vrtat hlavou Smile Jen jsem nechtěla kupovat drahý přírodní šampon aby mi pak kvůli tomu tensidu vypadaly vlasy. Ale osobně si taky myslím že hlavní je vyhýbat se silikonům.
Já mám svoje vlasy(ty odrostlé) v pořádku a kvalitní,pak mám od půlky hlavy přeliv který se nevymyl a na koncích mi odrůstá melír. Tak se chci zeptat jaký šampon od Lavery bych si měla pořídit. Láká mě Růžový na suché vlasy,ale obsahuje makadamiový,olivový a avokádový olej tak nechci aby mi vlasy moc přepečoval. Proto se ptám,zda je u Lavery lepší si vzít na sušší vlnité vlasy šampon na normální nebo na suché. Třeba u Baronky mám na suché a zdá se mi že by mohli vyrábět šampon i na extra suché¨,protože i tak je vysušující. No a jestli i ten na mastné nevysušoval tak by asi bylo zbytečné kupovat na suché,hm? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Awerin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.5.2007
Příspěvky: 1069

PříspěvekZaslal: pá srpen 17, 2007 2:00 pm    Předmět: Citovat

No podle mě je to třeba vyzkoušet.Já Laveru nikdy neměla..
Jinak s tím Laurylem(pokud chcete Laurethem)sulfátem sodným...do šampónů se dává proto, aby lépe pěnily a navíc je to levná látka.Ale ve skutečnosti je to strašně silná chemikálie, která se používá i na DRHNUTÍ PODLAH!Navíc je rakovinotvorná.Při mytí způsobuje dráždění v očích a svědění pokožky.Většina šampónů píše ve svém složení SLS jako první obsaženou látku, což znamená, že je dotyčný šampon vyráběn převážě na ní!Pak jsem četla takovou zajímavost, že pravděpodobnost onemocnění rakovinou v 80 letech byla 1:8000 zatímco v devadesátých už 1:3 .
SLS obsahují mimo jiné i zubní pasty colgate, taktéž kvůli pěnění.No tedy řeknu Vám , že je to velice divné.Sami lékaři prohlásili, že SLS je neškodné pokud se rychle vymyje.A pak se diví, že je tolik rakoviny. Evil or Very Mad Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.