No Poo mytí obecně
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8c7ddd3327b6765881f9a2c19ca540faZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaká je vaše nejpoužívanější no poo metoda?
SO (sebum only)
2%
 2%  [ 1 ]
WO (water only)
12%
 12%  [ 5 ]
vejcomedový nebo jogurtový šampon
10%
 10%  [ 4 ]
lávová zem
12%
 12%  [ 5 ]
žitná mouka
15%
 15%  [ 6 ]
shikakai a jiné bylinky
10%
 10%  [ 4 ]
jedlá soda a ocet
7%
 7%  [ 3 ]
jiná no poo metoda
7%
 7%  [ 3 ]
jedu na ,,poo"
20%
 20%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 39

Autor Zpráva
Poki
321-600
321-600


Založen: 19.3.2012
Příspěvky: 362

PříspěvekZaslal: so duben 07, 2012 3:34 pm    Předmět: No Poo mytí obecně Citovat

V angličtine to nájdete pod názvom "no poo". Ide o to, že nemôžte hneď prestať používať šampón a prejsť na čistú vodu. Medzitým je obdobie, keď pokožku hlavy umývate zriedenou sódou bikarbónou a dĺžky zriedeným octom.
Kto vie po anglicky, na internete je toho veľa, napr. http://no-poo.livejournal.com/586755.html alebo http://www.naturemoms.com/no-shampoo-alternative.html
Mňa táto metóda celkom láka, zajtra s tým asi začnem a dám vedieť, čo a ako Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2013 11:17 pm    Předmět: Citovat

Věděla jsem, že se to tu někdy řešilo v kudrnatých vláknech, tak jsem zapátrala... Nějaké ohlasy jsou tu:
http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=1338&start=100
http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?p=145940
http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?p=145760
Ovšem jde především o variantu mytí kondicionérem. A tady je něco málo o mytí sodou:
http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=5322
http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?p=180596
Jo, a když už jsem se hrabala v tom hledání... celkem prehistorický článek jsem tu o tom našla... (pravda, taky varianta kondicionér):
http://dlouhevlasy.cz/pece-o-vlasy-ochrana/jak-pecovat-o-kudrnate-vlasy.html
Jinak anglicky psaný blog se zkušenostmi se sodou:
http://www.crunchybetty.com/no-poo-to-you-too

Osobní zkušenost nemám. Zatím jsem nenašla odvahu být tak drsná. Ale je fakt, že se poslední dobou snažím mytí šamponem pravidelně střídat s mytím kondicionérem a taky od pokusu se sto tahy kančákem před spaním se tím kartáčem bez výčitek svědomí češu, co hrdlo ráčí - je mi to příjemné Wink a je fakt, že ten přenos mazu funguje. Třeba jednou dospěju do fáze, že vyzkouším i drsnější variantu jen kondicionér nebo jen soda (tu jsem zatím nezkusila vůbec), uvidím...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2013 10:03 am    Předmět: Citovat

Mytí bez šamponu jsem praktikovala mnohokrát - většinou během různých táborů, zimních dovolených ap. Šlo to bez problémů, protože se mi hlava mastí minimálně a nebylo třeba vymývat různé nečistoty, které vlasy lapají z ovzduší. Sice jsem měla o něco hrubší délky a celkově trochu splihlejší objem, ale bylo to poměrně dobré.
Zkoušela jsem pak přejít na metodu bez šamponu i ve městě, ale výsledek už byl o dost horší. Bylo prostě znát, že mám špatně umyté vlasy - byly mastné, výrazně splihlé, přišly mi zanesené... Takže souhlasím s tím, co už bylo od různých členek zmíněno výše: že s touhle metodou lze pochodit hlavně v prostředí, kde je minimální smog ap. Jinak bych řekla, že vlasům daleko míň uškodí ten šampon, než mytí bez něj... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelly Family
81-160
81-160


Založen: 4.1.2013
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2013 3:26 pm    Předmět: Citovat

Zajimalo by mne jestli i zbytek tela myji jen vodou?
A muze mi nekdo osvetlit ten nazev? ......... asi to nebude odvozeno z anglickeho poo Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nelianna2
81-160
81-160


Založen: 8.10.2012
Příspěvky: 152

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2013 3:34 pm    Předmět: Citovat

Kelly Family napsal:

A muze mi nekdo osvetlit ten nazev? ......... asi to nebude odvozeno z anglickeho poo Question


povedala by som, že je to skratka od shampoo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelly Family
81-160
81-160


