No Poo mytí obecně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 22, 23, 24  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=dcf82bb4c81d11f2c8b5a74a38bd80a1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaká je vaše nejpoužívanější no poo metoda?
SO (sebum only)
2%
 2%  [ 1 ]
WO (water only)
12%
 12%  [ 5 ]
vejcomedový nebo jogurtový šampon
10%
 10%  [ 4 ]
lávová zem
12%
 12%  [ 5 ]
žitná mouka
15%
 15%  [ 6 ]
shikakai a jiné bylinky
10%
 10%  [ 4 ]
jedlá soda a ocet
7%
 7%  [ 3 ]
jiná no poo metoda
7%
 7%  [ 3 ]
jedu na ,,poo"
20%
 20%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 39

Autor Zpráva
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2013 6:27 pm    Předmět: Citovat

Jinak také ještě odpovím na "no poo" těla. Sprcháče nepoužívám už asi tři roky (jen v nouzi nejvyšší, což není často), jinak používám jen čistou vodu a lávovku. A když jsem celý den doma, tak jen čistou vodu, moc se nepotím. Pravdou je, že pokud člověk dělá manuálně náročnou práci, tak si myslím, že bez mýdla nebo sprcháče to nejde...třeba když si přítel přivydělával jako brigádník na stavbách Twisted Evil Tam by no poo nefungovalo na tělo a na vlasy už vůbec, ale vůbec ne Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2013 6:34 pm    Předmět: Citovat

porcelainswan: tak já třeba chodím na lozit stěnu, kde se práší od magnezia... člověk se potí... v létě na skály, kde peče slunce, všude prach, hlína, pot Smile 3 tejdny pod stanem na dovolený na skalách a v Alpách.... mytí třeba po tejdnu někde v jezeru nebo výjimečně v kempu se studenou vodou, opravdu jsem nepoužila ani jednou sprcháč Smile Jen šampon a to na vlasy a trošku obyč mejdla na zadek Very Happy A to se potím fakt dost... Použiju pak jen deodorant do podpaží a tím to hasne, nikdy jsem neměla pocit že smrdím nebo že jsem se špatně umyla, a nikdo si ani nestěžoval, spíš naopak Smile Ale tak ne všem to vyhovuje no, to platí ve všem.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelly Family
81-160
81-160


Založen: 4.1.2013
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2013 6:40 pm    Předmět: Citovat

Me to tedy neprijde jako mimo tema, nemyslela jsem to nijak "rypave" jen mi prislo divne ze by si nekdo neumyl vlasy samponem a zbytek tela jo, osobne si delam tak jednou za mesic syrovatkovy den, piju ji (ja tedy skoro porat) smicham ji s medem, napatlam na vlasy a na xicht, napustim vanu do ni rozmixuju i 100g a naleju, pak se v tom odmocim, splachnu vlasy a ani neoplachuju a nepouzivam zadne jine pripravky a je to super.
Jinak se meju bych rekla ze normalne, a na vlasy jen vodu me moc nelaka i kdyz bych potrebovala aby se mi trocha vzpamatovaly Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2013 6:47 pm    Předmět: Citovat

Nene v pohodě, já to vůbec nebrala rejpavě Smile Jen asi nepíšu dostatečně "empaticky", komunikace po písmenkách je horší v tom, že člověk neslyší tón a nevidí mimiku obličeje...
Jinak si myslím, že pokud někdo nepoužívá šampon, tak nebude používat ani sprcháče Smile Protože kůže se snadnějc umyje než pokožka s vlasama. Mě to mytí jen vodou těla vyhovuje maximálně, všechno ěm hrozně vysušuje kůži a mě pak nebaví ji zase promašťovat po umytí, takže proč odmašťovat přirozenej mastnej film na kůži Smile Zezačátku možná někdo může mít pocit že nevoní, že se prostě špatně umyl, ale upřímně, je to o zvyku. Nikdy jsem neměla problém s přirozeným tělesným pachem (nemluvím o podpaží, tam je namístě deodorant Smile ). Navíc, tohle je věc která se stejně sprcháčem ovlivnit nedá. Takže mě to na kůži rozhodně pomohlo. A vlastně i v intimní hygieně, co nepoužívám mýdla (i ty na to určený), mám míň ženských problémů. Ono to tělo se s tím popere samo, příroda všechno zařídila dobře. S těma vlasama a NO POO to je na delší dobu než jen u těla no...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2013 11:43 am    Předmět: Citovat

Kelly Family: Ohledne toho vymyvani silikonu, na to ti dobre poslouzi jakykoliv nesilikonovy sampon Smile ani nemusi byt specialni cistici nebo tak neco.

No poo sem si na sobe vyzkousela dvakrat, pokazde mne zrala hlava tak strasne (kdyz sem si vlasy jen proplachla vodou, pravda brnenskym kamenolomem), ze jsem to sla za chvili vzit normalne svym beznym samponem ...

