No Poo mytí obecně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e56e24ec1ee2c06ceb3be0788915cbadZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaká je vaše nejpoužívanější no poo metoda?
SO (sebum only)
2%
 2%  [ 1 ]
WO (water only)
12%
 12%  [ 5 ]
vejcomedový nebo jogurtový šampon
10%
 10%  [ 4 ]
lávová zem
12%
 12%  [ 5 ]
žitná mouka
15%
 15%  [ 6 ]
shikakai a jiné bylinky
10%
 10%  [ 4 ]
jedlá soda a ocet
7%
 7%  [ 3 ]
jiná no poo metoda
7%
 7%  [ 3 ]
jedu na ,,poo"
20%
 20%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 39

Autor Zpráva
Horalka
81-160
81-160


Založen: 29.7.2015
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: st duben 27, 2016 3:37 pm    Předmět: Citovat

najlin, tak zkus cokoliv - žitnou mouku, nebo sodu, marocký jíl, žloutek a med Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
najlin
8-20
8-20


Založen: 18.1.2016
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: st duben 27, 2016 6:14 pm    Předmět: Citovat

Nevzdám to Very Happy díky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Horalka
81-160
81-160


Založen: 29.7.2015
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: so duben 30, 2016 12:25 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem tu hennu nakonec naplácala na nemyté vlasy a pohoda, umyla mi je Smile a výjimečně mi je ani neslepila do tvrdých dredů Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jája_
321-600
321-600


Založen: 16.2.2012
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: út leden 31, 2017 8:52 am    Předmět: Citovat

Hlásím se po mega dlouhé době, proto se trošku rozepíšu Cool

Mé vlasy jsou momentálně dlouhé po boky, u hlavy mastnější, konečky sušší a lámavé ze zimy Rolling Eyes Mám sklony k cuchání (rozuměj, že je rozčešu a můžu začít znovu), proto používám kondicionér, střídám Alverde a Baleu. Češu TangleTeezerem. Vlasy umývám 2x týdně (jednu dobu jsem se snažila pouze 1x, ale nedopadlo to)

S no poo mám dlouholeté zkušenosti, experimentovala jsem s vejcomedovým šamponem, sodou+octem, žitnou moukou, bylinnými oplachy i water only.
Nejvíce mi vyhovovala SODA+OCET (případně citronka), vlasy po ní byly normálně umyté a vydržely, navíc tato metoda není pracná.
VEJCOMEDOVÝ šampon mi taktéž vyhovoval, vlasy po něm byly krásně lesklé a vyživené, objem však nic moc, opustila jsem tuto metodu, protože mi to časem přišlo jako plýtvání Embarassed
ŽITNÁ MOUKA ze začátku fajn, ale později vlasy uplácané a pramínkující se ihned po uschnutí, asi až moc výživy Laughing
BYLINKOVÉ OPLACHY jsme si zamilovala, protože po nich vlasy nádherně voní, ale poslední dobou je nepoužívám, ale zase začnu.
U WATER ONLY jsem nevydržela, dělaly se mi lupy, svědila mě pokožka a vlasy byly voskovité na povrchu a na pohled hnusné.

Abych to shrnula jednoduše, nejdéle mi vydržela soda+ocet. V posledním půl roce jsem z lenosti přešla na ŠAMPONY (bez silikonů, samozřejmě Wink ) a to konkrétně střídám Balea Ultra Sensitive a Lush šampuk New (protože mi padají vlasy). No a musím říct, že se mi nemastí více, myju klasicky 2x týdně, dokonce po 3-5 dnech (po sodě 4. den už byl katastrofální). Také jsem opět 1x týdně zařadila olejové zábaly-kokosák+oliváč (neboť soda by je nevymyla, ale s šamponem bez problému). Zastřihuji konečky podle měsíce, dřív jsem to také praktikovala a to jsem měla nejdelší vlasy ve svém životě, takže to pokouším znovu Twisted Evil
A na cestě mám tuhé šampony od Naturinky, na které se neuvěřitelně těším Exclamation

Na čas se tedy vzdávám nálepky "no poo", ale třeba to na mě někdy zase přijde Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
katka.f
41-80
41-80


Založen: 13.8.2011
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: út únor 07, 2017 3:43 pm    Předmět: Citovat

Dej vědět, co tvé vlasy říkají na naturinku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: čt únor 09, 2017 6:07 pm    Předmět: Citovat

Jelikož mi mytí pouze vodou přestalo úplně vyhovovat, tak jsem teď dočasně přešla na zelený jíl. Konečně mám z těch vlasů pocit, že nejsou mrtvé a že se nimi dá něco dělat, takže už se nemusím omezovat na úliz a tisíc pinetek. Experimentovala jsem teda i se shikakai, amlou a brahmi, ale po tom jílu se mi vlasy zdají o něco lepšíSmile akorát teda té amly a spol. taky mám ještě tak tři krabičky, tak to ještě budu muset spotřebovat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: st březen 01, 2017 9:31 am    Předmět: Citovat