Založen: 4.1.2013
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2013 4:14 pm    Předmět: Citovat

Diky, tak to by me nenapadlo Shocked
ja bych do toho tedy nesla, jedno dvoumesicni nemyti mam za sebou, ale v prirode, vlasy byly hezky, ne mastny a hlava nesvedila ale tam jsme smrdeli vsichni tak to nikomu ani neprislo a po prijezdu domu jsem si hlavu s radosti umyla normalne.
Tohle asi snese jen hodne malo lidi, zalezi nejen na tom kde bydli ale i co delaji, nedovedu si predstavit zenskou - sekretarku u nejakyho generalniho reditele, v kostymku za nekolik tisic, na podpatkach se splyhlou hlavou Smile
- ten kdo dela venku nebo se nestyka nijak moc s lidma to asi muze byt OK...
no nevim jestli se da i pot odmyt tak, aby nekde v lepsi spolecnosti to nebylo citit, jinak si vyplachovat vlasy jen vodou (o myti nemuze byt reci) a zbytek tela mydlem? to pro me nema logiku, a kdyby stacilo vyplachovani vlasu vodou tak by pred stovkama let lidi nevynalezali veci cim si je umyt - a to tenkrat bylo ciste ovzdusi, takze za me NE! ...... ne ve vsem se da vratit dal nez za stredovek Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2013 5:39 pm    Předmět: Citovat

Tak shrnu taky svoje zkušenosti s no poo.
Jenom voda - potvrzuju, co už tu bylo řečeno, v přírodě lze (i když úplněj začátek může bejt trochu krušnější, úplně nejkrásnější je, když si člověk nakonec může háro ještě namočit do kotlíku s mateřídouškovým či jiným čerstvobylinkovým čajíkem), ve městě mohu vřele nedoporučit. Twisted Evil (dokonce se mi pak kebule začala mastit tak nějak víc než předtím).
Soda - pokud se používá na normální mytí a ne vyloženě na "vymejvání" něčeho, ta koncentrace je dost malá, takže mi to nějak nešetrný nepřipadalo (a to mám vlasy citlivky). Jednou za čas taky provedu (ale nějak mě to nebaví patlat).
Jenom kondiš - fajn, jeden čas mi to dalo vlasy docela do kupy, ale pak se při soustavným "no-poování" nějak přemlsaly a začaly dost plihnout. Takže teď použávám jednou za čas.
No a pak je tu lávovka a různý bylinky, případně vlasový mycí oleje a domácí vejcomeďák, což už asi no-poo nebude - ale beru to tak, že to nepění - všechno fajn, ale nic se mi neosvědčilo na dlouhodobější používání bez prostřídání.
U všech těchle metod (kromě čistý vody ve městě) můžu říct, že jsou OK, ale na mejch vlasech se nedají provozovat soustavně, musím to prokládat alespoň jednou za dva až tři týdny "poováním". Ale moje vlasy jsou prostě zmlsaný a chtěj "střídavou péči", když si je víckrát po sobě umeju nějakejma pěnivejma šamponama (a ne, nepoužívám furt stejnej, protože to by se mnou vyloženě vyběhly, potvory rozmazlený) tak jim to taky není recht. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2013 6:13 pm    Předmět: Citovat

Kelly Family napsal:
Zajimalo by mne jestli i zbytek tela myji jen vodou?

Sice je to mírně OT, ale odpovím, já se meju jen vodou několik let, nezávisle na tom, jak jsem zpocená a špinavá... jediný pěnivý co na sebe dám je šampon na hlavu, nebo mýdlo na ruce Wink Jen naprosto výjimečně se mi stane, že sáhnu po Lactacydu na umytí intimních partií.

Mytí bez šamponu ale asi někdy vyzkouším, až budu vědět, že 6 mastnejch týdnů přežiju relativně ok...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelly Family
81-160
81-160


Založen: 4.1.2013
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2013 6:21 pm    Předmět: Citovat

Arrow Nikinka prosim te co je OT Embarassed

Arrow Titania Question Je nekde navod na koncentraci sody na vymyti silikonu a jak se to pouziva? Jeste ji sice nemam ale jak to prosim te pouzivas? Diky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2013 6:22 pm    Předmět: Citovat

Kelly Family: OT = Off Topic, z angličtiny přeloženo jako "mimo téma" Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.