No Poo mytí obecně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 22, 23, 24  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=eb655137c376005802f7db9e3f8c0f97Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaká je vaše nejpoužívanější no poo metoda?
SO (sebum only)
2%
 2%  [ 1 ]
WO (water only)
12%
 12%  [ 5 ]
vejcomedový nebo jogurtový šampon
10%
 10%  [ 4 ]
lávová zem
12%
 12%  [ 5 ]
žitná mouka
15%
 15%  [ 6 ]
shikakai a jiné bylinky
10%
 10%  [ 4 ]
jedlá soda a ocet
7%
 7%  [ 3 ]
jiná no poo metoda
7%
 7%  [ 3 ]
jedu na ,,poo"
20%
 20%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 39

Autor Zpráva
Sigrida
21-40
21-40


Založen: 12.7.2012
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2014 9:00 pm    Předmět: Citovat

Moc díky, Keyt!

Tak s pozitivními výsledky to až tak nadějně nevypadá, nezbývá než doufat, že mi to zafunguje díky autosugesci! Very Happy

BTW - říkám si, že by bylo fajn mít nějaký voňavý sprej na vlasy po umytí, používáte něco? Mix esenciálního oleje a vody třeba...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Keyt
161-320
161-320


Založen: 14.1.2013
Příspěvky: 273

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2014 9:17 pm    Předmět: Citovat

Není za co. Wink Nic nepoužívám, nějak mi ani nedochází, že vlasy "nevoní", takže mi to nechybí. Laughing Asi je to o zvyku... Stejně mi žádná vůně ve vlasech nevydrží potom, co uschnou.

Sigrida napsal:
Tak s pozitivními výsledky to až tak nadějně nevypadá, nezbývá než doufat, že mi to zafunguje díky autosugesci! Very Happy

Proč myslíš? Já si myslím, že se tu sešlo dost pozitivních ohlasů a já sama jsem též velice spokojená, chce to hlavně vydržet. Very Happy
_________________
The physical cutting of hair is a manifestation of the loss of a loved one, a loss of a relationship, and a loss of a part of self.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sigrida
21-40
21-40


Založen: 12.7.2012
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2014 3:34 pm    Předmět: Citovat

Keyt napsal:
Proč myslíš? Já si myslím, že se tu sešlo dost pozitivních ohlasů a já sama jsem též velice spokojená, chce to hlavně vydržet. Very Happy


Já asi čekala zázraky Very Happy Ale máš pravdu, vypadá to, že kdo to vydrží, tak dobré výsledky fakt má!

No nic, první nešamponové umytí není žádná sláva, ale aspoň mě ohromě baví se česat tím kančím kartáčem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Keyt
161-320
161-320


Založen: 14.1.2013
Příspěvky: 273

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2014 3:41 pm    Předmět: Citovat

A jak postupuješ? Z šamponu jen na vodu? Já bych na to asi šla postupně, aby si vlasy zvykly. Wink
Já osobně jsem s přechodem jako takovým problém neměla, spíše bylo náročné prodloužení intervalu.
_________________
The physical cutting of hair is a manifestation of the loss of a loved one, a loss of a relationship, and a loss of a part of self.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sigrida
21-40
21-40


Založen: 12.7.2012
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2014 7:20 pm    Předmět: Citovat

Z Alverde šamponu se čtyřdenním mycím intervalem na vodu + kartáč Smile

V krizových případech budu spoléhat na pudink jako suchý šampon a shikakai/amlu/brahmi zábaly.

Snad to nebude žádná hrůza...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2014 1:43 pm    Předmět: Citovat

Sigrido, počítej s tou fází zvykání cca 6-8týdnů... Wink až pak je čas na nějaké závěry.
Jinak s tou vůní - naučila jsem se aplikovat parfém za uši a zezadu na krk na linii vlasů. Ne že by to řešilo vůni vlasů jako takových, ale prostě tak...

WO report: stále musím mýt hlavu asi tak obden, pokud chci mít vlasy pěkné a nositelné v rozpuštěném stavu. Pak mě ale začne svědět pokožka - asi ji to časté namáčení moc vysušuje. Takže aktuálně střídám období, kdy myju třeba třikrát nebo čtyřikrát s intervalem obden a pak to nechám odpočívat, interval prodloužím a nosím culík nebo zaplétám.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sigrida
21-40
21-40


Založen: 12.7.2012
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: so květen 03, 2014 5:02 pm    Předmět: Citovat

Díky, Meadow. S tím parfémem je to moc dobrý nápad!

