No Poo mytí: žitná mouka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=924898820b6f3dde1a1d01488d900913Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Heather
161-320
161-320


Založen: 20.9.2013
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2015 5:32 pm    Předmět: Citovat

Dekuji za postrehy Smile mam takova prechodna obdobi, lavovka mi dlouhodobe vysusuje vlasy bohuzel Sad zase mam konce v katastrofalnim stavu a vim ze no poo mi je dala do poradku, ale hledam alternativu k sode prave, ktera se mi zda agresivni. Budu experimentovat ve stredu, tak jsem zvedava. Nasla jsem o teto metode uz asi 3 blogy a zatim zadna spatna reakce. Uvidim, co to s mymi vlasy udela. Chtela bych najit neco,co bych mohla pouzivat dlouhodobe. Verim, ze jednou neco takoveho objevim, soda mi prave zacala vlasy pak vysusovat, i kdyz porad je to lepsi nez s lavou. Dam vedet dojmy, trochu se toho bojim, abych nemela na hlave testo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2015 6:57 pm    Předmět: Citovat

Neboj, když to uděláš dostatečně řídký a nenecháš to působit tak dlouho, aby to zaschlo, tak pohoda. Mně se to blbě vymylo akorát z jednoho pramínku, a to pak šlo v pohodě vydrolit. Jinak já už jsem hledání jedný metody, která by byla dlouhodobě super a nepřekonatelná vzdala, mám několik oblíbených, a ty tak nějak točím. Lávovkou myju většinou akorát těsně před hennováním, když mi to někdy náhodou vyjde a myju lávovkou i "normálně", zpravidla si na následující mytí naordinuju mytí jenom přírodním kondicionérem. A do tý lávovky přidávám buď trochu nějaký přírodní masky, nebo žloutek - jinak mi taky dost vysušuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heather
161-320
161-320


Založen: 20.9.2013
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2015 9:17 am    Předmět: Citovat

Titanie, nestraš s tím drolením Laughing

Ráda bych u něčeho zakotvila, mám citlivou pokožku hlavy a střídání mi nevyhovuje Sad tuhle jsem si dala na hlavu Visaku a myslela jsem, že se uškrábu, i na část vlasů, kam dávám masku, tak také citím, že je kůže podrážděná.

Z dlouhodobého hlediska mi na kůži vyhovuje jen láva, vejcomeďák a henna, tak uvidím, co ta mouka Laughing mám teď vlasy v příšerném stavu, suché jak sláma ať na ně dám cokoli, i když je pravda, že to může být zapříčeněno stresem, který jsem díky státnicím měla a asi chvilku bude trvat, než se dají do kupy Crying or Very sad doslova pár cárků ubohých Crying or Very sad Tak snad se mi dají dohromady.

Přelévala jsi pak jablečným octem? Někdo přelévá a někdo ne, nevím, jestli i v tomhle případě má ocet pomoci s výmýváním?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2015 12:58 pm    Předmět: Citovat

Heather - to jsme tě nechtěla strašit, prostě jsem nějak blbě vymyla a na jednom pramenu trošku mouky zůstalo, tak jsem ten pramínek jenom lehoulince promnula mezi prstama a zbylej prášek vyčesala - nic, co by vlasům jakkoli ublížilo. Spíš to bylo na uklidněnou.
Co se pamatuju, tak už jsem kyselej oplach nedělala a vlasy byly v pohodě, ale jestli se Ti bude chtít to zkusit, určitě to ničemu neublíží. Dost záleží na tom, co vám z kohoutku teče za vodu - já mám takovou ani tvrdou, ani měkkou.
Jinak s tím střídáním - já taky nemůžu střídat cokoli, ale jenom to, co mi vyhovuje - akorát že moje vlasy jsou mlsný, takže když jednou použiju jednu metodu dvakrát po sobě, už ty blahodárný účinky nejsou tak patrný. Takže střídám shikakai, vejcomeďák, sem tam lávovku, sem tam visaku, sem tam jenom přírodní kondiš, má i dva šampony, který mě nijak nedrážděj, a tak dál - víceméně podle toho, jakou maj vlasy zrovna náladu (nebo jakou si myslím, že maj náladu). nějak už jsem se vzdala naděje, že jednou najdu něco, co bude sedět "nafurt".
Přeju úspěšný experimentování se žitnou moukou! A stres je sviňa, ten se na vlasech většinou nějak projeví, tak snad se Tvoje hříva dá brzo dohromady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heather
161-320
161-320


Založen: 20.9.2013
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2015 2:35 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Titanie, určitě dám vědět, jaké bylo experimentování Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2015 11:32 am    Předmět: Citovat

Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heather
161-320
161-320


Založen: 20.9.2013
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2015 9:33 pm    Předmět: Citovat

Tak jdu s referencemi Smile davala jsem na vlasy (stredne dlouhe, delka tak neco malo pod ramena) 3 lzicky zitne mouky. Nesmi byt hlavne celozrna a michnuta jinou. Konzistece hustsi, mela jsem tam hrudky ale ty jsem neresila. Na vlasy se nanasela skvele, sice jsem vonela jak cerstve otevrena pekarna, ale da se pres to prenest. Se smyvanim nebyl zadny problem, vlasy jsem jeste prelila citronovym oplachem.

Po uschnuti: zatim vysledek lepsi nez se sodou, hlava take svedi mene, vlasy krasne nadychane s objemem, celistve. Zdaji se mi i lesklejsi, mozna se mi nedarilo sodu az tak dobre vymyvat, mouka sla bez problemu.

Uvidim, za jak dlouho se zmastim a jak se tato metoda projevi dlouhodobeji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2015 6:59 am    Předmět: Citovat

Tak to je super!

Ale na mém pocitu, že se dají vlasy umýt skoro vším, to nic nemění (naopak Very Happy ). Mouka, puding, soda, vejce, rozemletý kytky, hlína, olej...a určitě jsem na něco zapomněla. Twisted Evil Jo ajo, ještě šampon, na ten jsem zapomněla. Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
e.m.a
8-20
8-20


Založen: 14.9.2015
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po září 28, 2015 1:48 pm    Předmět: Citovat

Moja prvá skúsenosť s no poo bola ražnou(žitnou) múkou. Musím pochváliť Smile Vlasy boli po umytí pekne čisté a lesklé, nadýchanejšie a pomalšie sa mastia. Také niečo by mi asi nenapadlo Smile
Minimálne v domácom prostredí to bude asi môj "šampón" nr.1 Smile

Jablčný ocot som si kedysi vmasirovávala do pokožky kvôli lupinám. Pomáhal na to dosť. Ale mne je tá vôňa príliš nepríjemná a aj suché vlasy za tým potom občas zavoňali... Som zvedavá či ražná múka ovplyvní lupiny.
Každopádne je to rýchly, lacný a jednoduchý spôsob jemného umytia vlasov Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: út září 29, 2015 9:32 am    Předmět: Citovat

Super! Tak poreferuj, jak ti to vyhovuje při delším používání (budeš-li používat dlouhodobě). Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.