Nicmene to uz velmi dlouho praktikuju na telo, s tim, ze podpazi a chodidla beru obycejnym mydlem "dle potreby" (je pravda, ze posledni dobou stejne jen sedim doma, ale delala jsem to tak i predtim) a jednou za cas (cca jednou za tyden/tyden a pul) si napustim vanu bud s koupelovym olejem nebo s koupelovou soli (obycejna morska sul z DMka kilo a pul za necelou stovku) a prikapnu si do ni trochu eukalyptoveho eteraku ... no, nepripadam si spinava Smile A okoli si na smrad taky nestezuje Twisted Evil
Akorat oblicej si musim myt pravidelne syndetem, akne je svinstvo a ten syndet tomu trochu pomaha (ale taky uz vynechavam a meju jen jednou za dva dny, jinak jen voda).
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meddows.Q
0-7
0-7


Založen: 20.11.2010
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: ne květen 12, 2013 10:17 am    Předmět: Citovat

Mě metoda umývat čímkoliv jiným, než šamponem, zachránila doslova a do písmene vlasy po osmi letech!!! Asi do dvanácti let jsem měla krásné vlasy a nemusela jsem se o ně skoro vůbec starat. Tehdy se mi jeden spolužák smál, že si myji vlasy jednou týdně. Tehdy jsem z toho měla takové deprese, že jsem si je začala mýt třikrát - čtyřikrát týdně. Vlasy na to pochopitelně reagovali padáním a vysušením na nejvyšší možnou míru + ulamováním konečků a třepením. Naštěstí mě napadlo odložit úplně klasické šampony a místo toho jsem použila ne sodu, ale vejce smíchané se lžičkou medu a citronem a na své suché vlasy jsem si dovolila přidat i pár kapek olivového oleje. Do toho vlasy rozčesávám kančákem. Po týdnu mám vlasy jemné, pružné, lehce vlnité a v hřebenu jich místo obvyklé hrsti zůstane po vyčesání max. pět?! Nevím, jak to sedne ostatním typům vlasů, ale za suché vlasy můžu jen doporučit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piscis
0-7
0-7


Založen: 20.10.2012
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st červen 12, 2013 3:03 pm    Předmět: Citovat

Ahojte, tak jsem pročetla celé fórum a rozhodla se no poo vyzkoušet! Pro ty, kdo by chtěli sledovat moje pokroky:-) jsem založila blog, kde každý týden budu podávat hlášení, jak to s vlásky vypadá. Teď jsem začala 4. týden a zdá se, že začíná nastupovat mastnokrize:-( tak snad vydržím co nejdýl a snad mě čeká odměna v podobě krásných vlasů.....musím doufat, jinak už bych to smyla normálně Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: pá únor 28, 2014 10:45 am    Předmět: Citovat

Zaujal mě věta, cituji:

"I přírodní saponáty z rostlin lze tak vyčistit, že jsou škodlivé."

To znamená, že přírodní šampony mají stejný účinek, jako chemické? Taky narušují tvorbu mazu tak radikálně, že se tvorba mazu zintenzivňuje? To teda znamená, že jsou velmi podobné chemickým a no poo je úplně jiný druh mytí?

Opravdu se v tom nějak neorientuji. Poslouchala jsem i pořad, ale o srovnání přírodníchXchemickéXnoo poo tam nic nebylo. Jen no pooXchemické.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá únor 28, 2014 10:50 am    Předmět: Citovat

Tak přírodní zařaď někam mezi no poo a chemické. Wink Z hlediska invazivity (jé, to je ale pěkné slovo, co mě právě napadlo Laughing ) bych to seřadila asi takto:
sebum only (tj. no water), water only, soda a ocet, přírodní šampony, chemické šampony bezsilikonové, silikonové šampony.
Kam přesně s vlasovýma mýdlama, ajurvédskýma bylinama, vejcomedovým šamponem a lávovkou, to nevím, asi někam kolem sody.
Přírodní šampony mají přece taky mycí látky. Šetrnější než chemka, ale mycí látky. No poo myje ještě šetrněji. Tolik teorie. Praxi si musí osahat každý sám.

Edit: Tak mě napadá... Vzato do důsledků, z pohledu chemika je soda taky určitá chemická látka, při mytí dochází k chemické reakci. Totéž u vejcomedového šamponu apod. Takže ono jde opravdu spíš o to, jak (ne)agresivní mytí s tím kterým prostředkem je. Jak moc odmastí...
_________________


Naposledy upravil Meadow dne pá únor 28, 2014 10:58 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: pá únor 28, 2014 10:57 am    Předmět: Citovat

Ok, děkuji. Já jsem zatím přešla jen ze silikonů na baleu (tu šetrnou bílou lahvičku) a už mám koupený i svůj první Alverde. Třeba se k no poo taky časem dopracuju. Very Happy
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 22, 23, 24  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.