No Poo mytí: žitná mouka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2c3f62ade6e52312aaffbc1d0a96f7c5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so únor 20, 2016 12:12 am    Předmět: Citovat

Jojo, taky kašičku, většinou do ní přidám i jednu nebo dvě kapky nějakýho éteráku. Ale zjistila jsem, že co jsem protáhla interval mytí na čtrnáct dní, tak mi žitná mouka už tolik nesedne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Etelwena
81-160
81-160


Založen: 31.12.2014
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2016 8:53 pm    Předmět: Citovat

Děkuju vám za odpovědi. Smile
Myslím, že žitná mouka myje dobře, dokonce se i dobře splachuje, o čemž jsem pochybovala. Smile
Jenomže...
Rozhodla jsem se zkusit olejová zábal na hlavu : olivový olej, med, jablečný ocet a malinko riciňáku - ten tomu dal korunu. Very Happy Tenhle zábal jsem vymývala pětkrát prosím. Čekala jsem, že to budu muset umýt třeba dvakrát, ale pětkrát ... no ... Very Happy Takže, zábal jsem měla na hlavě pod igelitem asi dvě hodiny, potom jsem ridším těstem "umyla", mastný, pořád, podruhý, pořád mastný. Tak jsem zkusila samotným žloutkem, to už bylo lepší, vlastně mi to přišlo v pohodě, tak jsem to nechala uschnout, neuschlo. Very Happy Protože to bylo v zadní části prostě pořád celé mastné. Upleskala jsem tedy hutné těsto, napatlala na páčo a spláchla, na to hnedka další žloutek a vida! Je umyto, naprosto dokonale. Very Happy Rozhodně si olejový zábal udělám znova, protože vlasy jsou naprosto krásné, hebké a lesk jako blesk (vezmeme-li v úvahu moje vlasy). Spokojenost a zkusím znova! Já to časem nějak vychytám. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: st duben 13, 2016 6:14 pm    Předmět: Moje zkušenost Citovat

Ahoj, o zkušenostech s touto metodou jsem psala na svém blogu: http://wnaty.blog.cz/1602/ty-si-do-vlasu-patlas-testo

Metodu jsem používala asi 4 měsíce, vlásky mi to opravdu dalo dokupy.

Kvůli své lenosti co se přípravy, nanášení a hlavně vymývání týče jsem teď už přesedlala na pohodlnější formu mytí, to takovou, že používám přírodní šampony Bione. Navíc po těch 4 měsících už odmašťovací účinek mouky nebyl tak výrazný jak zpočátku a interval se snížil z mytí dvakrát týdně na mytí ob den, což právě s šampony mi vlasy nemyté vydrží stejně, občas i déle.

Jelikož mám husté vlasy neustále jsem narážela na slepené pramínky s moukou a to jsem ve sprše trávila klidně 40 minut, abych vše důkladně vymyla.

A jak už se tu psalo, problém byl i s olejovými maskami a vymýváním henny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Horalka
81-160
81-160


Založen: 29.7.2015
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: pá duben 15, 2016 11:13 am    Předmět: Citovat

Já žitnou praktikuju furt, ráda se k ní vracím a je to jediná metoda, která u mě funguje vždycky. Ted jsem po dlouhé době myla alverde kofeinovým, ano, byl super, jeden den, na druhý jak polité olejem... takže stoprocentní příroda mě opět volá Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heather
161-320
161-320


Založen: 20.9.2013
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: čt září 22, 2016 7:08 pm    Předmět: Citovat

Zdravím, delší dobu jsem tu nebyla a mezitím experimentovala s no poo a ráda bych se podělila o tip na vyzkoušení.
A tím je mytí vlasů žitným kváskem, zaujalo mě především, že je to vlastně takové dva v jednom, šampon a kondicionér dohromady Smile

Založila jsem kvásek a po 3 dnech, kdy jsem ho krmila a byl ve formě, jsem část smíchala s vodou a přidala pár kapek mátového éterického oleje (dělá mi dobře na pokožku) a umyla. Výsledkem byly nadýchané, lesklé (po dlouhé době) vlasy, snadno se česaly, konce nevysušené, hlava nesvědí a největším plusem bylo vymývání, naprostá paráda a v koupelně jsem strávila o polovinu méně času.

Komu vadí dlouhé vymývání mouky, její vysoušení nebo octové oplachy, může zkusit tuto alternativu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwlanche
41-80
41-80


Založen: 18.7.2016
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: ne říjen 09, 2016 7:05 pm    Předmět: Žitná mouka Citovat

Vlasy jsem takhle myla asi 4 měsíce. Bylo to moje první "experimentování", vlastně jsem ze silikoňáků přešla rovnou na tohle. Laughing
Ze začátku taková norma, vlasy to umylo, ale nic extra, potom se mi začaly mohutně vlnit a byly fakt pěkný Cool, ale pak začaly bejt mastný a umejt je bylo čím dál těžší a složitější. Takže za mě jo, ale asi to s něčím střídat. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chatny
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.3.2009
Příspěvky: 1065

PříspěvekZaslal: po říjen 17, 2016 9:11 pm    Předmět: Citovat

Doporučuji vyzkoušet cizrnovou mouku. S žitnou se to nedá vůbec srovnat. Užasně se vymyvá a lesk jako blesk i bez octo oplachu. Jen i přez přidání eteráku jde z vlasů cítit cizrna. Ale po uschnutí to klasicky vyvane.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Etelwena
81-160
81-160


Založen: 31.12.2014
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2016 6:33 pm    Předmět: Citovat

cizrnová? Surprised to musím zkusit Very Happy jen co nějakou seženu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt říjen 20, 2016 8:43 am    Předmět: Citovat

No jo, ale to pak budeš mít na hlavě hum(m)us. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
altamira
0-7
0-7


Založen: 20.8.2013
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá leden 26, 2018 1:48 pm    Předmět: Citovat

Pre mňa osobne múka už navždy zostane súčasťou kuchyne, ale nie kupelne. Mám vlasy dlhé pod prsia a od septembra sa o nich starám ešte starostlivejšie a vidím výsledky. Teda dúfam, že ich ešte stále budem vidieť Shocked včera som skúsila túto metódu s múkou a vo vlasoch mi dodnes zostali chuchvalce vlasov spojené múkou. Nedá sa to rozčesať a keď to namočím, tak je to taká divná želatina, ktorá sa otrasne dáva dole. Teraz vlásky nechám tak, dúfam ,že sa kde tu prirodzene omastia a v pondelok umyjem. Dúfam, že mi dovtedy všetky nevypadnú alebo sa mi na hlavne neurobí jeden veľký dred.

Osobne sa vraciam ku šampónom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.