Přechod na zlatoměděnou barvu z přírodní barvy,na khadi

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9665655d9dd992ffe725a7d976c2a00dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cami
0-7
0-7


Založen: 12.3.2016
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: ne březen 13, 2016 12:21 am    Předmět: Přechod na zlatoměděnou barvu z přírodní barvy,na khadi Citovat

Ahoj, ptám se , zda by šlo získat zlatoměděnou barvu , pokud bych použila Khadi, mám doposud barveno přírodní barvou Hairwonder, středně zlatá blond..Je docela dobrá, ale není šance získat světle zlatoměděný zářivý odstín..Jinak vlasy mám středně husté,konečky se trochu vysušují, používám při každém mytí Henna vlasová maska měděná-ale ta skoro nebarví,pak trochu kondicioneru, mám odrůstající šediny. Jsem citlivá v obličeji po onemocnění pásovým infikovaný oparem v obličeji. Moje otázka je,jak dále postupovat , abych získala ten požadovaný odstín..Hennu nechci zatím,prý se pak velmi špatně vymývá a musí se nechat odrůst. Co byste mi tedy ppradili? Very Happy Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne březen 13, 2016 12:42 am    Předmět: Citovat

Henna se špatně vymývá, hlavně když jí je na hlavě víc vrstev. Jedna vrstva by se postupně měla dát vymýt (na druhou stranu je pravda, že ne každému se to povede).
Světlé odstíny, resp. jemné zrz odlesky, se obecně dají získat použitím cassie, do které se dá jen maličko henny. Postupně je možné upravit poměr směsi ve prospěch henny. Takhle se dá docílit požadované barvy.

Ale to je jen shrnutí toho, s čím jsem se tu v průběhu času setkal v příspěvcích. Nevím, jestli existuje nehennová možnost, jak docílit tvé vysněné barvy. Radši počkej na reakci někoho povolanějšího.
Mezitím se můžeš podívat sem (je tam i část o barvení - a koukám, že s velmi zajímavými tipy): http://dlouhevlasy.cz/top-tema/top-tema-domaci-recepty.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne březen 13, 2016 11:40 am    Předmět: Citovat

Ahoj Cami, vítej tady. Cool
Jak píše Portos - zlatoměděná se dá udělat z cassie (někdy se jí taky říká bezbarvá henna) s příměsí trošky normální henny (to je tam ta měděná, úplně bez ní to podle mě prostě nejde). Ale asi to bude chtít nějaký to experimentování s poměrama, aby výsledná barva byla taková, jakou chceš, fakt tam záleží na dost věcech včetně výchozí barvy, poróznosti vlasů a tak dál. Hodně záleží, jakou máš svojí vlastní barvu vlasů (nikde to nepíšeš, nebo já blbě čtu, tak nějak odhaduju, že bude asi dost světlá). A jestli máš problémy s pokožkou, bude to chtít asi napřed otestovat - sice henna i cassie obecně dráždí daleko míň než chemický barvy (a mně třeba obojí pokožku hlavy spíš zklidňuje), ale existuje i sem tam nějakej ten případ alergie) a nenechávat na hlavě moc dlouho.
Takže pokud to chceš zkusit, asi bych nakoupila cassii a menší balení normální henny, a začala zkoušet. Napřed třeba cassii jenom s jednou kávovou lžičkou henny (jestli jsi fakt hodně světlá), ona ta henna může být celkem průrazná, když to bude málo, můžeš příště vždycky přidat, obráceně to jde hůř.
Ale třeba přijde ještě někdo, kdo nějakou bezhennovou a bezchemickou cestu zná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.