No Poo mytí: Jedlá soda
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 59, 60, 61  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=11ea8859cfe1a99e4b6971bcac088539Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stargei
0-7
0-7


Založen: 18.6.2011
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 12:10 pm    Předmět: No Poo mytí: Jedlá soda Citovat

Ahojte, chcela by som vediet, ci je tu este niekto, kto konecne vyriesil dilemu so samponmi a komu naozaj ulahcila zivot soda bikarbona (ja si s nou vystacim, sampony mi nicili vlasy a svrbela ma z nich koza, sposobovali lupiny, vysusovali a prilis mastili atd.).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 12:27 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, sodu jsem párkrát vyzkoušela a nebyla špatná, ale mytí s ní bylo nepohodlné (jsem nešika trošku Very Happy ) a přišlo mi, že vysušovala Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 2:06 pm    Předmět: Citovat

já jsem to zkoušela zatím dvakrát, v kombinaci s přelíváním octovou vodu.. 3 lžíce sody rozpouštím v malém dávkovači tonika s teplou vodou - vlasy meju půlkou toho roztoku, spláchnu a umyju znovu druhou půlkou... potom to přeluju tou octovou vodou a je to.. přišlo mi to fajn, ale bylo to moc zdlouhavé, ale vzhledem k tomu, jak se mi vlasy mastí a jsou takové přepečované, tak to asi zkusím... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 5:32 pm    Předmět: Citovat

Občas použiju, když mám náladu - protože vlasopečovadla ráda střídám. Ale jako u všeho ostatního, jak ji použiju víckrát po sobě, tak se to vlasům nelíbí - holt mlsný potvory chtěj pestrou stravu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 6:02 pm    Předmět: Citovat

parkrat som skusila, mala som pekny objem. soda bikarbona sluzi aj ako vlasovy peeling. myslim, ze v nejkom vlakne to bolo spomenute
_________________
Ak sa nechce?? c???????????­ti?? s??m, o??e?? sa. Ak sa nechce?? c???????????­ti?? smutn??, opi sa. Ak nechce?? by?? nikdy zraden??-zadov???? si psa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sim
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 1062

PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 6:12 pm    Předmět: Citovat

tanka777 napsal:
parkrat som skusila, mala som pekny objem. soda bikarbona sluzi aj ako vlasovy peeling. myslim, ze v nejkom vlakne to bolo spomenute

Jojo, soda je perfektní na pročištění vlasů, stačí přidat lžičku sody do šamponu v dlani, promíchat a umýt tím hlavu. Je po tom skvělý objem, asi, jak se ty vlasy odlehčí, ale asi bych to nepoužívala pořád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Juanitta
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.12.2010
Příspěvky: 1780

PříspěvekZaslal: pá leden 20, 2012 6:17 pm    Předmět: Citovat

súhlasím, tiež sódu čas od času používam do šampónu, samotná mi nesedela vôbec ani s octom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvetinka06
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 17.2.2012
Příspěvky: 1277

PříspěvekZaslal: st únor 29, 2012 2:31 pm    Předmět: Citovat

Alča napsal:
to jsem párkrát udělala, když jsem si nechtěla mýt vlasy a měla jsem je třeba strašně zmuchlaný a potřebovala jsem je mít zrovna hezký, rozpuštěný.. namočila jsem a trošku poškrábala kebulku a pak vyfenovala do hladka.. pak vydržely déle ,, nemastné " (doopravdy se ta mastnota schovala a přikryly jí ty nadýchaný, ale vysušený vlasy od fénu, ale tak.. Wink )


myslím, že viac pomohol ten fén ako voda ...... Pretože mastnotu vodou dolu nedáš, ale fén vysušuje Smile. Ja tiež keď už som mala raz za pol roka kritický deň, tak som nacápala plno gelu na vlasy, tiež vysušuje, a keď uschol tak rozčesať a vyfénovať ... a vualá objem Very Happy . Ale moc šetrné to asi nebolo .... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poki
321-600
321-600


Založen: 19.3.2012
Příspěvky: 362

PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2012 11:17 am    Předmět: Citovat

Vlasy si umývam každé 3-4 dni. Naposledy boli umývané v stredu. Včera večer som konce zmastila kokosovým olejom. Umývané dnes ráno.

Pokožku hlavy som si najprv umyla 2 lyžičkami zriedenej sódy bikarbóny, aplikovala som aj na konce, keďže boli zmastené od kokosového oleja. Po opláchnutí som stále cítila, že sú nejaké ťažké, nie kompletne umyté. Dala som si ešte na 10 minút masku zo žĺtka, lyžičky kokosového oleja, medu a balzamu balea na kučeravé vlasy. Zmyla som to čistou vodou.

Čakala som lupiny (čo sa mi stáva, keď neumyjem pokožku dostatočne), ale nič sa nekonalo. Práve naopak - vlasy na hlave sú celkom čisté, problémom sú dĺžky, ktoré ostali mastné.

Nabudúce sódu bikarbónu vyskúšam zas, ale tentokrát nebudem predtým olejovať, nech mám svoje prirodzene suché konce. O výsledku budem informovať Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2013 8:46 pm    Předmět: No poo Citovat

Přítel, jakožto věrný posluchač Českého rozhlasu, mě upozornil na příspěvek o vlasech, ve včerejším pořadu Meteor. Dávala jsem na něj odkaz i na facebook Dlouhých vlasů, ale tam to docela zapadlo.

Velmi mě zaujala metoda, o které je tom řeč - "No poo", což ve zkratce znamená, že si vlasy nemyjete šamponem, ale jen vodou, popřípadně sodou. Slyšeli jste o tomto "hnutí"? Co na to říkáte?

Dávám zde odkaz, ať si příspěvek můžete přečíst, či poslechnout Arrow

http://www.rozhlas.cz/meteor/prispevky/_zprava/vlasy-o-vlasy--1167004
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 59, 60, 61  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.