Tak považuji za čestné tu ohlásit, že jsem po cca čtyřech letech no poo (z toho asi tak 2,5letech WO) umyla vlasy šamponem (Balea Ultra Sensitive, má ty šetrné tenzidy, co mají přírodní šampony, ač netuším, zda má nějaký certifikát) a hodlám v tom nějakou dobu pokračovat. Nějak mě to prostě přestalo bavit, zrálo to ve mně už delší dobu. Trochu jsem se bála, aby mě po mytí šamponem nesvěděla hlava - přece jen to byl kromě zvědavosti jeden z důvodů, proč jsem přecházela původně z chemie na přírodní šampony a pak z přírodních šamponů na low poo a no poo. Ale v tomto ohledu zatím dobré a navíc jsem dostala, co jsem chtěla - vím, že první den nadýchané jemné chmýří, druhý den dobré, třetí den na účes, čtvrtý den vydržet nebo umýt (nemožnost odhadnout, jak se vlasy podaří vodou umýt, mě stále víc iritovala). Tož tak.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwlanche
41-80
41-80


Založen: 18.7.2016
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: čt březen 02, 2017 4:26 pm    Předmět: Citovat

Docela mne udivuje, že i po tak dlouhé době, co jsi byla na WO vlasy nejde někdy pořádně umýt. Nemělo by to být spíš tak, že po přechodné fázi začnou být vlasy tak nějak pořád OK? Embarassed Když už je vlas obalen sébem a pokožka hlavy by měla být zvyklá produkovat ho méně, proč se tedy nedostanou do nějaké optimální fáze?
Omlouvám se, asi to zní hloupě, jsem laik, s WO si chci o prázdninách (možná dřív) dát taky rande, abych měla možnost to posoudit na vlastní hlavě. A docela mě zajímá tvoje zkušenost. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: čt březen 02, 2017 6:04 pm    Předmět: Citovat

Gwlanche napsal:
Docela mne udivuje, že i po tak dlouhé době, co jsi byla na WO vlasy nejde někdy pořádně umýt. Nemělo by to být spíš tak, že po přechodné fázi začnou být vlasy tak nějak pořád OK? Embarassed Když už je vlas obalen sébem a pokožka hlavy by měla být zvyklá produkovat ho méně, proč se tedy nedostanou do nějaké optimální fáze?
Omlouvám se, asi to zní hloupě, jsem laik, s WO si chci o prázdninách (možná dřív) dát taky rande, abych měla možnost to posoudit na vlastní hlavě. A docela mě zajímá tvoje zkušenost. Smile


Já to měla s WO stejně! První tři umytí byl děs, potom se vlasy hodily až do zázračného stavu, kdy fakticky sébum bylo produkováno v optimálním množství, vlasy měly boží objem, byly lesklé, pružné, pevné jako žíně... a po roce najednou bum, séba na kila, vlasy úplně obalené až do bíla, prameny totálně voskovaté... nechápu:(
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá březen 03, 2017 10:15 am    Předmět: Citovat

Gwlanche, asi to z toho mého příspěvku nevyplynulo, ale ono to nebylo o tom, že jsem byla 2,5roku v přechodné fázi. Wink Ony ty vlasy byly dlouhou dobu na WO velmi dobré, vyhovovalo to, bylo to lepší než se šampony či sodou a octem. Jen před nějakou dobou to nějak vyhovovat přestalo, vlasy se občas nepodařilo dobře umýt. Co se stalo, čím to, to netuším. Nánosy séba na kila jak u eMii to nebyly, ale když se to nepovedlo, tak šošolka byla fakt mastná a vlasy pramínkovaly rychlostí blesku. Zbytek mastný nebyl, ale na pohled tak občas působil. Řešila jsem to novým umytím hned druhý den, to pomáhalo. Taky pomáhalo umýt vlasy mimo Prahu (myslela jsem si, že je to vodou, i když zpětně o tom tak přesvědčená nejsem). Jenže pak jsem musela mýt i tři dny po sobě a někdy ani ta mimopražská voda nepomohla... a pak jsem úplně ztratila pojem, co vlastně funguje. Prostě jsem nakonec nikdy nevěděla, jestli se to umyje dobře nebo ne a co udělat pro to, aby se to umylo dobře.

Dokud WO dobře fungovalo, tak jsem na tom vždycky nejvíc oceňovala to, že voda je kdekoli, tj. umyju kdekoli, nemusím s sebou nic mít... prostě v podstatě to hlavní kouzlo (pro mě) byla ta bezstarostnost. Ale pak jsem najednou furt řešila, jestli se to povede dobře umýt - zvlášť když jsem potřebovala vypadat na nějakou příležitost reprezentativně. No a má to pak cenu? Když je to přechodná fáze, tak člověk zatne zuby. Ale tohle přechodná fáze nebyla. Chvíli jsem si říkala, že to přece nevzdám, když jsem na WO už tak dlouho. Ale o tom to přece není. Nedělala jsem to nikdy z "ideových" důvodů... prostě to tehdy vyhovovalo. Když to vyhovovat přestalo, přišel čas to změnit.

Pokud máš chuť to zkusit, rozhodně do toho jdi. Zkušenost je to vždycky. Uvidíš (po přechodné fázi), jestli ti to bude vyhovovat. Není to pro každého. A taky to často není navždy - nebo aspoň tak to na mě působí z těch zkušeností, co jsme tu nasbíraly. Ale rozhodně to zkus. Držím palce.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.