No Poo mytí: Jedlá soda
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 59, 60, 61  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b1f7e09755e40f578942d4222f24c329Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so prosinec 05, 2015 4:57 pm    Předmět: Citovat

Taky se hlásím k těm, kterým soda neseděla - a to jsem ji postupně ředila čím dál víc, až to bylo skoro homeopatikum. Vlasy samotný jsem ani neřešila, stačilo, jak mě pálila pokožka hlavy. Prostě nesedne každýmu, no.
Ad žitná mouka - použiju občas na prostřídání a nijak si nestěžuju, jedna z metod, který moje vlasy můžou.
A jinak momentálně zkouším takovýho podivnýho hybrida - jak se mi na podzim vlasy víc vysušujou, řekla jsem si, že zkuším zrušit týdenní interval mytí, že je nechám čtrnáct dní a mezitím budu praktikovat víc kartáčování a preeningu. Jako neberu to jako nějaký dogma, když budou vlasy hnusný dřív, tak je čeká nějaký neagresivní mytí (ale WO nejspíš ne, to asi kdyžtak zkusím spíš zase v létě, spíš shikakai nebo vejcomeďák nebo právě žitná mouka). Zatím den osm a vlasy vypadaj zhruba stejný jako normálně druhej či třetí den po umytí, akorát jsou o něco míň rozlítaný. Tak uvidím, jak se jim to bude líbit dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: so prosinec 05, 2015 6:46 pm    Předmět: Citovat

eMia: zelený jíl používám na pleťovou masku. Zkusila bych na vlasy, když ho mám doma. Používá se jako lávovka-kašičku a nechat působit? Smile

Jinak já no poo neplánuju, neláká mě. Jen jsem tu sodu chtěla zkusit, experiment, no... Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nasa
8-20
8-20


Založen: 28.10.2015
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne prosinec 06, 2015 12:29 pm    Předmět: Citovat

Tak mne sóda vyhovuje Smile Teda zatiaľ Very Happy Ale ináč som spokojná Smile Len keby ten ocot voňal lepšie Very Happy Nemáte niekto skúsenosti s Alpou a s klinčekmi? Lebo keď sa dajú tie klinčeky do alpy tak to kráse vonia.. Smile Tak že či tá alpa nebude nejako vysušovať..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2015 11:54 pm    Předmět: Citovat

Pořád se tady píše o sodě, až mě to taky láká zkusit. Sodu už jsem si koupila. Jenže nevím, na můj specifický typ vlasů, zda se to hodí. Mám vlasy kudrnaté a extrémě suché, proto jsem doslova závislá na olejích. Nevím tedy, zda o této metodě vůbec uvažovat, protože jak jsem se dočetla je hlavně pro ty, kterým se přirozeně zdravě mastí vlasy samy od sebe a šampony je mastí nadbytečně, proto jsou škodlivé. Nevím, jaké fyziologické procesy to způsobují, ale moje vlasy snad nikdy neprodukují vlastní maz, nemastí se mi samy od sebe nikdy. Proto jsou bez olejů suché a strašně křehké tak, že se ani nedají česat. Ví někdo, čím to je? Moje kůže prostě nemusí mít prostředky na to, aby produkovala mastnotu? A od té doby, co používám přírodní pěči, se mi nemastí naprosto vůbec.

Napadá mě jedna situace, kdy by použití sody mohlo být nejlepším prostředkem pro nápravu - když se mi jednou za čas stane (a to se jednoduše při vlastnoručně vyráběné domácí péči stává), že neodhadnu množství oleje a správný stupeň vymytí a vlasy jsou příliš mastné po uschnutí, takže nepoužitelné. To pak nezbývá než celý proces opakovat, a znovu i s olejem, protože kdybych si je vymyla jen mýdlem, byly by přesušené (zkušenost). A mýt si je hned druhý den po umytí zase mýdlem se mi zrovna nechce. Napadá mě, že nejlepší a nejšetrnější varianta by mohla být právě soda. Zajímá mě totiž, zda pouze voda (bez tuhého šamponu) bude moje vlasy vysušovat nebo ne, jako mi je vysušuje voda s mýdlem dohromady. Navíc, budou-li ještě příliš mastné od olejů, mohlo by se to akorát vyrovnat. Přebytečné oleje by mohli od vysušení vodou ochránit.