Vím, že to má trvat dlouho - jen v koutku duše doufám, že budu mít štěstí a nebude to tak krizové, jak jsem četla Very Happy

(jinak jsem se teď nedávno nechala vyudit při ohni a proti smradu jsem se rozhodla bojovat shikakai a amlou - smrad to nevyřešilo úplně, vlasy to ale celkem umylo a jsem asi zase skoro na začátku celého zvykacího procesu...)

Když jsou vlasy cítit třeba cigaretovým kouřem, pomůže jenom voda, nevíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Keyt
161-320
161-320


Založen: 14.1.2013
Příspěvky: 273

PříspěvekZaslal: so květen 03, 2014 5:23 pm    Předmět: Citovat

Sigrida napsal:
Když jsou vlasy cítit třeba cigaretovým kouřem, pomůže jenom voda, nevíte?


Mně ano. Smile Když smrdí kouřem, tak si je vždy spláchnu alespoň vodou, pak už cítit nejsou, ale netuším, jestli to není jen tím, že si nos zvykl na ten smrad... Ale spíše bych řekla, že ne, jsem na něj poměrně citlivá a hodně mi vadí. Za pokus to určitě stojí. Wink
_________________
The physical cutting of hair is a manifestation of the loss of a loved one, a loss of a relationship, and a loss of a part of self.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sigrida
21-40
21-40


Založen: 12.7.2012
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: so květen 03, 2014 6:22 pm    Předmět: Citovat

Děkuju, to je moc dobrá zpráva!

Já ten smrad z táboráku budu zaručeně vymývat ještě na třikrát Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
polobotka
0-7
0-7


Založen: 15.5.2014
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 4:12 pm    Předmět: Citovat

Neda mi to a musim se pripojit:-) Vcera jsem byla po dobrych 7 letech u kadernika jen na zkousku svatebniho ucesu). Uces teda pekny, ale na hlavu mi samozrejme naplacal jakysi vlasovy olej (beztak s hromadou silikonu) a lak. No a v duchu jsem se usmivala, kdyz tvrdil, ze normalni oleje na vlasy nepatri a kdesi cosi. A to jeste nevedel, ze jsem uz vic jak rok na hlave nemela sampon:-D Trosku delsi uvod, ale uz jsem se dostala k tematu:-)))
Moje cesta byla takovato: prvne sampony se silikony, pak jsem zacala stridat sodu a ocet, vajicka a ten muj sampon - kazde umyti necim jinym - umyvaci frekvendce byla porad 1 tyden. Po case (nevim jak dlouhem) jsem si rekla, ze zkusim sampon vynechat uplne a zacala jsem pouzivat pouze sodu a ocet. Vlasy byly krasne! Pak zacalo zrejme nejake to prechodne obdobi, navic se mi zacaly delat lupy. Tak jsem sodu vymenila za vejce a pouzivala jen vejce. Vlasy zase krasne! Pak jsem zkousela pouzivat jenom vodu co to slo a pak az teprve to neslo tak umyt sodou. Natahla jsem interval mezi sodovanim na 9 dni, ale vlasy po case vstoupili zas do nejake prechodne faze - hnusne, mastne a to i po umyti. No vydrzela jsem a pouzivala jak sodu tak vejce - stridave. Posledni prechodna faze byla cca po pul roce no poo, od te doby mam vlasy v pohode, pekne, interval mezi umytimi mam zas 1 tyden, obcas je mezitim promyji vodou, obcas ne, obcas (kdyz honem potrebuji aby byly perfektni nebo se mi nechce macet hlava) pouziju kukuricny skrob (jsem blondyna). Za ten rok mam vlasy cca ve stejne kondici co se tyce objemu i stavu konecku, zmenil se trochu charakter te mastnoty jak tu nekteri psali. Vlasy nepoporostly (mam po ramena a dal uz mi dobrych 20 let nerostou at se snazim jak chci). Co se tyce vune resim to tak, ze jak umyju vlasy, kapnu do dlani trosku jojoboveho oleje smichaneho s nejakym esencialnim a vetru do konecku a pak ty ruce jeste otru i o delky (ne u hlavy). Vlasy voni (dle pritele) az moc silne:-D
Jo a jeste pro ty, co chteji vymyvat olej - cetla jsem v nejakych clancich o nejakem preoiling - totiz ze se pred umytim sodou jeste masiruje pokozka hlavy konecky prstu namocenych v ricinovem oleji. Samozrejme jsem to s olejem prehnala (preci jen jsem chtela vlaskum doprat...Very Happy) a soda i tenkrat vlasy neumyla. Tak jsem umyla znova a bylo to v pohode. (Kdyby ne, tak bych sodovala a vejcovala, dokud by olej nepustil:-)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 22, 23, 24  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.