No Poo mytí obecně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=40fb841e26cf5f7af2bcd1e86b8b48cbZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaká je vaše nejpoužívanější no poo metoda?
SO (sebum only)
2%
 2%  [ 1 ]
WO (water only)
12%
 12%  [ 5 ]
vejcomedový nebo jogurtový šampon
10%
 10%  [ 4 ]
lávová zem
12%
 12%  [ 5 ]
žitná mouka
15%
 15%  [ 6 ]
shikakai a jiné bylinky
10%
 10%  [ 4 ]
jedlá soda a ocet
7%
 7%  [ 3 ]
jiná no poo metoda
7%
 7%  [ 3 ]
jedu na ,,poo"
20%
 20%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 39

Autor Zpráva
Gwlanche
41-80
41-80


Založen: 18.7.2016
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: pá březen 03, 2017 11:38 am    Předmět: Citovat

Zajímavé. Mě na tom láká hlavně to, že vlasy by nemusely být suché a někomu se i přestaly třepit konečky. Nic moc si od toho ale neslibuju, a uvidím jaké to bude. Pak napíšu echo. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: pá březen 03, 2017 11:59 am    Předmět: Citovat

Gwlanche napsal:
Zajímavé. Mě na tom láká hlavně to, že vlasy by nemusely být suché a někomu se i přestaly třepit konečky. Nic moc si od toho ale neslibuju, a uvidím jaké to bude. Pak napíšu echo. Wink


Určitě jdi do toho, ta fáze, kdy jsou vlasy naprosto perfektní, stojí za ty počáteční hnusné pocity po "umytí"Smile) Taky doufám, že se jednou k WO vrátím, říkám si, že i ten nejlepší šampon člověku jednou přestane vyhovovat a musí se prostřídat. Takže teď pro změnu frčím na zeleném jílu a na podzim zase zkusím WO:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá březen 03, 2017 2:06 pm    Předmět: Citovat

Gwlanche: Tak vlasy se mi třepit nepřestaly nikdy ani na WO, ale neměla jsem takové ty mastné kořínky plus suché konce. To sébum prostě rozčešeš do těch konců a ty jsou pak měkké. Určitě napiš. Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jája_
321-600
321-600


Založen: 16.2.2012
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: so červenec 29, 2017 7:30 pm    Předmět: Citovat

Ahojky, doufám, že můj dotaz řadím do správného vlákna, kdyžtak se předem omlouvám, ale sem mi to přišlo nejvhodnější Smile
Mám doma bílý jíl od Saloosu (a zelený od Dr.Popov), který jsem si primárně koupila na pleť, ale dočetla jsem se, že se dá použít na tělo (což úplně nechápu k čemu-jako sprcháč nebo jako maska na akné např. na zádech? Embarassed ) i na vlasy. Zatím jsem neměla odvahu ho na vlasy plácnout, máte tuto metodu někdo odzkoušenou? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: so červenec 29, 2017 8:06 pm    Předmět: Citovat

ahoj, za mě minimálně zelený jíl na pleť je fakt zázrak! vlasy jsou po něm prostě umyté, žádné psí kusy nepozoruju, ale na pleť už nepoužívám nic jiného. po nanesení jílu na pleť a krátkém působení pleť zůstává celý den nevysušená, nemastná, nelesklá, bez černých teček a jiných kekelů, takže za mě super. na záda používám taky jako masku a zbytek těla tím bahnem čas od času prostě "umyju" a nenechávám působit Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jája_
321-600
321-600


Založen: 16.2.2012
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: so červenec 29, 2017 8:13 pm    Předmět: Citovat

Obojí používám jako masku na pleť, zelený je pro mě více vysušující a pleť po něm pne, ale zato pěkně vyčistí, bílý méně stahuje, zatím ho mám jen chvilku, ale asi extrémní rozdíl v nich nebude Smile Za reakci na použití na vlasy děkuji, hned zítra otestuji. Snad to dopadne dobře Twisted Evil Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jája_
321-600
321-600


Založen: 16.2.2012
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: ne červenec 30, 2017 2:13 pm    Předmět: Citovat

Tak už jsem otestovala mytí jílem Cool
Vlasy jsem měla 4 dny nemyté (takže mastňák)+u kořínků značná dávka Bioharu a v délkách olivový olej. Smíchala jsem zelený+bílý jíl cca 3:1, zalila vodou do řidší kaše a naplácala na vlhké vlasy (binec všude okolo), musela jsem teda hodněkrát přidat, aby mi to vyšlo na celou délku Rolling Eyes Nechala jsem 5 minut působit, důkladně vypláchla a do turbanu.
Vlhké vlasy jsem pročesala a šlo to překvapivě snadno. Po doschnutí jsem byla hodně nadšená, jíl umyl mastnotu i v délkách, což jsem vůbec nečekala, byl to pouze experiment Laughing
Po pár hodinách ale byly vlasy takové "slepené" a nenadýchané, špatně rozčesatelné, tak jsem do délek dala Balea Long Hair sérum, česání v pohodě, ale u hlavy bez objemu (asi jako druhý den po mytí) a takové ulepené. Mám pocit, že za 2 dny budu zase extrémní mastňák Embarassed

