Zdravím všechny, mám suché vlasy.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4d06dbbe9cf7a0f1eaa5e766882e9e96Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dannn
0-7
0-7


Založen: 15.2.2016
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2016 9:41 pm    Předmět: Zdravím všechny, mám suché vlasy. Citovat

Ahoj, dříve (cca před pěti lety) jsem měl vlasy nad rameny a zhruba před rokem jsem se rozhodl, že si je opět nechám narůst, ale mezitím jsem si je z netrpělivosti asi čtyřikrát ostříhal Very Happy Teď mi rostou cca 3 měsíce bez stříhání. Momentálně bych chtěl mít objemnou ofinou do strany (takovou tu emo patku Very Happy) a celkově delší vlasy.

Ale problém je v tom, že moje vlasy nevypadají zrovna dobře. Mám vlasy suché, tvrdé a k tomu mám ještě suchou pokožku s lupy, která mě často svědí.

Už jsem zkoušel různé šampóny (chemické, z lékárny, BIO i vlastní) a žádný nezabral (ani po delším užívání). Zkoušel jsem vlasové vody od Alpy i kokosový olej.

Vlasy si myji 2x do týdne studenou vodou a nechávám je přirozeně uschnout.

Neznáte nějaký dobrý tip na můj problém?
Děkuji všem!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út únor 16, 2016 11:12 am    Předmět: Citovat

Ahoj Smile

Taje každá rada drahá.

Zkus hydratovat. Používám jen šampony s ovesným mlékem, obilnými proteiny, s výtažky z prosa... jsem atopik. Nejvíc v obličeji a na hranici vlasů a nemám problém se suchou pokožkou. Taky hodně pít. Je to běh na dlouhou trať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út únor 16, 2016 3:19 pm    Předmět: Citovat

Já měl vždycky celkem suché vlasy. Nakonec pomohlo vynechat veškeré šampony a podobné věci přímo určené k mytí, protože to je na suché vlasy zbytečně silné. Chce to mít něčím, co hlavně hydratuje a (jen tak mimochodem) trochu i umyje. Bohatě to stačí.
Nejvíc se mi osvědčilo mytí kondicionérem (čistě jenom kondicionérem - mám od Alverde s oranžovým víčkem, meruňka a citron) nebo jogurtový šampon (jogurt, med, žloutek - žloutek zafunguje jako emulgátor a tím jemně odmastí, jogurt se postará o hydrataci).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dannn
0-7
0-7


Založen: 15.2.2016
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út únor 16, 2016 6:22 pm    Předmět: Citovat

Dobře, díky moc!
Ten jogurtový šampon určitě vyzkouším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út únor 16, 2016 6:56 pm    Předmět: Citovat

Držím palce.

Portos má vtomto asi víc zkušeností než já. Jogurtem si vlasy neumyji. Mám suché mastné. Ale pro jen suché vlasy je to výborná věc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.