Pálení žáhy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=03cdbc7a72d85c2f6f4daab2ab467630Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2016 10:25 pm    Předmět: Pálení žáhy Citovat

Zakládám nové téma, protože jsem tady nic ohledně pálení žáhy nenašla.

Mám takový problém, poslední cca tři měsíce mě pálí žáha, poslední týdny fakt často, stačí abych si sedla/lehla a je to tu, pokud nejsem vyloženě na lačno. Měli byste nějakou radu? Zatím popíjím mlíko, mělo by neutralizovat tu kyselost v žaludku, pomáhá to, ale jen chvilku. Jedlou sodu rozpuštěnou ve vodě jsem ještě nezkoušela, nevím proč, ale mám z toho trochu strach - nevím kolik sody do kolik vody. A to se prý nemá užívat moc často... Že je snad moc agresivní na ten žaludek a mohlo by se zadělat snad na vředy?? Doktor by mi něco napsal, už jsem se mu zmiňovala, ale upřímně, nechci žádnou chemii. Už tak stačí, že musím brát železo, a jsou tam umělý sladidla, ethylvanilin, atd.. (nevím proč, ale budiž...)

Díky za případný rady Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2016 11:01 pm    Předmět: Citovat

Rano na lacno tepla voda s citronem, citron je sice kysely, ale v zaludku zasadotvorny, neprekyseluje Smile Mozno pit cely den, jen bacha aby to nezkvasilo (treba ve flasce nebo tak). Pry koncentrovana citronova stava pomaha jako "prvni pomoc" ale sama jsem to nikdy nezkousela (tu vodu s citronem jo, tu pije mamka).

Jinak rada primo od gastroenterologa, spat idealne na zadech a s vyssim polstarem ... respektive pokud ma clovek problemy s pateri, tak zkusit o kousek zvednout hlavu postele/matraci v hlavach (necim podsprajcovat pak nemusi byt vysoky polstar) aby byla vys nez nohy. Pomaha to na reflux jicnu a tim na paleni zahy, protoze se ta kyselina proste nedostane kam nema (gravitace je skvela vec).

Z leku mam v rodine skvelou zkusenost s Omeprazolem ... ale to zrovna moc prirodni neni.

Pripadne vypustit ovocne caje s ibiskem, ten to paleni zahy muze vyvolavat taky myslim ...
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2016 3:06 am    Předmět: Citovat

Děkuju Jitt, voda s citronem mě nenapadla, pravda, už jsem o tom ale slyšela. Vyzkouším Smile Zvýšeně se spát snažím, ale v poloze na zádech nevydržím celou noc, furt se převaluju. I na boku se ale snažím být "do kopce". Možná na pravým boku to je lepší než na levým jsem vypozorovala.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2016 8:53 am    Předmět: Citovat

Gastroenterologie! Čím dřív, tím lépe. Toto není normální stav. Obsah žaludku se dostává do jícnu a ten nemá dostatečnou ochranu a je tedy leptán. Důležitá je příčina. Může to být jen nedovřený svěrač, může to být vřed. Podle příčiny postupovat. Není to sranda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.