No Poo mytí: Water Only (WO)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3cbea5cdfb5ef27edfd862eeef306fb2Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: čt říjen 20, 2016 8:42 am    Předmět: Citovat

Jo, já jsem stále na WO a upřímně už nevím, jak je to dlouho. Vyhovuje mi to, zatím neuvažuju, že bych toho nechala. Musím tedy přiznat, že vlasy nejsou vždy ideální a jsou dny, kdy se to nějak nepodaří umýt. A stále nevím, čím přesně to je, že se to někdy povede a jindy ne. Ale nemám teda už žádná dlouhá období, kdy je to zlé, spíš se to tak jednou ze tří mytí nepovede umýt napoprvé. Ale nějak jsem to přestala řešit. Když se to nepovede umýt, tak to stáhnu do nějakého účesu a myju znovu další den (či dva), dokud se to neumyje a to je asi všecko.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: čt říjen 20, 2016 12:30 pm    Předmět: Citovat

Horalka napsal:
eMia: můžeš popsat způsob mytí vzhledem k tomu, že dýcháme stejný černý vzduch? Smile


už ndýcháme, přesídlila jsem do Prahy:( ale v Ostravě jsem se myla chladnou vodou a na závěr přesprchla úplně stdenou, a mnula a mnula. Tady je teď asi jiná voda, protože ať myju teplou či studenou, tak jsou vlasy furt mastné až moc a úplně olepené, asi budu muset jednorázivě sáhnout po visace nebo něčem jiném přírodně mycím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitulinka
0-7
0-7


Založen: 14.1.2011
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt říjen 20, 2016 5:24 pm    Předmět: Citovat

Já zkouším WO od tohoto týdne a zatím celkem úspěšně. V neděli jsem na vlasy dávala bezbarvou hennu, za dva dny jsem vlasy myla jen vodou. Vypadaly celkem slušně, až na ofinu, ta to „nedávala“ Very Happy . Dneska jsem myla vodou podruhé a už i ofina dobrý (tu jsem sušila fénem, zbytek volně). Navíc ani nebyl větší problém je rozčesat. Tak rychle jsem dobrý vzhled nečekala Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Etelwena
81-160
81-160


Založen: 31.12.2014
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: čt říjen 20, 2016 6:18 pm    Předmět: Citovat

Meadow: Smím se zeptat jaké máš mezi mytím intervaly? Smile jen mě to zajímá, vím, protože se tu před nějakou dobou rozjelo testování SO. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Horalka
81-160
81-160


Založen: 29.7.2015
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: čt říjen 20, 2016 6:35 pm    Předmět: Citovat

Můžete napsat přesný postup mytí? Využívá tu někdo i kyselost octu nebo citronu? Likviduje to voskovost na vlasech, ty moje už jsou pouze mastné, ale nejsou slepené do jednoho dredu, fuj. Teď je to 4.týden, tak věřím, že se mastnota bude pořád mírnit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Horalka
81-160
81-160


Založen: 29.7.2015
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: čt říjen 20, 2016 6:48 pm    Předmět: Citovat

A ještě mě zajímá, jestli preeningujete, nějak výrazně masírujete a jak často češete?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitulinka
0-7
0-7


Založen: 14.1.2011
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt říjen 20, 2016 8:46 pm    Předmět: Citovat

Teď jsem zatím ničím neoplachovala (na koleji nic po ruce nemám ), ale o víkendu chci zkusit bylinky Wink Před mytím jsem nijak zvlášť nečesala, vlasy jsem myla teplejší vodou a snažila se hlavu pořádně prodrbat, spíš jen pokožku a kořínky než délky, pak nakonec studenější voda a toť vše Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: pá říjen 21, 2016 6:25 am    Předmět: Citovat

On to vlastně žádný postup není, prostě pod chladnou sprchou mnu pokožku hlavy a délky a konce se snažím taky při tom drbání otírat o hlavu. Toť vše, procedura asi na 10-15 minut. Fénuju, češu kančákem jen během fénování, vlasy hned stáhnu do culíku nebo pididrdůlku a češu už pak jen ráno v rámci základní úpravy. Preening ani masáž hlavy neprovádím, ani žádné oplachy. Ale asi budu muset začít, protoze jak říkáš, je to teď jeden velký voskovatý dred. Myju 1 - 3x týdně.

Všem hodně zdaru:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Horalka
81-160
81-160


Založen: 29.7.2015
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: pá říjen 21, 2016 9:50 am    Předmět: Citovat

Zkus něco kyselého, jestli je v Praze tvrdší voda. Mě ten ocet zachránil, na vlasy se dá koukat a hlavně jsou konečně lehké.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá říjen 21, 2016 10:49 am    Předmět: Citovat

Etelwena napsal:
Meadow: Smím se zeptat jaké máš mezi mytím intervaly? Smile jen mě to zajímá, vím, protože se tu před nějakou dobou rozjelo testování SO. Very Happy

Tak to ti nepovím. Embarassed Od "jednou týdně", když je to fajn, po "třikrát za sebou a pak znova za dva dny", když je to sem tam hrozný. Ale když to zprůměruju, tak to vyjde tak na jednou za čtyři dny asi tak. SO jsem testovala loni (myslím i někdy touhle roční dobou, asi měsíc), vlasy nebyly úplně ekl, ale jinak nic moc. Prodloužení průměrného mycího intervalu potom trochu bylo, ale nemělo dlouhého trvání.

K těm mycím procedurám... Před mytím prodrbu hlavu bříšky prstů nasucho a dýl pročešu kančákem (ale jako pár minut, ne půl hodiny - nemám ani objem, ani cuchavé vlasy, ani kudrny...Laughing). Preening jen občas, když mám pocit, že mám extra suché konce a to česání kančákem nestačí dotáhnout maz dolů. Myju vodou cca tělové teploty, drbu bříšky prstů, na závěr chladná voda. Nechám uschnout, až pak češu. Občas fénuju, když je třeba, ale ne často.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.