Zní to hodně negativně jak to tak čtu, ale určitě dám jílu ještě šanci (stejně ho chci už co nejdřív vypotřebovat Laughing ). Myslím, že když vlasy nebudou tak mastné a naolejované, tím pádem budu dávat jen k pokožce, tak to bude fajn Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sechmet
81-160
81-160


Založen: 13.2.2009
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: so srpen 19, 2017 9:13 am    Předmět: Citovat

Meadow napsal:
Tak považuji za čestné tu ohlásit, že jsem po cca čtyřech letech no poo (z toho asi tak 2,5letech WO) umyla vlasy šamponem (Balea Ultra Sensitive, má ty šetrné tenzidy, co mají přírodní šampony, ač netuším, zda má nějaký certifikát) a hodlám v tom nějakou dobu pokračovat. Nějak mě to prostě přestalo bavit, zrálo to ve mně už delší dobu. Trochu jsem se bála, aby mě po mytí šamponem nesvěděla hlava - přece jen to byl kromě zvědavosti jeden z důvodů, proč jsem přecházela původně z chemie na přírodní šampony a pak z přírodních šamponů na low poo a no poo. Ale v tomto ohledu zatím dobré a navíc jsem dostala, co jsem chtěla - vím, že první den nadýchané jemné chmýří, druhý den dobré, třetí den na účes, čtvrtý den vydržet nebo umýt (nemožnost odhadnout, jak se vlasy podaří vodou umýt, mě stále víc iritovala). Tož tak.


Ahoj, jsem na no poo asi půl roku, zatím vše ok vlasy vypadají dobře, ale.. Začínám na to mixování mouky, vejce s medem atd atd atd nějaká líná. Chci se zeptat, jak vlasy vypadají u Tebe dnes po té době, co zas používáš šampon, jestli vlasy nezažily nějaký zpětný šok a tak vůbec .))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: st srpen 23, 2017 11:31 am    Předmět: Citovat

Sechmet napsal:
Meadow napsal:
Tak považuji za čestné tu ohlásit, že jsem po cca čtyřech letech no poo (z toho asi tak 2,5letech WO) umyla vlasy šamponem (Balea Ultra Sensitive, má ty šetrné tenzidy, co mají přírodní šampony, ač netuším, zda má nějaký certifikát) a hodlám v tom nějakou dobu pokračovat. Nějak mě to prostě přestalo bavit, zrálo to ve mně už delší dobu. Trochu jsem se bála, aby mě po mytí šamponem nesvěděla hlava - přece jen to byl kromě zvědavosti jeden z důvodů, proč jsem přecházela původně z chemie na přírodní šampony a pak z přírodních šamponů na low poo a no poo. Ale v tomto ohledu zatím dobré a navíc jsem dostala, co jsem chtěla - vím, že první den nadýchané jemné chmýří, druhý den dobré, třetí den na účes, čtvrtý den vydržet nebo umýt (nemožnost odhadnout, jak se vlasy podaří vodou umýt, mě stále víc iritovala). Tož tak.


Ahoj, jsem na no poo asi půl roku, zatím vše ok vlasy vypadají dobře, ale.. Začínám na to mixování mouky, vejce s medem atd atd atd nějaká líná. Chci se zeptat, jak vlasy vypadají u Tebe dnes po té době, co zas používáš šampon, jestli vlasy nezažily nějaký zpětný šok a tak vůbec .))


Ahoj,
vlasy jsou celkem v pohodě, hlava nesvědí, nesněží, v tomhle směru spokojenost. Dopotřebovávám lahvičku a koukám, co si koupím nového... Je fakt, že jsem používala jen ten jeden šampon - a vypadá to, že si vlasy na něj už zvykly a chtělo by to změnu.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Noroelle
41-80
41-80


Založen: 4.8.2010
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: út listopad 28, 2017 11:27 am    Předmět: Citovat

Ahoj, chci se opět vrhnout na nopoo mytí a ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti ohledně olejů a zábalů. Před pár lety jsem jeden čas myla jen vejcomedovým šamponem (a pak oplachovala citronovou vodou) a bylo to super, jenže jsem měla hodně suché délky. No, pak přišla změna a používám několik let Alverde občas na střídačku s přírodními šampony a protože mě už nějakou dobu hlodá myšlenka ohledně zero waste, tak chci opět začít, ale s přírodním mýdlem s různými oleji a bylinkami, které jsem si vyhlídla a ráda bych eliminovala i balzámy a kondicionéry. Nicméně se obávám, že se bude opakovat to samé jako před pár lety, a proto by mě zajímalo, pokud si děláte olejové zábaly, jak nejefektivněji ty vlasy poté myjete? Našla jsem tu pár zkušeností třeba s moukou, kdy to drhlo a tak a trochu se obávám, že to bude prostě boj odmastit. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.