A je vůbec soda vhodná pro ty s kudrnatými vlasy?
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2015 12:12 am    Předmět: Citovat

Vílo, mám to úplně stejně. Mně se hlava sama snad nikdy nemastila. A momentálně nedám dopustit na jogurtový šampon - velmi jemně umyje a přitom ohromně hydratuje a vyživuje.

Jinak co se sody týče, používá jí LorenCurl. A tváří se, že víceméně úspěšně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Etelwena
81-160
81-160


Založen: 31.12.2014
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2015 9:25 am    Předmět: Citovat

Víla: Nemám stejný typ vlasů, jako ty, ale řekněme, že vzdáleně příbuzný. Very Happy Ale troufám si říct, že soda a ocet místo šamponu pro tebe moc vhodné nejsou. Je to však můj "odhad", o němž si myslím, že je přesný. Nicméně na jednom blogu jsem i četla, že soda vlasy oslabuje a láme. Na spoustě jiných si ji chválí.
Jak již Portos zmiňoval, kudranatá LorenCurl ji používá.
A jestli je vhodná voda? Já bych řekla, že je to přirozená a šetrná volba dobrá pro (skoro) každého. Pakliže máš tak suché vlasy, teoreticky by mohly začít produkovat nějaký ten maz. Pokud by jsi s WO chtěla někdy začít, tak by třeba mohlo být lepší stále používat oleje do délek. Popř. vmasírovat (například kokosák) v malém množství k hlavě, nebo rakytníkovou vodu od Alpy. Tu úplně miluju, neobsahuje alkohol, naopak Castor oil (ricinový olej - napomáhá růstu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Horalka
81-160
81-160


Založen: 29.7.2015
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2015 9:40 am    Předmět: Citovat

Víla... neumím si představit dát sodu na suché vlasy, jelikož soda hodně vysušuje. Každopádně, když to zkusíš, tak uvidíš sama Smile Jenom má zkušenost je taková a já bych do sody už asi ani nikdy nešla. Na fórech z ní moc nadšení nejsou. Kdybych měla suché vlasy, tak bych opravdu hodně uvažovala o mytí pouze vodou Smile

Jinak, po včerejším mytí vodou mám ty vlasy dneska jak postříkané tužidlem, to je masakr. Nešly ani moc rozčesat, se to sebum asi vsáklo nebo co... Každopádně tungle byl z nich ráno úplně bílý Rolling Eyes A to už tak myju kartáče obden.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Etelwena
81-160
81-160


Založen: 31.12.2014
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2015 10:16 am    Předmět: Citovat

A já je včera chvilku myla vlažnou až chladnou vodou, fakt chvilku . . . Myslíte, že jsou mastné?? NE!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Do konců přišla trocha kokosáku, jsou pevné, hebké, ale pramínkují. Alespoň zatím nejsou suché.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2015 12:42 pm    Předmět: Citovat

Já právě s WO na suché kudrnaté vlasy nevím. Nedokážu si to představit. Podle mě by to bylo nerozčesatelné (dost trpím na uzlíky) a nevím, jak by se to i po případném rozčesání znova zpramínkovalo bez totálního zašmodrchání.

Vílo, ale jesti to zkusíš, tak dej, prosím, vědět, jak to dopadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Horalka
81-160
81-160


Založen: 29.7.2015
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2015 12:52 pm    Předmět: Citovat

Každopádně na blogu osamělá cyklistka je se sodou i jako kudrnáč hodně spokojena Smile to chce opravdu vyzkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 59, 60, 61  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.